CO SIĘ DZIEJE Z MOIM NOSEM?

napisał/a: unlucky2015 2015-03-08 11:44
2 tygodnie temu miałam robioną operację nosa korektę przegrody i małżowin. Nie wiem nawet których małżowin i jaką metodą, podejrzewam nożycami cieli. Przez te 2 tyg było ok w miarę goiło się oddychalo się trochę lepiej niż przed zabiegiem. Na kontroli stwierdzili że mam dużo strupów i kazali płakać sinus rinse 6 x dziennie. Tak robie do teraz i psiksm sobie wodą morska. Dzisiaj zaczęły się u mnie problemy z oddychaniem. Nos jest niby drożny a nie mogę oddychać. Nie mam kataru i powietrza w tym nosie praktycznie nie czuje. Dzisiaj w nocy myślałam że się uduszę. Objawy nie ustepuja caly czas jest tak samo. Nie mogę oddychac a na oddychanie ustami nie moge się przestawić. Czytalam o zespole pustego nosa i to do mnie pasuje. Bardzo się boje że tak mi już zostanie. Nie wiem co robić?? Czy ten zespol pustego nosa mógł tak z dnia na dzien wystapic czy to mi przejdzie? Kazali mi się zapisac na kontrole ale terminy maja dopiero za rok!!
napisał/a: radek07 2015-03-08 16:05
unlucky2015 napisal(a):Nos jest niby drożny a nie mogę oddychać.

W takim razie jak bardzo jest drożny, że jest niby drożny a nie da się przez niego oddychać?
napisał/a: unlucky2015 2015-03-08 18:21
Trudno to wytłumaczyć.. wciagam powietrze a nos tak jakby tego nie rejestruje zwlsszcza od strony malzowin tzn platkow nosa. Przechodzi tamtedy powietrze ale nie trafia do pluc.. bo mi się ciezko oddycha i tego powiewu powietrza w nosie takze nie czuje.
napisał/a: radek07 2015-03-08 18:26
Płuczesz Sinus Rinsem razem z dołączoną do niego solą? Woda do płukania jest przegotowana?

Jakie miałaś dokładnie objawy, że zdecydowano się na operację?

Czujesz suchość w środku nosa?
napisał/a: unlucky2015 2015-03-08 18:59
Tak czuje suchość w nosie. I że są szerokie przewody ale oddychanie jest niemożliwe. Plukalam sinus rinse i plucze kilka razy dziennie ale teraz inaczej to odczuwam niz na poczatku szczypie mnie troche i smierdzi nie wiem czy to nie w nosie. Mam taki mus ze musze oddychac nosem mimo ze sie nie da i jak chce buzia to musze o tym myslec to kontrolowac. Jak wdycham powietrze czy wlewam wode to nie czuje tego nosa dopiero tam gdzies przy gardle i troche drapie. Jest inaczej niz przy katarze. i mam tam dwa xielone strupy na przegrodzie. Jedt inaczej jak przy katarze czy zwyklej niedtoznosci brakuje mi juz tlenu w plucach.
napisał/a: unlucky2015 2015-03-08 19:03
A jak wciagam mocno powietrze to mi sie sklejaja nozdrza.
napisał/a: radek07 2015-03-08 19:15
Jakie miałaś dokładnie objawy, że zdecydowano się na operację?

Masz opuchliznę twarzy? Czujesz puls w okolicach twarzy lub gdzieś w środku nosa?

Masz jakiś wynik tomografii z przed operacji?
napisał/a: unlucky2015 2015-03-08 22:48
Nie mam opuchlizny.. ciężko mi się oddycha również buzia ale z miastemlam juz chyba problem wcześniej. Teraz oddycha mi się bardzo trudno. Bylam u laryngologa przed chwila wyszla mi goraczka 37,2 puls 103 i cisnienie 133 na 80 ileś. Nie wiem co robić.
napisał/a: radek07 2015-03-09 10:14
Co powiedział laryngolog?

Jest dopiero 2 tygodnie po operacji i taki stan może się utrzymywać; jama nosowa goi się do około 4 tygodni. No chyba, że masz pewne powikłania związane z przegrodą nosową.
napisał/a: unlucky2015 2015-03-09 10:32
Ale przez dwa ostatnie tygodnie było dobrze. A z dnia na dzien zaczęło braknac mi tchu. Nie wiem czy takie objawy sa normalne. Przewody nosowe drożne, brak obrzeku i że sluzowka się goi tyle powiedział. Nie śpię od dwoch dni nie moge spac jesc, musze kontrolowac oddech, caly czas mam przyspieszony puls. Czuje ze do nosa wlatuje powietrze, wciagam je mimowolnie a do oskrzeli nie chce ono wejść. To co jest nie tak? Wszystkieo pasuje do tego zespolu pustego nosa.
napisał/a: radek07 2015-03-09 10:42
Laryngolog zaglądał do twojego nosa wziernikiem czy endoskopem?

Czy zaraz po wypłukaniu nosa problem wygląda tak samo czy trochę ustępuję?
napisał/a: unlucky2015 2015-03-09 16:54
Wygląda tak samo, nie stwierdził żadnych nieprawidlowosci w badaniu a ja po prostu nie moge oddychac nosem. Teraz czuje tez ucisk w klatce piersiowej i srodku pleców. Tak jakby mi ktos na klatke piersiowa usiadl.