Co mi jest? Nadciśnienie oraz zapaść?

napisał/a: kamil142 2013-09-04 02:59
Witam. Nazywam się kamil i mam 23 lata.
Od około 3 lat mam nadciśnienie. Niekiedy wysokie, niekiedy tylko znacznie przekraczające poziom. Biorę enerenal 5mg. Mam także niedobór podstawowych pierwiastków takich jak magnez, żelazo, potas. Na to biorę Aspargin. O dziwo przy nadciśnieniu dostałem w ciągu ostatnich 2 tygodni dwa razy zapaści. Przy pierwszej wylądowałem w szpitalu. Miałem trzęsawkę, było mi zimno, latała szczęka, gwałtowny spadek ciśnienia. W szpitalu pobrali krew, zrobili EKG, dali jakieś kroplówki, leki i po 8 godzinach wypis do domu. Przed wczoraj sytuacja się powtórzyła, lecz już nie z aż takimi objawami jak za pierwszym razem i szpital konieczny nie był. To pierwszy problem. Drugim problemem są powtarzające się regularnie duszności i uciski w klatce piersiowej, kołotanie serca oraz kucie w sercu. Każde EKG i Echo jakie robię nic nie wykazują, przeciwnie mówią że serce bardzo dobrze funkcjonuje. Internista już nie wie gdzie mnie kierować. Kilka razy już miałem holtera. Poza nadciśnieniem i arytmią nic nie wykazuje. Co należy zbadać, a może da ktoś radę mniej więcej określić przyczynę? Dodam że wszystkie problemy zaczęły się po zakończeniu mojej przygody z bieganiem. Biegałem dużo, 10-12 km dziennie, brałem udział w kilkunastu maratonach. W biegu w ciągu około 5 lat przebiegłem ponad 13tys km. Dość poważna kontuzja (noga złamana w 3 miejscach, zerwane ścięgno achillesa, uszkodzony staw skokowy) przerwały moją karierę amatorską i do tej pory biegać jest mi ciężko. Teraz po przebiegnięciu 300m dostaje ogromnej zadyszki, że oddech ciężko złapać. Nawet po dobrym rozgrzaniu organizmu nic więcej przebiec nie mogę. Nogi nie bolą, mięśnie nie bolą tylko potworne duszności przy większym wysiłku.
Czy ktoś umie określić przyczynę tych dolegliwości ? Albo jakieś wskazówki jakie badania porobić, do jakiego lekarza się udać. Mieszkam w warszawie i tu naprawdę długo się czeka na służbę medyczną. Najlepiej by się przydało podać jakiś szpital. Internista bez problemu wystawiłby mi skierowanie.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za życzliwość i odpowiedzi
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-04 07:09
No ja bym się zastanowiła nad dokładnym przebadaniem serca czy czasem nie występuje niedomykalność zastawek. Pozdrawiam.
napisał/a: kamil142 2013-09-04 21:02
We wtorek idę do kardiologa. Czy ewentualna niedomykalność zastawek jest poważna ? W dzieciństwie (około 10 lat temu) miałem stweirdzone szmery w sercu i leżałem 3 miesiące w szpitalu z tego powodu czy to może mieć tez z tym związek mimo iż to było tak dawno ?
napisał/a: martissa 2013-09-05 10:02
To mogą być problemy z sercem. Ktoś u mnie w rodzinie miał podobny problem. 3mam kciuki za powrót do zdrowia :)
napisał/a: delinka79 2013-09-05 20:49
spirometria do wykonania a lek ktory bierzesz strasznie stary jest sa obecnie nowej generacji leki byc moze stad te zapasci ze lek jest zle dobrany