Co oznacza taki stolec???

napisał/a: gola5ek 2012-12-03 13:01
Witam, od około 6 miesięcy cierpię na refluks żołądkowy.
Czy ktoś wie czemu tak się dzieje,żepo zjedzeniu szpinaku stolec jest zielonkawy, wczoraj zjadłam ugotowane buraki i dziś rano stolec był częściowo czerwony. Strasznie się wystraszyłam, czy ktoś wie czy to coś groźnego??????????
napisał/a: aaggaa3 2012-12-03 14:02
witaj :) niektóre pokarmy barwią stolec,

szpinak, może spowodować, że kolor kału jest zielonkawy, buraczki również powodują zmianę koloru stolca

jest to normalne i nie ma powodów do zmartwień :)
napisał/a: gola5ek 2012-12-03 14:13
dziękuję aaggaa za odpowiedź :)
bardzo się cieszę że to nic groźnego :)
aaggaa biorę już 1,5 tyg helicid20 i ciągle mam gorzki smak w ustach, kluchę w gardle i zgagę a do gastro dopiero na 21,12
wcześniej brałam contoloc jeden miesiąc potem 3 miesiące emanere, nigdy wcześniej nie miałam zgagi po odstawieniu tych leków po ok 1,5 tygodnia dostałam zgagę i tak się już ciągnie ok 2 tygodnie, a helicid dostałam żeby brać doraźnie ale biorę bo ta zgaga, klucha:( Jak myślisz czy coś jest nie tak??
napisał/a: aaggaa3 2012-12-04 09:17
hej :)

napisal(a):ciągle mam gorzki smak w ustach, kluchę w gardle i zgagę
u mnie takie objawy były spowodowane cofaniem się żółci do żoładka. Po gastroskopii okazało się, że winowajca jest refluks żoładkowo-przełykowy oraz zarzucanie żółci do żołądka

Tutaj decydująca będzie gastroskopia

napisal(a):po odstawieniu tych leków po ok 1,5 tygodnia dostałam zgagę
u mnie niestety jest tak samo każda próba odzstawienia leków hamujących wydzielanie kwasów żoładkowych powoduje powrót zgagi i pieczenia w żołądku

jeśli czujesz, że potrzebny Ci jest ten lek możesz go śmiało brać, leki IPP są dość bezpieczne, badania pokazują, że branie ich nawet wiele lat nie powoduje poważniejszych skutków ubocznych

ja biorę takie leki od 1,5 roku prawie cały czas

warto, abys wybrała się do gastrologa, który pewnie włączy jakiś lek poprawiający motoryke przewodu pokarmowego

gastroskiopię masz już niedługo więc wszystko się wyjaśni :)