Co-Prestarium

napisał/a: FollowYourLeader 2010-01-22 02:50
Witam

Na przełomie września i października zeszłego roku podczas pobytu w szpitalu spowodowanego nadciśnieniem oraz szybkim tętnem ponownie stwierdzono u mnie niedomykalność zastawki mitralnej (pierwszy raz stwierdzono ją u mnie w wieku 12 lat). Zalecono mi przyjmowanie pół tabletki Bisocardu raz dziennie. Lekarz przyjmujący mnie na oddział oraz wykonujący echokardiografię stwierdził, że nie widzi przyczyn nadciśnienia w sercu. W grudniu udałem się prywatnie do kardiologa, który natomiast stwierdził, że to właśnie niedomykalność zastawki jest przyczyną nadciśnienia i szybkiego tętna, ponieważ krew cofa się do prawego przedsionka, przez co serce musi pompować więcej krwi, co z kolei powoduje szybsze tętno oraz nadciśnienie. On również zalecił przyjmowanie Bisocardu zwracając uwagę, że pół tabletki to bardzo mała dawka i bardzo dobrze, że właśnie na tak małą reaguję. Dzisiaj natomiast udałem się do innego lekarza, którzy powiedział, że wykryta wada może być jedynie "urodą" serca, i to nie serce jest przyczyną nadciśnienia, a prędzej emocje. Ponieważ jednak występują u mnie pewne objawy, takie jak bóle głowy (szczególnie z lewej strony, bóle te jednak występowały wcześniej przed pobytem w szpitalu jednak mniej nasilone), uczucie napierania w szyi, głowie, uszach i oczach (uczucie to pojawiło się także przed pobytem w szpitalu, jednak w o wiele mniejszym nasileniu i głownie przy schylaniu), bóle w klatce przy nagłej zmianie pozycji (kłująco - rozpierająco - rwące), zawroty głowy czy pojedyncze tąpnięcia serca, zalecił odstawienie Bisocardu a włączenie leku o nazwie Co-Prestarium, w dawkowaniu 1 tabletka rano. W przypadku jednak, jeżeli ciśnienie czy tętno by się zwiększyło, zalecił 1/4 Bisocardu rano a Co-Prestarium przestawić na wieczór. Poczytałem o leku w sieci i szczerze mówiąc przeraziła mnie lista niepożądanych skutków, dlatego też mam tutaj prośbę o wypowiedzenie się osób, stosowały lub stosują ten lek jak i specjalistów, na temat jego działania, częstości występowania skutków ubocznych itp. Zazwyczaj jestem nieufny do stosowania leków, nie chcę eksperymentować, a pragnąłbym rezultatów, dotychczas od pobytu w szpitalu dokuczają mi wymienione dolegliwości i mam wrażenie, że są one następstwem przyjmowania Bisocardu. Mam 19 lat, niestety nie jestem za mocno aktywny fizycznie, jednak jestem szczupły, bez nadwagi. Od kilku lat jestem półwegetarianinem.

Dziękuję z góry za odpowiedzi, pozdrawiam :)