Co się stało z moim okresem?

napisał/a: Natalie04 2015-10-25 19:34
Dzień dobry wszystkim, postanowiłam tutaj napisać w sprawie mojego problemu, który nie daje mi spać po nocach.

Mam 22 lata i prawie dwa miesiące temu wyprowadziłam się z Polski. Zmieniłam praktycznie wszystko, przede wszystkim styl życia (nie jestem w stanie powiedzieć, ile przytyłam w tym okresie, ale przybyło mi tu i ówdzie bardzo szybko - głównie przez niezdrowe jedzenie i nadmiar alkoholu). Do tego były momenty, gdzie miałam sporo nerwów i najzwyczajniej w świecie nie dawałam sobie z pewnymi rzeczami rady, co również odbiło się na mojej kondycji psychicznej. Mieszkam w jednym z krajów basenu morza śródziemnego, więc być może klimat też mógł dać się we znaki.

Problem polega na tym, że od ponad dwóch tygodni w ogóle nie mam okresu. Ostatni miałam 11 września, znacznie skąpszy i krótszy od miesiączek, które miałam w Polsce, niemniej jednak był. Dodam, że parę dni przed nim uprawiałam stosunek przerywany (wiem, bardzo nieodpowiedzialne, ale stało się...). Według moich obliczeń były to dni niepłodne + nie doszło do wytrysku w środku. Na wszelki wypadek zrobiłam test (nie z porannego moczu) 17 dni po stosunku - wyszedł negatywny.

Dodam, że w Polsce zawsze miałam bardzo regularne miesiączki, dopiero mniej więcej od wakacji mój organizm zaczął wariować (okres przychodził różnie), natomiast teraz to już w ogóle ...

Nikt tutaj nie jest lekarzem, ale czy ktoś mógłby obiektywnie ocenić całokształt tej sytuacji? Co może być potencjalnym winowajcą jeżeli chodzi o opóźnienie mojego okresu? Przyznam szczerze, że przez chwilę zaczęłam się zastanawiać, czy to aby nie ciąża, ale test oraz moje ogólne samopoczucie mówią coś innego (oprócz braku okresu nic na to nie wskazuje, czuję się normalnie). Pobolewało mnie jedynie podbrzusze, tak, jak przed miesiączką, ale jej nie widać ...

Czy jest w tym wypadku jakikolwiek powód do niepokoju?
napisał/a: wikam2 2015-10-25 20:16
Czy powtorzyłaś test po tych 17 dniach? :)
napisał/a: Natalie04 2015-10-25 20:28
Nie i prawdę powiedziawszy chyba trochę się tego boję, ponieważ ciąża to ostatnie, co byłoby mi teraz na rękę.
napisał/a: wikam2 2015-10-29 22:11
Mieło kilka dni i pytanie powielam :)