Co mi dolega? Schizofrenia?

napisał/a: adikozaur 2011-04-02 12:32
Witam!
Mam 15 lat i od kilku tygodni zauważyłem że coś się ze mną dzieje. Wydaje mi się jak bym patrzył przez nietrzeźwe oczy, czuję jak bym był we śnie. Mam uczucie jakby coś siedziało w mojej głowie, moje myśli są takie dziwne, wszystko wydaje mi się inne. Byłem u psychologa ale on powiedział mi żebym o tym nie myślał i że to za krótki okres aby stwierdzić coś poważniejszego. Próbowałem ignorować to uczucie lecz daremnie, nawet jeśli czasami o tym nie myślę to gdzieś to w podświadomości mi zostaje. Nawet jestem w takiej paranoi że jak słysze dziwny dźwięk to pytam się znajomych czy na pewno to słyszeli. Teraz każde moje dziwne zachowanie pozwiązuje z tym że jest to objaw schizofrenii.Często jak sobie przypominam wcześniejsze dni wydaje mi się, że było tak jakoś dziwnie, że to wszystko było takie głupie. Już nie wiem co o tym myśleć. Codziennie szukam w internecie osób z podobnymi objawami do moich ale nie ma ich ;/ Cały czas czytam o tej schizofrenii i jeszcze na początku jak myślałem o tym że mam schizofrenie to wpadałem w panikę a teraz nawet mam to w du*** więc to jest obniżenie krytycyzmu. Nie wiem co mam robić, odechciewa mi się wszystkiego. Nie mogę jakoś się cieszyć wszystkim jak cały czas o tym myślę i mam to uczucie. Boję się że zrobię się nienormalny i że przez cale życie będę faszerował się tabletkami. Wypowiadam się na tym forum dlatego, że może wiecie czy to początki schizofrenii i że pomóżcie mi jakoś powierzchownie zdiagnozować coś co mi dolega. Dodam jeszcze że mam chyba lekkie zaburzenia pamięci, ponieważ często nie ogarniam wielu rzeczy i potem próbuje sobie przypomnieć jakieś wydarzenie a jak wspominam różne dni to wydaje mi się jak bym patrzył przez mgłę. To jest straszne : ( Jeszcze brakuje mi jakiś omamów i urojeń to w ogóle bym się załamał. Co to może być ?
napisał/a: Anna67 2011-04-05 17:30
Witam najepiej pójść do psychiatry i jemu opwiedzieć otym co się z Tobą dzieje.Lekarz sam stwierdzi czy jesteś chory czy nie.Jak psychiatra stwiedzi że to początek psychozy to przepisze leki i to wszystko minie.Tylko trzeba brać leki.A co do schizofrenii to dobrze o niej wiedziec i nie nalezy samemu diagnozować u siebie tej choroby..Pozdrawiam
napisał/a: adikozaur 2011-04-05 20:25
Rozumiem, narazie się uspokoiłem bo poczytałem o psychozie hipochondrycznej więc może to mi dolega. Cały czas myślę o tym i non stop czytam objawy schizofrenii nawet po 100x ten sam artykuł mając nadzieje że coś źle przeczytałem. Niedługo umówię się z psychiatrą. Mam nadzieje że to nic poważnego.
napisał/a: Agusia1982 2011-04-06 09:43
Ale po co to czytasz?
Nie ma lepszych rzeczy do roboty?
Idź na basen,pograj z kolegami w piłke,poczytaj książke,posłuchaj muzki.
Rób co lubisz i olej te artykuły chyba,że tak bardzo chcesz coś sobie wmówić.
napisał/a: adikozaur 2011-04-07 19:28
To nie jest proste jak cały czas masz myśli natrętne o tym i cały świat wydaje ci się jakiś urojony. Do tego jeszcze mam jakiś dziwny tok myślenia. To jest wszystko jakieś dziwne ; ((
napisał/a: Agusia1982 2011-04-08 10:29
wiem oco chodzi z natrętnymi myślami bo mam to za sobą i z choinki się urwałam.
Uwierz,że tylko zmiana sposobu myślenia pomoże i tylko ty możesz tego dokonać.
Oczywiście możesz udać się do psychologa bądź psychiatry to na pewno nie zaszkodzi a nawet pomoże.
Najwazniejsza jednak i kluczowa sprawa to praca nad sobą.
Zrozum,że te myśli nic nie dają i co będzie to będzie.
Nic ani nikt tego nie zmieni.
Myślisz,że jak poczytasz troche i będziesz się zadręczał to w czymś ci pomoże??
