Co mam robić, żeby schudnąć?

napisał/a: aniolek16 2006-08-22 22:26
mam 16 lat, 165 cm wzrostu i ważę ok. 62 kg. Czuję się z tym okropnie, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Próbowałam już wilu diet, ale zawsze spotykałam się z "efektem yo-yo". Co mam robić, żeby schudnąć? Czy konieczna jest dieta, czy wystarczy zmiana niektórych nawyków żywieniowych? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję dobrym ludziom za odpowiedź na mój post.
napisał/a: Andrzej300 2006-08-25 22:22
aniolek16 napisal(a):mam 16 lat, 165 cm wzrostu i ważę ok. 62 kg. Czuję się z tym okropnie, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Próbowałam już wilu diet, ale zawsze spotykałam się z "efektem yo-yo". Co mam robić, żeby schudnąć? Czy konieczna jest dieta, czy wystarczy zmiana niektórych nawyków żywieniowych? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję dobrym ludziom za odpowiedź na mój post.

witam
zasada nr 1 ostatni posiłek conajmniej 2 lub 3 godz przed snem nie póżniej nisz 19
dodatkowo proponuję herbatę odchudzającą i pas odchudzający
są to produkty firmy TIENS.
Jest to chińska korporacja działająca w ponad 100 krajach. W Polsce działamy oficjalnie od ubiegłego roku. Firma zajmuje się produkcją urządzeń leczniczych, preparatów oczyszczających, uzupełniających oraz odbudowujących organizm człowieka . Firma posiada najnowsze urządzenie * OBERON * które umożliwia uzyskanie pełnej informacji o zdrowiu i najwcześniejszych sygnałach pojawienia się symptomów chorobowych, niemożliwych do stwierdzenia drogą innych metod diagnostycznych, jak np. USG, rentgen, tomografia. Badania wykonujemy na terenie całego kraju.
Udzielę odpowiedzi na każde pytanie na gg 8096890, e-mail andrzej_zmuda@o2.pl
Pozdrawiam Andrzej

[ Dodano: 2006-08-25, 22:24 ]
aniolek16 napisal(a):mam 16 lat, 165 cm wzrostu i ważę ok. 62 kg. Czuję się z tym okropnie, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Próbowałam już wilu diet, ale zawsze spotykałam się z "efektem yo-yo". Co mam robić, żeby schudnąć? Czy konieczna jest dieta, czy wystarczy zmiana niektórych nawyków żywieniowych? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję dobrym ludziom za odpowiedź na mój post.

