co stosować na wypadanie włosów?

napisał/a: ewelina1324 2013-04-24 21:05
Od pewnego czasu bardziej wypadają mi włosy. Rok temu byłam ciągle senna i zrobiłam sobie badanie krwi i wyszła lekka anemia. Teraz jednak nie czuję już zmęczenia, więc chyba anemia minęła. Wypadaja mi jednak znacznie włosy z głowy, szczególnie po umyciu, więc chciałabym stosować jakiś skuteczny płyn przeciw wypadaniu włosów. Jaki sobie kupić?
napisał/a: piotrosiama 2013-04-25 01:03
Hormony tarczycy w porządku ? Nie odczuwasz swędzenia głowy ?
Zamiast płynu poleciłabym Ci tabletki Vitapil oraz maseczki Vax.
napisał/a: ewelina1324 2013-04-25 13:09
Skóra w ogóle nie swędzi, 3 lata temu badałam TSH i wyszło ok, lecz wyszła mi anemia, którą leczyłam żelazem(miałam niedobór żelaza) przez 4 miesiące. Czułam sie po tych tabletkach żle. Rok temu czułam zmęczona i poszłam zbadać krew, znowu mi wyszła lekka anemia, HGB 11,7(norma powyżej 12), RBC 3,5(norma powyzej 4), WBC 3,5(norma 4-10), HCT 36(norma powyżej 37), OB 20(norma do 8).Tym razem lekarz nie badał mi poziomu żelaza tylko od razu przepisał żelazo w tabletkach, więc postanowiłam się sama podleczyć, tym razem dietą. Obecnie nie czuję aż tak wielkiego osłabienia tylko te włosy zaczęły mi bardziej wypadać. Nie wiem czy może to mieć związek z anemią?Nie czuję takich objawów jak wcześniej(zawroty głowy, ospałość, bóle mięśni, serca, szumy w uszach- to praktycznie zniknęło), więc dieta tu raczej pomogła i chyba już anemii nie mam?
napisał/a: piotrosiama 2013-04-25 14:36
Coś te wyniki ciupkę odbiegają od normy - poproś Petera o opinię.
A to OB - za wysokie, świadczy o jakimś stanie zapalnym - z ząbkami jest wszystko ok ?
napisał/a: ewelina1324 2013-04-25 18:33
zęby b. zdrowe, w odróżnieniu od lekarzy, stomatologa odwiedzam regularnie. czy Ob może wzrastać przy anemii?Lekarz rok temu jak byłam z wynikami powiedział tylko, że mam anemię i nic nie mówił, że OB jest wysokie. Zawsze miałam OB normalne, nawet jak 3 lata temu miałam gorsze wyniki krwi
napisał/a: aazz7 2013-04-25 19:56
Mi włosy uratowała witamina B6 w zastrzykach. Tabletki anty chyba mi ją wypłukiwały
napisał/a: ewelina1324 2013-04-25 20:03
Dziękuję za odp.Czy te zastrzyki są na receptę i jaki jest koszt?Jak długo trzeba brać je?
napisał/a: aazz7 2013-04-25 20:22
Zastrzyki tylko na receptę, przy czym przyjmowałam je na dwojaki sposób, najpierw w pupę (oczywiście podaje pielęgniarka), tak wzięłam sporą dawkę. Po jakimś czasie, chyba roku, powtórzyłam w pupę z 10 zastrzyków no a potem ze 20 wcierałam w skórę głowy. Moja siostra miała tylko wcierała w głowę, bo chodziła do szkoły i nie mogła jeździć na zastrzyki.
Ogólnie to są bolesne zastrzyki, ale przeżyć idzie. Tej ilości to ja dokładnie sobie nie przypomnę, wiem, że to była duża ilość zastrzyków, brałam to z 10 lat temu, zadziałały, włosy mam, zdrowe i sporo. Siostrze też pomogło. Teraz bierze szwagierka.
Co do ceny nie mogła być za wysoka bo nie pamiętam.

Ja zastrzyki z B6 naprawdę polecam z czystym sumieniem
napisał/a: ewka35 2013-04-29 13:56
W aptece możesz kupić szampon,odżywkę i olejek firmy Dermena.
Hamuje wypadanie włosów i stymuluje ich odrastanie.
Jeśli włosy bardzo wypadają proponuję wizytę u dermatologa,leczenie na własną rękę czasami może zaszkodzić.
napisał/a: aazz7 2013-05-01 15:42
Dermene też stosowałam. Efektów po niej nie widziałam, no chyba, że te wszystkie razem kuracje dały efekt opóźniony po B6
No właśnie Ewa ma rację ja całą kurację po okiem dermatologa prowadziłam.
napisał/a: adamooo 2013-05-29 21:00
Przede wszystkim skrzyp.
napisał/a: sophie_nat 2013-08-08 10:32
Na wypadanie jest dobry Revalid, ja go klupowałam taniej w wapteka.pl