Co robi lekarz na 1 wizycie

napisał/a: rakoczy1 2007-11-13 19:55
Czy mógł by mi ktoś krok po kroku opisać co robi ginekolog tzn badania poklei
Mam 16 lat i chcę wiedzieć
napisał/a: dodo1986 2007-11-14 10:38
Z tego co ja pamiętam to wypytuje najpierw o różne rzeczy.
Już nie umiem sobie dokładnie przypomnieć, w każdym razie mnie się pytał ile mam lat, czy odbyłam już stosunek i czy mam stałego partnera.
Bo dziewicę bada się doodbytniczo więc to się musi zapytać.
A potem badanie.
Pierwszy raz troszkę wstyd ale da się szybko przyzwyczaić, to zależy od lekarza.
Ja miałam bardzo miłego ginekologa, przy którym nie czułam takiego wstydu.
Nie ma się co bać :)
napisał/a: Motylek_Łęczyca 2007-11-14 22:29
rakoczy napisal(a):Czy mógł by mi ktoś krok po kroku opisać co robi ginekolog tzn badania poklei
Mam 16 lat i chcę wiedzieć



Moja 1 wizyta wygladała tak :
lekarz pytał sie o :
1 kiedy był ostatnio okres
2 czy regularny
3 co ile go mam
4 czy odbyłam juz stosunek
Lekarz musi to wiedziec poniewaz nie bedzie wiedziała jak cie zbadac ;)
Gdy juz sie dowie zaprosi cie na fotel i wprowadzi wziernik do pochwy (w przypadku gdy nie jestes dziewica a do odbytu gdy nie odbyłas stosunku )POWODZENIA :)
napisał/a: Madonna 2007-11-15 10:00
Mnie badano przezpochwowo w czasie dziewictwa i tyle.
napisał/a: renia801 2007-11-18 12:24
Podczas pierwszej wizyty lekarz Cię wypyta i wszystkie podstawowe sprawy, okres, choroby, dziewictwo. Poźniej Cie zbada i powinien też zbadać piersi.
napisał/a: piekna2 2008-03-28 06:27
czesc wczoraj byleam w ostróddzie pierwszy raz u ginekologa bylo super kobiety trymal po poł godziny mie z 5 minut gdzies bo sie spiedzylam wywiad kiedy miesoczkuje czy jakes leki biore czy współrzylam pozniej badanie palszek wziernik nie badal mi piersi ciekawe czemu ale powiedzial ze jestem zdrowa pozdrawiam
napisał/a: eternity1 2008-03-28 11:32
Lekarz pyta o:

1. Dzień ostatniego krwawienia
2. Długość krwawienia
3. Długość cyklu
4. Czy rodziłaś
5. Czy były poronienia
6. Czy współżyjesz
7. Czy zażywasz tabletki antykoncepcyjne
8. Powód dla jakiego przyszłaś

Następnie bada - zakłada wziernik, pobiera próbkę do badania cytologicznego (to nie boli), następnie następuje badanie palpacyjne w czasie którego lekarz jedną ręką bada wnętrze, a drugą uciska brzuch. Po tym jest koniec badania. Teoretycznie powinien zbadać piersi, ale nigdy nie spotkałam się z lekarzem, który sam od siebie by to zrobił - trzeba o tym przypomnieć, bo jest to bardzo ważna część wizyty u ginekologa, o której oni niestety nie pamiętają.
napisał/a: kate18stg 2008-03-29 19:29
ja tez bylam badana przez pochwowo a jestem dziewica.