Co się dzieje? Cholesterol, trójglicerydy

napisał/a: Saanna 2013-08-13 08:56
witam,

Czy ktos może mi powiedziec, co sie dzieje, czy to bardoz niepokojące?
Mam lat 30, a od zeszlego roku cos się stało z organizmem moim.
OStatnio robiłam badania (w tym lipidogram) i jest , ze tak powniem coś nie tak.
Podam wyniki dla porównania
-styczeń 2013
LDL -150
HDL - 48
Trójglicerydy - 186
cukier 103

- lipiec 2013
trójglic - 240 (!!!)
- cukier 102
- HDL -32
- LDL - 220


Mialam tez lekka niedoczynnośc tarczyc
-ostatnie wyniki
TSH 1,58
FT3 -4,40
FT4- 10,42

Tyje od powietrza, ja naprawdę jem normalnie, normalnie tak jak dotychczas sie ruszam.
Dodam, ze w zeslzym roku przezywalam dlugtrwaly silny stres (nie wiem, nerwica, depresja, czy cos innego) Zdiagnozowano u mnie cos na ksztalt depresji, bylo podejzenie Chadu, dalej nic nie wiadomo. Chudlam w tempie ok 1,5 kg na tydzien. jak szlam do szpitala wazylam ok 58 kg. Dali mi leki m.in olanzepine, i na niej zaczelam tyc w tempie ekspresowym (ok 2 kg na tydzien) - w ciagu pol roku przytylam ok 15 kg. Poza tym bralam tez depakinę chrono.
mam problemy z pamiecia, nic mnie nie ceszy, eeg fale beta- tak nsikie, ze neurolog sie pytal, czy wiem, ktory jest rok :(
martwi mnie to :(, bo nie wiem o co chodzi :(. okres mi pojawia sie i znika.
Czuje sie jakas przytłumiona :( i tępa. koncentracja leży i relacje ludzkie tez. ;(
W kaltce kłuje, serce boli.
Przed 2012 bylam osoba towarzyska i co więcej aktywną - tańczyłam, jeżdziłam na rowerze. sport lubiłam bardzo. teraz ciezko mi podbiec. a mam lat 30, a czuje sie na 70 conajmniej
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-08-13 09:00
To co opisujesz to klasyczne objawy niedoczynności tarczycy, wysoki cholesterol również jest związany z tarczycą. Zapraszam do działu endokrynolog, tam masz wskazówki jak sobie pomóc.
napisał/a: Saanna 2013-08-13 09:05
dzieki za odpowiedz, ale w sumie tsh mam w normie. przelom byl w zeslzym roku po mega stresujacym wydarzeniu.Dodam, ze mam zdaignozowana padaczkę, a mam wrazenie, ze to, ze nie mam koncentracji to wynik jest tez i tego. ale to tylko moje domniemania. Jak bylam u endo - bo tez myslalam, ze tarczyca nawala, to powiedzial, ze jem hamburgery i mam tyle nie zrec, a wyniki mu pokazywalam. wszyscy mowia, ze mam odstawic euthyrox, bo jest ok, tsh idealne, ale no wlasnie... wyniki mowia same zas iebie
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-08-13 09:08
Wszyscy Ci mówią to znaczy kto? Chorujesz na Hashimoto?
napisał/a: Saanna 2013-08-13 09:11
tzn lekarze u których byłam. Nie wiem... moze trafilam na takich lekarzy... bo jeden stwierdzil, ze tsh idealne i mam nie zrec tyle - to cytat. jak mu mowie, ze mam problemy z okresem, to odpwiedz - ze go to nie intreresuje, bo juz sie tym nie zajmuje i wysyla mnie do gina. druga lekarka, stwierdzila, ze tez mam dobre tsh, ze to kwestia mojej psychiki i wysyla mnie na chinską reflesologie i kaze lykac wit. D.
niegdyś- pierwsza lekarka stwierdzila, ze hashimoto nie mam (pelnoobjawowego), ale raczej podejrzenie i zaczatki. mam jakies torbielki na tarczycy, ale lekarze u których bylam twierdzili, ze ok. Wiec juz sama nie wiem.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-08-13 09:17
Masz opis jakiegoś USG albo miałaś sprawdzane przeciwciała Anty TPO i/lub AntyTG?
A lekarze to jacy? Endokrynolodzy? Dlaczego piszesz w liczbie mnogiej, konsultowałaś to z innymi lekarzami? Jaką dawkę leku bierzesz?
napisał/a: Saanna 2013-08-13 09:25
przy sobie nie mam opisu(moge miec wieczorem) co do anty tpo, tg jest w normie. (ale nie mam danych przy sobie). A dawke euthyroxu biora malutką bo 25 mg. Stad rady tych kilku lekarzy (bo fatycznie konsultowalam to z 2 osobami), by odstawic lek. Tylko, ze wlasnie wczesniej obraz usg tarczycy mialam lepszy i ta pierwsza lekarka u ktorej w ogole bylam z tarczyca kazala mi tyle brac. oraz bromergon w malej dawce, ale wowczas dzialalo i mnie sie okres tez unormowal. a teraz wszystko mam takie rozchwiane, mzoe nie wiem... faktycznie psycha, moze ta olanzepina, ktora jest neuroleptykiem tez dala czadu.
Bo do szpitala przyjechalam z calkowita bezsennoscią i niestety nadwrazliwościa na zapachy :/ -ale bez szalenstw.(miesiaczkowalam jeszcze wtedy), chudnieciem i brakiem emocji. Pomimo tego wiedzialam, ze to nie jest normalne. Dodam, że niczego nie slyszalam, ani nie widzialam. Z ufo nie rozmawialam - tak gwoli wyjasnienia. Nie mam pojecia co mnei bylo, co mi jest, ale napweno nie jest ok.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-08-13 09:27
Podaj jeszcze jakie masz normy dla fT3 i fT4.
napisał/a: Saanna 2013-08-13 09:43
oba wyniki na niskim poziomie
FT 3 (4-8,)
FT4 (10-20)
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-08-13 09:46
Dlatego wg mnie duże ryzyko jest nagle odstawić lek, bo wg mnie dawka powinna być jeszcze większa, bo część objawów masz typowo tarczycowych.
napisał/a: Saanna 2013-08-13 10:11
ok, dzieki. Bo juz naprawde nie wiedzialam o co chodzi, a ci ostatni endokrynolodzy odsylali mnie z kwitkiem i twierdzili, ze dramatyzuje, czy sciemniam. Aletak jest zawsze - nawet w szpitalu poczxatkowo nie dawali wiary, a potem okazalo sie, ze moglam sie na dane dolegliwosci uskarzac,
Zobaczymy - moze uda mi sie dodzwonic do mojej lekarki :(, moze mnie przyjmnie.
Jesli ktoś ma dobrego endo w wawrszawie, to z chęcią się dowiem.
Swoją droga nie wiedzialam ze tarczyca wplywa na cholesterol