Co na stres?

napisał/a: nova25 2014-06-20 09:46
Ja na Twoim miejscu może i zaopatrzyłabym się w jakies tabletki, ale przede wszystkim spróbuj jakoś się odstresować. Może jakiś sport, który trochę Cię zmęczy i pozwoli się wyżyć?
napisał/a: majkanikt 2014-07-03 10:03
Zgadzam się z Hanką37, że najzdrowszym i najlepszym sposobem na stres jest sport - podczas ćwiczeń fizycznych zapominamy o problemach, a potem jak troszkę od tego odpoczniemy, często przychodzą nam do głowy pomysły na rozwiązanie ich.
napisał/a: jowitka1 2014-07-18 12:05
warto spróbować na przykład biegania, dobrze pozbawia tego wszystkiego, co wrzuca w nas stres. Ze szprycowaniem się uspokajaczami bym tak nie szalała. Jeśli już to melisa
napisał/a: Paulllaaa 2015-02-10 13:17
Hej, czy znacie jakieś dobre sposoby by szybko zasnąć? Od około 4 tygodni mam poblem z zasypianiem. Szukałam różnych sposobów. Kiedy przychodzę po ciężkim dniu z pracy nawet ziółka mnie nie uspakaja. Ostatnio męczyłam się na łóżku około 3 godzin. Dziś czytałam o Nervocalmie noc. Czy ktoś z was go stosował?
napisał/a: juliad 2015-02-16 16:33
jowitka napisal(a):warto spróbować na przykład biegania, dobrze pozbawia tego wszystkiego, co wrzuca w nas stres. Ze szprycowaniem się uspokajaczami bym tak nie szalała. Jeśli już to melisa

Zgadzam się. Wysiłek fizyczny i świeże powietrze to dobry sposób.
napisał/a: aniellina 2015-03-04 09:04
Stres może powodować bezsenność, a ta jeszcze bardziej pogarsza samopoczucie. W bardzo wielu sytuacjach dużo stresu doświadczamy w pracy albo w domu, więc często nie da się tego wyeliminować. Aktywność fizyczna pomaga, ale kto w dzisiejszych czasach ma na nią czas i siły po całym dniu stresującej pracy? Wiadomo, że faszerowanie się jakimiś silnymi lekami też się na dłuższą metę nie sprawdzi, ale jakieś łagodne suplementy na bazie naturalnych składników moim zdaniem mogą pomóc.
napisał/a: lotka12-20 2015-03-26 12:48
To prawda, ale stres może po jakimś czasie przerodzić się w solne stany nerwicowe i wtedy leki sa konieczne, dlatego lepiej działać zawczasu.
napisał/a: aniellina 2015-03-26 13:03
No właśnie często to kwestia wyciszenia i uspokojenia nerwów, żeby później było nam łatwiej znosić codzienne sytuacje życiowe. Moja siostra bierze suplement nervomix control i faktycznie dużo łatwiej radzi sobie z nerwami. Wcześniej bywało z tym różnie, nawet miała problemy z odżywianiem, bo ciągle bolał ją brzuch z nerwów i schudła strasznie.
napisał/a: agrestowa 2015-04-01 14:44
A jak takie tabletki działają? Nie uzależniają na dłuższą metę?
napisał/a: Ajlar 2015-04-08 17:39
hmm a wiecie, ze niedobor magnezu takze moze powodowac zmeczenie? Oraz stres? Ja przed ciezkimi dniami w pracy lykam sobie wczesniej dawke Chela-Mag B6 i nie mam takich problemow:)
napisał/a: mysia231 2015-04-27 15:22
Na stres dobry jest sport jakikolwiek który sprawia radość. Lubię także przytulać się do partnera .. przytulanie zawsze rozluźnia. Rozmowa z przyjaciółmi też się przydaje .. np idziecie gdzieś czy oglądacie śmieszny/ciekawy ( nie dramat) film . hmm co jeszcze a Czekolada banany (zwierają sporo potasu i magnezu które regulują stres), zdrowa żywność, owoce :) gotowanie pysznej potrawy lub obiad w ulubionej restauracji . Wyjazd poza miasto w naturę np góry lub morze lub wyspy .. takie widoki od razu poprawiają humor. Albo poczytaj ciekawą książkę :) wiem na pewno z własnego doświadczenia że zwierzęta uspokajają człowieka (jak nie zbroją czegoś :P) dlatego warto czasem przytulić , pogłaskać wyjść na spacer :))
napisał/a: aniellina 2015-04-27 23:03
agrestowa napisal(a):A jak takie tabletki działają? Nie uzależniają na dłuższą metę?


Producent twierdzi, że nie uzależnia, większość składu to wyciągi z ziół, głównie melisa, także raczej nie ma obaw.