Co oznacza takie położenie szyjki macicy?

napisał/a: makrelka14 2013-11-17 12:49
Witam. jestem 20 dni po @, a miewam ją co 27-29 dni. Niestety mam pewne wątpliwości, gdyż moja szyjka jest bardzo wysoko, twarda i zamknięta. Mierzę temperaturę, przed owulacją wynosi w okolicach 35,8-36,2, a w czasie owulacji i po niej między 36,5-36,8. Na dzień dzisiejszy wynosi ona 36,4.. Kochałam się z chłopakiem ale wątpie czy byłaby to ciąża.Co oznacza takie położenie szyjki? Proszę, dodajcie mi otuchy że jednak to nie ciąża :(
napisał/a: wikam2 2013-11-17 22:02
Nic :) Uniesiona może być inaczej w zależności od ułożenia w czasie badania czy pory dnia...Szyjka w czasie ciąży bywa zamknieta i opuszczona. Twoja jest unisiona jak w czasie płodny ale tak samo zamknięta i twarda jak w niepłodnym. Na tej podstawie nic nie oszacujesz.
napisał/a: makrelka14 2013-11-18 14:32
wikam napisal(a):Nic :) Uniesiona może być inaczej w zależności od ułożenia w czasie badania czy pory dnia...Szyjka w czasie ciąży bywa zamknieta i opuszczona. Twoja jest unisiona jak w czasie płodny ale tak samo zamknięta i twarda jak w niepłodnym. Na tej podstawie nic nie oszacujesz.


Może i tak, ale naczytałam się, ze będąc w ciąży szyjka powinna być uniesiona wysoko. Natomiast jestem już jakiś tydzień przez @, ona się nie opuszcza, ale jest strasznie twarda. Zaczynam się bać, bo niestety jestem dość młoda i finansowo zależna od rodziców..
napisał/a: wikam2 2013-11-19 20:30
Moja szyjka w ciązy była bardzo opuszczona :)