Co na zmęczenie brak pamięci i koncentracje?

napisał/a: Nowy11x 2014-03-24 11:17
Witam.

Mam 26 lat i mam pewien problem.
Od długiego już czasu mam problem z brakiem pamięci, koncentracji, jestem ciągle zmęczony, niewyspany, nic mi się nie chce, duże uczucie zimna. Często mnie dopadają przeziębienia. ogólnie przez ostatni czas dużo przebywałem w domu, wyjście na dwór to tyle co dojazd do pracy i szkoły. W domu bardzo dużo siedzę przy komputerze.
Teraz zaczyna się robić cieplej więc i będzie więcej ruchu i przebywania na powietrzu, bo ogólnie całą zimę to przesiedziałem w domu w schemacie spaniepraca-dom, komputerspanie...
Ogólnie też nawet robiłem badania krwi, TSH. Wszystko wyszło w normie.
Jakiś czas temu pani doktor stomatolog stwierdziła, że moje zęby mają mało wapnia i przepisała mi tabletki Dentocal.
Przyznam, że w sumie miały to być tabletki na zęby ale po jakimś czasie ich brania zacząłem też czuć się lepiej, po przyjściu z pracy już nie musiałem iść od razu po objedzie spać.
Ogólnie jestem trochę żywszy.
Tak sobie pomyślałem, że może brak pewnych witamin jest przyczyną mojego złego samopoczucia i ciągłego zmęczenia.
Ogólnie od jakiegoś czasu intensywnie uczę się języka angielskiego jednak jest to trochę trudne, ponieważ ciężko jest mi zapamiętywać nawet już wyuczone słówka ale podobnie tez jest z rzeczami codziennymi. Nie raz po prostu zapominam o czymś co robiłem kilka dni wcześniej itp.
Zdecydowanie mam słabą pamięć i brak koncentracji.
Chciałbym to zmienić.
W ostatnim czasie tez w domu miałem spore nerwy co pewnie tez się odbiło na zdrowiu.
Co do do mojego odżywiania to raczej jest w miarę dobre. Jadam raczej zdrowo, plus owoce i nabiał. Od czasu do czasu jakiś fastfood i piwo w niedużych ilościach.

Czy może mi brakować witamin? Jaki byłby najlepszy specyfik w moim przypadku?
Bardzo dużo czytałem na ten temat i jest tyle tego wszystkiego i ciężko na coś się zdecydować, co Państwo by mi polecili w moim przypadku?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wskazówki.
Pozdrawiam
napisał/a: Ramadik001 2014-03-24 15:27
Tak jak mówisz ruch, jakiś rower, a nie autobus czy samochód robi się teraz ciepło więc są do tego okazje, co do witamin, mógłbyś spróbować kuracje np tym > http://www.doz.pl/apteka/p16000-Bodymax_Plus_tabletki_100_szt lub kupić jakiś preparat z żeń szeniem + magnez i b6.
napisał/a: dor_salva 2014-03-28 13:04
Tez tak miałam, szukałam przyczyny, chodziłam od lekarza do lekarza i nic mi nie było. Źle spałam, później szłam spać po pracy itd. Masakra. Powiem ci z doświadczenia, że ruch (jazda na rowerze do pracy, fites, sport) i dobre odżywianie zgodne z indywidualnym kodem metabolicznym rozwiązuje wiele problemów i z pamiecią i z samopoczuciem.
napisał/a: Naan 2014-03-28 20:50
Magnez z witaminą B6 + dobry głęboki sen (przetestowałam na sobie - działa). Ewentualnie suplementy z dodatkiem, miłorzębu japońskiego, imbiru (możesz sam robić wywar z korzenia), i żeń-szenia - ale o to najlepiej zapytać lekarza lub farmaceuty.

A oprócz tego ruch. Nawet jak jest zimno spacer nie zaszkodzi (byle się ciepło ubrać). Słuchawki na uszy i w drogę ;)

A z domowych sposobów to:
1. Jeśli się uczysz, to znajdź miejsce wyciszone, w którym nikt Ci nie będzie przeszkadzał. Możesz zainwestować w nauszniki przeciwhałasowe (około 20-30 zł). I rób przerwy w nauce, żeby mózg miał okazję trochę odpocząć.
2. Zrób porządek w otoczeniu, w którym przebywasz. W bałaganie człowiek się gubi.
3. Rób jedną czynność jednocześnie. Wykonuj zadania po kolei, bądź świadom tego co robisz i koncentruj się tylko na tym jednym, konkretnym zadaniu. Jeśli uczysz się przy laptopie, to powyłączaj komunikatory, przeglądarki. Najlepiej jednak wydrukować notatki i uczyć się w tradycyjny sposób ;)

Mam nadzieję, że to choć trochę pomoże.
napisał/a: MOJA PORADA 2014-03-29 20:01
Dieta, która super wpływa na pamięć i koncentrację i nie tylko to głównie jaja, ryba, orzechy, kostka ciemnej czekolady. Pić min.1,5l wody. Po 40 minutach nauki warto zrobić 5 minut przerwy. Pozdrawiam.
napisał/a: dor_salva 2014-05-28 14:02
Podobno aktywność fizyczna wpływa także na tworzenie nowych połączeń między komórkami nerwowymi i lepsze przewodzenie impulsów.
napisał/a: karolina886 2014-05-29 10:04
slyszalam o preparacie z żeń szeniem + magnez i b6. Ale o kodzie matablicznym? Mozna cos wiecej?
napisał/a: marteczka 2014-05-29 12:52
koobietka napisal(a):Podobno aktywność fizyczna wpływa także na tworzenie nowych połączeń między komórkami nerwowymi i lepsze przewodzenie impulsów.

Tlen to podstawa dla prawidłowej pracy komórek. Stąd w czasie nauki co 40 minut powinno się robić przerwy stanowiące odpoczynek zarówno dla oczu jak i dla mózgu i spacery są najlepszym rozwiązaniem. Jeśli rozmawiamy o zabiegach wspomagających wydajność, koncentrację to ja uważam, że tlenoterapia jest świetna.
napisał/a: dor_salva 2014-06-30 21:22
no tak ale nie wszyscy mogą sobie pozwolić w pracy na tyle przerwy, inaczej wydajność znacznie by spadła. A o co chodzi z tą tlenoterapią?
napisał/a: bozenag123 2014-07-03 15:50
Tlenoterapia to taki "zabieg" że wchodzisz do komory hiperbarycznej (roznie wygladaja, sa jedne jak wielkie worki a sa tez przeszklone, takie luksusowe :D) i tam masz pod cisnieniem tlen przez chyba godzine. Tym sie leczy duzo powaznych chorob, ale w ramach nfz to sie nie da dostac na to, trzeba tylko prywatnie.
napisał/a: kasia.k33 2014-07-07 09:22
dominika84 napisal(a):Tlenoterapia to taki "zabieg" że wchodzisz do komory hiperbarycznej (roznie wygladaja, sa jedne jak wielkie worki a sa tez przeszklone, takie luksusowe :D) i tam masz pod cisnieniem tlen przez chyba godzine. Tym sie leczy duzo powaznych chorob, ale w ramach nfz to sie nie da dostac na to, trzeba tylko prywatnie.


Ja mialam serire zabiegow, ale nie lezalam godziny tylko 30-40 min. Bardzo relaksuje i czlowiek az zasypia tam
napisał/a: dor_salva 2014-07-10 15:45
a na co miałaś tlenoterapię? Ile miałaś zabiegów/? Pomogło ci?