Co oznacza ze tarcze nerwu wzrokowego sa ograniczone

napisał/a: xetih 2015-02-24 16:57
Moja 8 letnia córka ma zdiagnozowane MIZS gdy leżała w szpitalu miała konsultację okulistyczną i na wypisie napisano nam opis tej konsultacji
"Przedni odcinek w lampie szczelinowej bez odchyleń od normy. Dno oka OPiOL: Tarcze nerwu wzrokowego bladoróżowe, wyraźnie ograniczone, w poziomie dna. Naczynie prawidłowej szerokości o prawidłowym przebiegu. Siatkówka bez patologii. Refleks z plamek obecny. Wskazana okresowa kontrola okulistyczna."
Ordynator oddziału reumatologicznego podczas wypisu powiedziała mi że wszystkie wyniki dziecko ma dobre więc nie przyszło mi do głowy aby czytać cały wypis na miejscu. Po powrocie do domu przeczytałam powyższy opis i zaczęłam mieć wątpliwości czy aby na pewno wszystko jest w porządku. Niepokoją mnie określenia że : tarcze nerwu wzrokowego są wyraźnie ograniczone oraz że refleks z plamek jest obecny.
Nie wiem czy wskazanie do okresowej kontroli jest powodem jakiejś nieprawidłowości czy może samą chorobą a może lekami które dziecko przyjmuje (naproxen, polprazol, methotrexat, arechin)
Proszę o informację czy badanie wykazało jakieś nieprawidłowości w oczach.