Co mi jest ? Moze to być gruźlica ?

napisał/a: asiulinek1989 2007-06-12 16:17
Witam ! mam 18 lat i od okolo 2 tygodni utrzymuje mi sie ostry kaszel. na początku był suchy teraz jest raczej mokry chociaz zdaza sie tez suchy. najgorszy kaszel jest rano i wieczorem. oprocz kaszlu występuja bole po lewej stronie plecow mniej więcej pod lopatką. pozatym nic mi nie jest(tzn nie mam temperatury, kataru, osłabienia..) tydzień leżałam w łóżku. bylam u lekarza. przepisał mi tabletki BACTRIM PLUS, syrop na kaszel - drosetux i tabletki - Loratan. Na początku przeziebienia wystepowala tez lekko podwyzszona temperatura (okolo 37 stopni). ktora jednak spadla i teraz jest w normie (36,6-36,7). jednak kaszel nadal sie utrzymuje i mimo brania leków zapisanych przez lekarke nie ustępuje. Czy wiecie co to moze byc za choroba ? lub znacie jakis sposób na pozbycie się kaszlu? prosze o odpowiedzi na maila asiunia-123@o2.pl
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
napisał/a: klapouszek2 2007-06-12 23:01
Uwaga żeby nie przeszło w zapalenie płuc - lepiej udaj się na kontrolę do lekarza! Na taki kaszel polecam Thiocodin: 1 tabl rano i wieczorem - powinien zahamowac ataki kaszlu jednoczesnie nie doprowadzając do zalegania wydzieliny. Jeśli kaszel już bedzie tylko suchy to może byc syrop Acodin lub Supremin.

Co do gruźlicy to hmm bez badań (RTG, posiew) na podstawie samych objawów i to na odległość nawet najlepszy lekarz na tym forum jej nie stwierdzi
napisał/a: weedoo 2007-06-25 01:20
Objawy:
gorączka, ból w klatce piersiowej i kaszel


to raczej gruźlica ale tak jak poprzednik napisał bez RTG i innych badań nie ma co gdybać
napisał/a: izabela_d 2007-06-27 00:24
mój mąż ma takie same objawy; kaszel, najgorszy rano, wieczorem także uciążliwy; żadnej gorączki, osłabienia, kataru itp. kaszel pojawił się nagle, tuż przed wyjazdem za granicę; lekarka osłuchała i stwierdziła że w płucach nic nie ma;

dziwnym objawem jest to, że jeżeli pojawi się atak kaszlu a mąż jadł lub pił coś tuż wcześniej to wymiotuje; wymiotuje też syrop na kaszel ???

co robić?
napisał/a: jakoo 2007-06-27 06:09
Nerwica?