Co mi jest?> rak pluc? sarkoidoza

napisał/a: Przemoo18 2013-01-22 18:53
WItam, Postaram sie opisac w miare krotko a zarazem szczgolowo problem jaki mnie dotyczy.

Otóz: Mam 24 lata . Palilem pol roku . W listopadzie trafilem na pogotowie w bolami w klatce piersiowej. Wykonano ekg badania krwi oraz RTG klatki. Badania wyszly ok . Stwierdzono nerwobol miedzyzebrowy. Objawy nie ustepowaly miesiac. Dodatkowo pojawiala sie czerwona wydzielina z ust. tzw krwioplucie. Bole w klatce piersiowej nie ustapil do dnia dzisiejszego czyli 3 miesiace.
Nie wierzylem w nerwobol oraz nerwice i szukalem przyczyn. Bylem u kardiologa gdzie wykonalem : EKG, echo serca, probe wysilkową . Diagnoza: NIE BOLE SERCOWE:

Potem wybralem sie do laryngologa bo utrzymywala sie mi chrypka 2 miesiace oraz to krwioplucie . DIagnoza: gardlo wporzadku , wezly nie powiekszone, krtan ok.

Miedzy czasie mialem skirowanie do poradni pumologicznej:

Pani doktor obejrzala zdj oraz zrobila mi spirometrie. Wszystko wporzadku ale z racji krwioplucia skierowala mnie na oddzial w celu wykonania bronchoskopii.

Wykonano mi bronchoskopie i pani doktor dotykajac bronchoskopem zauwazyla ze krwawienie pochodzi z oskrzeli a dokladnie ze naczynka sciany czy jakos tak podkrwawiaja. Dodatkowo pobrano 3 wycinki w celu dalszego badania (nie mam jeszcze wynikow)

Na 2 dzien w zwiazku z tą diagnoza krwawienia z drog oddechowych bylem na tomografi.

Tomografia komputerowa nie pokazala kompletnie żadnej zmiany i obraz byl w jak najwiekszym porzadku. Na drugi dzien wypisano mnie ze szpitala mowiac:
bole nie sa od pluc i oskrzeli.
Bylo tez podejrzenie sarkoidozy ale tomografia komputerowa tego tez nie wykazala i nawet wezly chlonne nie byly powiekszone. Gruzlica to tez nie jest.

Kaszlu praktycznie nia mam , czasami wystepuje rano ale w malych ilosciach i raczej nie jest on uciazliwy.

Od 3 miesiecy towarzyszy mi uczucie oslabienia , podwyzonej temp ciala mimo ze nie mam goraczki , poce sie caly czas nawet siedzac, mam zawroty glowy , krwioplucie razn a 2-3 dni oraz bole w klatce sa praktycznie caly czas o roznym natezeniu. Bole maja charakter nie uciskowy lecz pieczenia w klatce.
Boje sie ze mam raka pluc. BYlo takie podejrzenie po wykonaniu bronchoskopi ale badanie TK nic nie pokazalo.

Mam nastepujace pytanie:
1. Czy czesto sie zdarza ze rak pluc wystepuje mimo , ze wszystkie badania obrazowe w tym bardzo dokladnie TK nic nie pokazują?

Czekam z niecierpliowscia do piatku na wyniki biopsji


Juz nie wiem co mam robic. Jestem juz przebadany bardzo dokladnie a dolegliwosci caly czas nie ustepuja . Dostalem jeszcze profilaktycznie skierowanie na gastroskopie ale nie sadze ze mam refluks przelykowo zoladkowy.
napisał/a: ala1975r 2013-03-14 08:21
Witam,
ja równiez męczę się z kaszlem od 4 miesięcy. Obecnie nieco osłabł, ale ciągle mnie męczy. Raz jest suchy raz mokry.
Teraz doszło takie uczucie ciężkości w klatce piersiowej. Bardzo się tym niepokoję. Przerobiłam już spirometrię, badania krwi, RTG. Wszystko ok. Mam pytanie do Ciebie. Chciałabym zrobić tomografię komputerową. Czy robiłeś HRCT czy klasyczną tomografię? I jak się czujesz, może mi cos podpowiesz gdzie szukac dalej pomocy. Jak wyniki biopsji?
pozdrawiam