CO SIE DZIEJE ???

napisał/a: mela1978 2007-11-10 15:53
Od trzech lat nie zostałam zdiagnozowana a mianowicie mam złe wyniki morfologii nawet gdy dobrze sie czuje krwinki białe- 12,3tys, krwinki czerwone-5,41 mln, mcv-81,1fl, płytki krwi 527 tys kilka razy było robione ekg z czego jedno wykazało przyspieszona prace serca.
Mam przyspieszone tetno od 97-110/min niekiedy mdleje mi lewa reka i takie samo omdlenie odczuwam w klatce piersiowej i okolicy serca dodatkowo odczuwam jakby pieczenie ponizej pachy pod zebrami na wysokosci serca wystepuja zawroty głowy i stany do omdlenia na wiosne tego roku miałam problemy z oddechem takie jakbym musiała swiadomie podtrzymywac oddech jakby zaraz miało go zabraknąc ponadto po przebudzeniu mam kołatanie w klatce piersiowej które utrzymuje sie ok 20 minut. Obecnie jestem diagnozowana w innym kierunku [zaburzenia jelitowe] na czym powinnam sie bardziej skupic przy takich wynikach badań z czym moga byc zwiazane takie objawy bo lekarz pierwszego kontaktu zapewnia mnie ze to kregosłup u mnie szwankuje a ja jestem tym wszystkim zaniepokojona ze to zbyt długo i marwie sie ze to juz jest stan przewlekły błagam pomózcie co robic??????? chce dodac ze mam dopiero 29 lat
napisał/a: angel3 2007-11-10 16:20
Miałaś robione echo serca? Według mnie masz nerwicę. Oczywiście nie można tego stwierdzić na podstawie opisu objawów na forum, można tylko podejrzewać. Zrób holtera ekg i RR. Jeśli nie w szpitalu to prywatnie. Jeżeli było by to coś poważnego to napewno zostałoby już zdiagnozowane. Najlepiej kup leki uspokajające, mogą być ziołowe oraz magnez, zmniejszy puls. Zrób rtg kręgosłupa, jeżeli sa takie podejrzenia.
Rzeczywiście mozesz mieć zapalenie jelita grubego, zapalenie przewodu pokarmowego- świadczy o tym nadmiar płytek krwi i leukocytów, które mogą być również podwyższone bez przyczyny, ważne jest, abyś przed pobraniem krwi nie zmęczyła się, np. chodzeniem po schodach, to podwyższa krwinki białe. Taka opcja istnieje również wtedy, gdy masz alergię?
Trzymaj się!
Pozdrawiam.
napisał/a: mela1978 2007-11-10 17:34
Jesli chodzi o nerwice to tez były takie podejrzenia brałam hydroxyzinum i miałam właczony propranolol niestety bez efektu ale dziekuje za porade napewno zrobie te badania pozdrawiam!!!

[ Dodano: 2007-11-10, 17:59 ]
Mam jeszcze jedno pytanie u mojego syna stwierdzono rozległy szmer z kazdej strony serca wizyte u kardiologa mamy dopiero 3 grudnia a w zasadzie nie wiem nic na ten temat czy to jest cos powaznego? Co moze powodowac taki szmer i jakie moga byc jego skutki? Czy tego typu wady sa leczone farmakologicznie czy operacyjnie wiem jedynie ze bedzie miał robione badanie echa serca w znieczuleniu poniewaz jest dzieckiem niepełnosprawnym(ADHD i uposledzenie umysłowe)

[ Dodano: 2007-11-10, 17:59 ]
Mam jeszcze jedno pytanie u mojego syna stwierdzono rozległy szmer z kazdej strony serca wizyte u kardiologa mamy dopiero 3 grudnia a w zasadzie nie wiem nic na ten temat czy to jest cos powaznego? Co moze powodowac taki szmer i jakie moga byc jego skutki? Czy tego typu wady sa leczone farmakologicznie czy operacyjnie wiem jedynie ze bedzie miał robione badanie echa serca w znieczuleniu poniewaz jest dzieckiem niepełnosprawnym(ADHD i uposledzenie umysłowe)