witam
zasada nr 1 ostatni posiłek conajmniej 2 lub 3 godz przed snem nie póżniej nisz 19
dodatkowo proponuję herbatę odchudzającą i pas odchudzający
są to produkty firmy TIENS.
Jest to chińska korporacja działająca w ponad 100 krajach. W Polsce działamy oficjalnie od ubiegłego roku. Firma zajmuje się produkcją urządzeń leczniczych, preparatów oczyszczających, uzupełniających oraz odbudowujących organizm człowieka . Firma posiada najnowsze urządzenie * OBERON * które umożliwia uzyskanie pełnej informacji o zdrowiu i najwcześniejszych sygnałach pojawienia się symptomów chorobowych, niemożliwych do stwierdzenia drogą innych metod diagnostycznych, jak np. USG, rentgen, tomografia. Badania wykonujemy na terenie całego kraju.
Udzielę odpowiedzi na każde pytanie na gg 8096890, e-mail andrzej_zmuda@o2.pl
Pozdrawiam Andrzej
napisał/a: plb1985 2006-08-26 17:01
tak przy okazji Twój BMI to coś ponad 23, więc jest w normie, ale jeśli źle się z tym czujesz to rzeczywiście masz prawo, żeby to zmienić;
jako, że jesteś młodą kobietą to proszę Cię bardzo o mądre odchudzanie (poszukaj na forum, jakie mogą być konsekwecje zbyt gwałtownego odchudzania); ja również polecam herbatki wspomagające odchudzanie; ponadto może nieco większą aktywność fizyczną (inaczej tracisz wagę z mięśni, natomiast przy aktywności fizycznej tracisz z tkanki tłuszczowej); wcale nie musisz jeść o wiele mniej, spróbuj może rozłożyć posiłki na 5 porcji dziennie, przy czym energetyczne śniadanie oraz obiad, a później już coś lżejszego, a ostatni posiłek 3 godziny przed snem - i niech ten ostatni będzie najlżejszy ;)
napisał/a: aniolek16 2006-08-27 17:49
a co powinnam jeść i, o jakich porach dnia?
napisał/a: plb1985 2006-09-02 14:20
hmm, godziny to sobie sama musisz ustalić, np. 7,10,13,15,18; a co to jedz to, co lubisz - no chyba, że są to same wysokokaloryczne potrawy; najlepiej weź tabele kaloryczności i ułoż sobie dietę np. 2400kcal (ma być zbliżona to wartości kalorycznej Twojego dotychczasowego zywienia - brać należyu pod uwagę aktywoność fizyczną),pamiętając, że najwięcej energii ma przypadać na śniadanie i obiad; ponadto w Twoim wieku potrzebujesz ok 80g białka, tłuszcz możesz redukować ile chcesz, a ten który pozostanie nich będzie tłuszczem roślinnym; oraz węglowodany 350g; w tym dużo owoców, warzyw - to źródło cennych witamin i minerałów; i jeszcze jedna ważna rzecz - żadnego dojadania między posiłkami i silna redukcja słodyczy
napisał/a: Adaś 2006-10-08 21:34
A ja uważam, że ważniejsze są proporcje, nie waga. Waga jest mało ważna. Mam na myśli wagę ciała, bo jeżeli masz dobre rozłożenie masy, tłuszczowej i mięśniowej, to wagę do mierzenia wyrzuć za okno (chyba, że mieszkasz wysoko, to nie rób tego, bo ktoś może stać na dole).
Polecam ruch. Nie patrzec na ruch np. uliczny, ale samemu wziąć w takim udział, jak radzili Forumowicze wyżej. To bardzo dobra koncepcja.
napisał/a: aniolek16 2006-10-09 21:36
staram się...........ale nie mam czasu na zajmowanie się jakimiś biegami, skakankami, czy innymi tego typu historiami od jakiegoś czasu jem tak-śniadanie ok. 8.00 (kanapka bez masła, ale z twarożkiem) później, w szkole ok. 10.45 (kanapka), po powrocie do domu, ok. 15.00 jakaś przekąska (sałatka, bułka słodka, czy owocek-różnie to bywa), o 17.30 obiad, ale nie zawsze, a później tylko coś lekkiego, a po 19.00 tylko piję, nic nie jem. Czy to dobre, co napisałam? Co mam zmienić? Aha! Weźcie pod uwagę, że moja aktywność ruchowa to: wędrówka z klasy do klasy, z domu do szkoły i z powrotem, a w domu tylko z pokoju do kuchni, łazienki itd. HAHAHAHA Nieźle, co? Ale inaczej się nie da....... Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc do tej pory! BuZiAkI.......... muach ;* ;* ;* ;*
napisał/a: wiola1131 2006-10-11 11:27
jesli chcesz schudnac to musisz sie ruszac ... nie ma wyboru np gdy ogladasz wieczorem chociaz 30 minut telewizje to pocwicz(pobiegaj w miejscu, porob brzuszki itp) oprocz tego pij wode zamiast innych napojow. Na przekaske w szkole zamiast kanapki wez zjedz jablko czy jakis inny owoc :) mozesz rowniez wybrac sie do lekarza co chyba bedzie najlepszym rozwiazaniem... on Ci pomoze fachowo i doradzi Ci sposob odpowiedni dla Ciebie :) pozdrawiam