Największym wrogiem w takich sytuacjach jak opisujesz jest NUDA.
Więc od dziś staraj się wyrzucać te natrętne myśli,zajmować się tym co lubisz,zajmowac czymś umysł.
Ja nie mówie,że to łatwe i odrazu odwrócisz tok myślenia ale praktyka czyni mistrza.
napisał/a: adikozaur 2011-04-14 21:37
A to nie jest przypadkiem schizofrenia prosta? Z dnia na dzień coraz gorzej się czuję..
napisał/a: bessi5 2011-04-14 23:01
Proponuję umówić się z lekarzem psychiatrą na konsultację i opowiedzieć mu o swoich obawach. Tylko specjalista jest w stanie ustalić, co Panu dolega i postawić właściwą diagnozę. Domyślanie się (na podstawie przeczytanych informacji) czy jest to ta czy inna choroba, jedynie może Pana zestresować jeszcze bardziej. Po lekturze Pańskich maili wnioskuję, że powinien Pan możliwie szybko porozmawiać z lekarzem i rozwiać swoje wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego.
napisał/a: leto85 2011-06-30 22:00
Witam wszystkich.Niestety tez doświadczyłem w swoim zyciu schizforenii paranoidalnej.BYło to bardzo trudne i bolesne doświadczenie.Mam 26 lat, i juz mija jakis czas odkąd choroba zniknęła,i nie przeszkadza mi wcale fakt ze nie biore leków.W szpitalu byłem 2 miesiace,trafiłem tam w ciezkim stanie.Miałem problemy ze snem,Myśli samobójcze, i bardzo mocne stany lekówe.Czasami miałem wrazenie ze mój umysł zaczął życ swoim zyciem.Wskutek stresu spowodowana egzaminami i sesja,byłem bardzo zestresowany,a potem nie mogłem spac.Po bardzo dlugim okresie nie spania,stresu,przestałem odczuwać cokolwiek,miałem myśli samobójcze,w końcu choroba tak sie rozwinęła ze zastanawiałem sie czy jeszcze jstem człowiek,i czy nie zmieniłem sie w kosmite.W szpitalu byłem 2 miesiace,i po lekach mogłem spać.Udało mi sie wyjść,ale byłem w bardzo kiepskim stanie.Miałem stale stany lekówe,czułem przerażający strach.Oprócz tego mogłem wczesniej spac tylko po lekach i zasypianie zajmowało mi średnio dwie godziny,czasem godzine.Na szczęście poznałem ćwiczenia ze sztuki życia www.artofliving.pl i asany z jogi które zacząłem robić i ćwiczenia oddechowe.Dodatkowo stosowałem naturalne przeciwutleniacze.Jadłem suplement i robiłem ćwiczenia.PO miesiacu stany lękowe minęły.Dodatkowo mogłem normalnie spać)Po ok.1,5 miesiaca przestałem brać leki,ze zwględu na ich skutki uboczne.I nie biore leków do dzisiaj)):)I czuje sie świetnie)Bardzo chetnie podziele sie informacjami,i chetnie moge pomoc jak również podzielić sie swoim doświadczeniem.Moj e-meil to leto@poczta.onet.eu.Pozdrawiam i do uslyszenia
napisał/a: pablo16 2011-07-06 12:07
witam ja mam tez czasami wrazenie ze patrze jak przez nie trzezwe oczy i wydaje mi sie jak bym moj mozg zyl osobno , i mam wrazenie tez ze szybko mi leci strasznie czas wszystko tam mija kiedy tak nie bylo jak mialem 14,13 czy 15 lat,dopiero to sie zaczelo jak mialem 16 lat a teraz mam 18 i co z tym zrobic pomozcie to chyba przez stres tak mi sie wydaje
napisał/a: Ronnie96 2011-09-21 14:09
Cóż. Mam 15 lat i tkwię w tej dziurze zwanej schizofrenią paranoidalną kilka dobrych lat .! Napady, leki, wizyty u psychiatry stały sie moim codziennym szarym życiem. Zniknęłam na kilka miesięcy z tego forum aby uwolnić się od myśli krążących wokół choroby. Powinnam przywyknąć ale chce zmienić swój dotychczasowy tryb życia oparty na ciągłym użalaniem się nad sobą. Staram się rozpocząć wszystko od nowa. Rodzice są w separacji, ojciec przeprowadził się zabierając ze sobą moją siostrę gdyż stwierdził, że tak będzie dla niej lepiej. Podsumowując ... choroba potrafi zniszczyć życie nie tylko mi ale i otaczającym mnie ludziom.