Co może być przyczyną bólu stawów w młodym wieku?

napisał/a: Łoś 2016-10-22 15:38
Witajcie,

mam 20-kilka lat i od jakiegoś roku dokucza mi ból kolan. Ból nie występuje przy chodzeniu czy nawet jeździe na rowerze, tylko w pewnych pozycjach. Głównie przy zgięciu nogi i jednoczesnym napięciu przodu uda, kiedy mięśnie przednie uda są napięte. Jeden z fizjoterapeutów powiedział, że mam początek zwyrodnienia, inni nic takiego nie zauważyli. Pytam tu, bo ogólnie jak dotąd wydałem już czterocyfrową kwotę na "specjalistów", ale nikomu się nie chce, albo nie umieją pomóc.

Od kilku tygodni pojawił się problem też z pozostałymi stawami - strzelają i nie działają tak płynnie jak powinny. Po prostu je czuję, zwłaszcza kolana. Są jakby cięższe i przy rozruszaniu nóg bolą przez kilka godzin.

Inny fizjoterapeuta zasugerował, że przyczyną może być zakwaszenie. Ostatnio moja dieta i ilość ruchu pozostawiały wiele do życzenia. Zauważyłem, że mam lepsze i gorsze dni jeśli chodzi o stawy. Picie dużej ilości wody wydaje się też mieć jakiś wpływ, ale nie mam pewności.

Co może być przyczyną moich dolegliwości? Co się może dziać z tymi stawami - za mało mazi stawowej? A może w wyniku zbyt małej ilości ruchu się "zastały" i muszę je porządnie rozruszać? Może masaż?
napisał/a: MICHAL-CS 2016-10-26 21:44
Witam, udałbym się do reumatologa celem wykluczenia niektórych jednostek chorobowych, i przeprowadzil diagnostyke funkcjonalna, gdyz deficyty miesniowe czesto powoduja kompensacje w organizmie ktroe potem niosa za soba duzo komplikacji.

Pozdrawiam
napisał/a: shrek2 2016-10-28 19:32
Współczuję Ci i niestety nie mam dobrej podpowiedzi. Nie wiem czy to Cię pocieszy, to mając 35 tak mi się porobiło z kolanami, że przez 4 lat nie mogłem utrzymać na nich własnego ciała z wagą stosowną do wzrostu.
Nasi spec-lekarze nie byli w stanie nic stwierdzić. Uwierz mi, ból był niesamowity.
W Twoim przypadku gdy zaczynasz mówić też o innych stawach, problem może dotyczyć jakiejś inne choroby która ma wpływ min na stawy.
Na początek za wszelką cenę wymuś na lekarzu zrobienie rezonansu. Usg nie polecam bo daje zbyt małą dokładność, a jak jeszcze dorzuci się umiejętności wykonującego badanie będzie komplet.
Wynik rezonansu będziesz miał na płytce, i w każdej chwili inny lekarz będzie mógł ocenić stan stawów.


Zastanawia mnie pojawienie się sztywności w innych stawach, i tu nie mam złotej rady.
Sam miewam podobne objawy, ale tak jak Ty też nie mam poprawnej diagnozy.
Jakiś czas temu zrobiłem badania na reumatyzm i boreliozę, ale mam wszystko ok.
Może Ty też je zrób, no i pełną morfologię?!
Pozdrawiam i życzę powodzenia
napisał/a: Łoś 2016-12-02 23:15
Dziękuję za odpowiedzi. No niestety, nasza medycyna pozostawia wiele do życzenia. Lekarze mają tak napchane głowy swoimi wąskimi dziedzinami, że na siłę wpakowują każdego pod swoje skrzydełka. Wydaje im się, że mogą wyjaśnić wszystko. To się musi zmienić.

Co do moich stawów, to mam dni, że jest z tym o wiele lepiej. Zauważyłem, że CHYBA jest lepiej, kiedy się porządnie wygrzeję. Wtedy nic nie strzela, nic nie jest zablokowane. Być może chodzi o napięcie mięśni? Trudno mi powiedzieć.