co mi jest ;(

napisał/a: xxxmonia 2007-01-16 01:50
Witam,
> Mieszkam w Londynie i przez jakis czas nie bede miala mozliwosc pojechac
> do Polski. Od jakis 2 mc ciagle chodze przeziebiona, w tym mam bole glowy
> i powiekszone wezly chlonne. Ostatnio od 2 tygodni poczulam sie naprawde
> zle: ostry bol glowy, duze wezly chlonne za uszami, bole miesni karku-nie
> moglam nawet odwrocic glowy i mdlosci przy pochylaniu sie, bole zatok (tak
> mi sie wydaje )i katar. Poniewaz zapisanie sie w UK do lekarza rodzinnego
> na wizyte w ten sam dzien graniczy z cudem-musialam czekac 9 dni..w tym
> czasie bralam zabrany z Polski Duomox bo juz naprawde nie wiedzialam co
> robic...katar i bole czola przeszly ale za to pojawily sie wymienione
> wyzej objawy (wezly, bole tylu szyi itp mdlosci itp) przyszedl dzien mojej
> wizyty u lekarza (polski lekarz w ang przychodni) i pani dr powiedziala mi
> ...ze ona nie wie co mi jest.nie mialam wtedy goraczki ani zadnejj wysypki
> i ona stwierdzila ze cos z uszami mam i wiecej nei powiedziala nic, dala
> mi 2 antybiotyki:Diclefenac Sodium (chyba na bole szyi) i Co-Amoxiclav
> (ponoc polski augmentin) i kazala jesc 8 paracetamoli dziennie. przyjmuje
> od 4 dni te tabletki i dostalam goraczke caly czas mam 37,3 stopnie,
> wystapila na 2 dni poprawa a dzisiaj powiekszyl mi sie jeden wezzel z tylu
> szyi i znowu zaczynam odczuwac bol (lekki ) w uszach i glowy. narawde
> jestem przerazona, co mi jest? co mi Pan radzi? moze powinnam wrocic do
> Polski? albo moze zazadac skierowania na jakies badania tutaj tylko prosze
> mi pordzic jakie, bo z Ta Pania Dr nie moge sie porozumiec zabardzo (jest
> juz troszke starsza i mowi wiecej po angielsku niz po polsku...) prosze o
> pomoc, pozdrawiam serdecznie,


ps. znajomy lekarz poradzil udac sie do hematologa i zrobic usg klatki piersiowej, co Pan o tym mysli?prosze o odpowiedz
napisał/a: Peter 2007-01-16 07:45
Znajomy lekarz dobrze poradził.
napisał/a: xxxmonia 2007-01-16 10:18
dziękuje za szybka odpowiedz. w takim razie kupuje bilet i lece do Polski. oby to nie bylo nic powaznego...
pozdrawiam,
monika
napisał/a: Peter 2007-01-16 11:10
I bardzo mądrze. Przypuszczalnie to infekcja szerząca sie układem linfatycznym i wymaga zdecydowanego leczenia.
napisał/a: xxxmonia 2007-01-17 00:13
witam to jeszcze raz ja, mialam leciec do Polski ale dzisiaj poczulam ie znowu gorzej i jeszcze rano zadzwonilam do przychodni. kazali mi od razu przyjsc. powiedzialam pani dr o tych odpowiedziach i dala mi skierowanie na mocz i krew (jakis 5 fiolek mi pobrali) przy mnie wykonala jakies badanie moczu od razu czy jest jakeis zakazenie-wyszlo ze jest w porzadku. mialam goraczke rano (godz 11) Pani dr poradzila zeby zostac przynajmniej do czwartku poczekac na wyniki a tak w ogole ze w moim stanie teraz jest niebezpiecznie wsiadac do samolotu. czy to prawda?
tak w ogole obadala moje wezly chlonne i stwierdzila ze nie sa duze wyczula tylko 2 na szyi z tylu i na ramieniu, powiedziala ze sa male. nie mam juz nudnosci zadnych, tylko bol glowy, uszu(chociaz badala mi uszy i wyszlo ze jest ok) i bol okolic szczeki, za uszami i tyl szyi.
ja jestem naprawde przerazona, nikt nie chce mi nic powiedziec. a ja bym chciala wiedziec czego po tych objawach moge sie spodziewac....
to narazie tyle, jesli nie ma Pan nic przeciwko napisze jutro o wynikach (bo ma byc juz czesc dzisiejszych badan, reszta w czwartek...)
pozdrawiam
napisał/a: Peter 2007-01-18 13:40
Jeśli zrobiono Ci badania, to poczekaj. A wyniki oczywiście możesz podać.
napisał/a: xxxmonia 2007-01-18 20:34
witam, bylam po wyniki, ale niestety nie dostalam ich do reki (!!!) Dla mnie to ne do pomyslenia, nawet nei wiem dokladnei na co mialam robione te wyniki, dowiedzialam sie tylko ze sa IDEALNE. OB w porzadku, jakies badania na zoladek tez w porzadku, biale krwinki w porzadku (delikatnie obnizone o 0,1 od normy), mialam badanie na mononukleoze tez jest ok. noi pani dr mnie odeslala do domu i kazala wziasc do konca leki (a jak boli cos to przeciwbolowe...) i czekac na cud ozdrowienia. ale czy nadejdzie?
wprawdzie juz nie mam takiej goraczki, nawet mam po 36,4 tylko popoludnie i wieczory ok 37 stopni. ale glowa dalej mnie boli i tyl szyi tez. wlasnei ten bol nie daje mi spokoju...mimo wszytsko zdecydowalam ze we wtorek lece do Polski i tam zrobie sobie dokladniejsze badania bo sluzba zdrowa w UK to porazka! Łącznie z moja pania dr z Polski ktora nie potrafi powiedziec co mi jest i ciagle powtarza "nie wiem...". dziekuje ze Pan ze mna byl. Pozdrawiam, monika