Co na łuszczycę głowy?

PaulaKa
napisał/a: PaulaKa 2012-10-24 16:36
Znacie jakiś skuteczny szampon na łuszczycę głowy? Dermatolog mi przepisał ale nie za bardzo pomaga, szukam więc jakiejś alternatywy.
napisał/a: piotrosiama 2012-10-24 18:31
Dobrze by było podać nazwy tego co stosujesz.
Moja znajoma używa szampon Selsun blue i jakąś oliwkę bodaj salicylową.
napisał/a: Andzrej 2012-10-24 19:30
warto spróbować szampon Neem
napisał/a: commedJan 2012-10-25 14:29
Możesz spróbować żel Scalp& Body Cleansing Gel mi pomógł a miałem skorupę na głowie.
napisał/a: Vattier 2012-10-25 21:03
Maść z 5-10% kwasem salicylowym w celu usunięcia łusek, którą nakłada się na godzinę przed myciem, a głowę okrywa ręcznikiem. Następnie klobetazol (na receptę). Po ustąpieniu zmian - szampony dziegciowe. W przypadku nawrotów - powtórzenie leczenia klobetazolem.
PaulaKa
napisał/a: PaulaKa 2012-10-30 13:32
Ok, dziękuję wszystkim za informacje - szczególnie tobie Vattier - ale na dzień dzisiejszy nie mam czasu na wizytę u dermatologa, dlatego leki na receptę na razie odpoadają.

piotrosiama napisal(a):Dobrze by było podać nazwy tego co stosujesz.

Jak do tej pory stosowałem tylko szampon head i shouders bo gdzieś znalazłem info że podobno skuteczny ale niezbyt się sprawdził.

Mam jeszcze pytanko odnośnie:
commedJan napisal(a):Możesz spróbować żel Scalp& Body Cleansing Gel.

Jeśli stosowałeś ten żel to napisz mi proszę jak wydajny on jest, bo cena niemała ale z drugiej strony ma bardzo dobre opinie na sieci.
napisał/a: piotrosiama 2012-10-30 15:18
Ten szampon którego nazwę wymieniłeś to raczej nieporozumienie. Lepiej popytaj w aptece co Ci zaproponują bez recepty.
napisał/a: magdaaGdynia 2012-10-30 16:03
Z takich najpopularniejszych skutecznych to na pewno Nizoral. Słyszałam również opinie o Zoxin medzie, że ma taki sam skład a jest tańszy. Może Ci pomoże.
napisał/a: commedJan 2012-10-31 12:55
Joola napisal(a):Z takich najpopularniejszych skutecznych to na pewno Nizoral. Słyszałam również opinie o Zoxin medzie, że ma taki sam skład a jest tańszy. Może Ci pomoże.


Tego typu szampony (tym bardziej head and szołders:) raczej nie pomogą na zaawansowaną łuszczycę, zalecałbym ci stosowanie specjalistycznych preparatów, typowo pod łuszczyków robione np. ten o którym pisałem - mi akurat pomógł, a ze skorupą na głowie męczyłem się kilka lat, ale są też inne polecam użycie Google :)
Co do twojego pytania to ciężko mi napisać o wydajności, bo wszystko zależy jak rozległe są zmany na twojej głowie i częstości użycia. Mi jedna buteleczka starczyła na dwa miesiące mycia, łuszczycę miałem dosyć zaawansowaną - zmiany pokrywały całą powieszchnię głowy a myłem raz dziennie.
PaulaKa
napisał/a: PaulaKa 2012-11-05 12:04
commedJan napisal(a):Co do twojego pytania to ciężko mi napisać o wydajności, bo wszystko zależy jak rozległe są zmany na twojej głowie i częstości użycia. Mi jedna buteleczka starczyła na dwa miesiące mycia, łuszczycę miałem dosyć zaawansowaną - zmiany pokrywały całą powieszchnię głowy a myłem raz dziennie.


Zmiany łuszczycowe mam w postaci takich czerwonych łuszczących się plam które zajmują nie więcej niż 30% powierzchni głowy.
napisał/a: damwian 2013-05-06 12:19
zobacz sobie ranking środków na łuszczycę http://jakleczycluszczyce.com.pl/ ja stosuje środek z drugiego miejsca i jak narazie jestem zadowolona
napisał/a: berenika21 2013-06-11 12:53
A ja stosowałem trioxal na luszczyce głowy i pomógl, wczesniej jakies szampony, ale po nich samych problem wracał. teraz mam spokoj i nic nie wraca, chociaz czesto nerwowo spoglądalem w lustro i balem się ze znowu cos zobacze, ale już wyluzowałem bo za każdym razem jest ok :)