CO KONSUMOWAĆ BY NIE CHOROWAĆ ?

napisał/a: Zdrowe jelitko 2014-08-08 17:43
Każde forum dedykowane chorobom GASTROLOGICZNYM, pełne jest wpisów osób które stają przed faktem dokonanym,
czyli zauważają u siebie niepokojące objawy związane z przewodem pokarmowym. Większość wpisów jest spóźnione o KILKA miesięcy bo objawy były na tyle łagodne że dało się z tym żyć i pracować. Zauważam jedną dziwną prawidłowość alarmujących wpisów. Prawie nikt nie analizuje sposobu odżywiania tyko czeka na gotową diagnozę, rozpoznanie choroby, ew przetłumaczenie wyników i to ma uleczyć go już na stałe. Nie będę wnikał w rzetelność zapytań, ich cel oraz sposób odpowiedzi i czy zamiar niesienia pomocy jest tylko jakimś rodzajem farmakologicznej nagonki czy faktem rzeczywistego niesienia pomocy.
Nie zmienia to jednak faktu że czasem czyta się na forach wpisy niosące bardzo pozytywny przekaz, poparty faktycznym doświadczeniem co nie trudno jest zauważyć nawet osobom które naprawdę zachorowały w ostatnim czasie i NAPRAWDĘ POTRZEBUJĄ POMOCY.
Może ten temat pomoże osobom nieświadomym swoich błędów, zrozumienie czym jest współczesna PRZEMYSŁOWA ŻYWNOŚĆ, jakie niesie zagrożenia dla przewodu pokarmowego i jakie powoduje choroby.
Czas uświadomić osobom potrzebującym rzetelnej informacji, że ich choroba nie wzięła się z powietrza tylko ją sobie sami zafundowali jedząc cokolwiek by zapełnić żołądek.
Leczenie pozostawmy dla nieprzekonanych.
Żdrowego jelitka życzę
napisał/a: Zdrowe jelitko 2014-08-16 19:56
Mam wolną chwilę, więc rozpocznę temat bo nikt się nie kwapi.
Dla czego nie zapytałem co należy unikać i co nam szkodzi, a skupiłem się tylko na zdrowych produktach ???
Otóż moim zdaniem proporcje są porażające, 97% żywności jest szkodliwa a tylko 3% jest obojętyne dla zdrowia.
Łatwiej jest wymienić te przykładowe 3% niż pozostałą resztę śmieci zawierających substancję szkodliwe.
Składnikiem podstawowym w diecie osób o ugruntowanej świadomości żywienia powinien byś naturalny błonnik
w ilości minimum 30-40 gram dziennie. 25% błonnika powinno stanowić nie przetworzone siemię lniane.
Pozostały błonnik to grubo zmielone nasiona; słonecznika, dyni, ostropestu, oraz w całości amarantusa, sezamu,
mąki żytniej razowej. Medycyna współczesna sugeruje leki do końca życia a błonnik jest zakazany i szkodliwy.
Co sądzicie na ten temat ??
Pozdrawiam i zdrowego jelitka życzę.
napisał/a: monia624 2014-08-26 08:24
A ja od siebie wszystkim polecam by zamienili cukier na ksylitol!
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-08-26 08:26
Najlepiej cukier w ogóle wywalić i na nic nie zamieniać :))
napisał/a: monia624 2014-08-26 09:35
wiadomo że najlepiej ale płatki bez cukru mi nie smakują więc dlaczego nie jeść czegoś co zdrowe i smakuje?
napisał/a: Konstans 2014-08-26 15:27
monia624 napisal(a):wiadomo że najlepiej ale płatki bez cukru mi nie smakują więc dlaczego nie jeść czegoś co zdrowe i smakuje?


Zdrowe?
kwestia względna ;)
napisał/a: Zdrowe jelitko 2014-08-27 21:31
Konstans napisal(a):
monia624 napisal(a):wiadomo że najlepiej ale płatki bez cukru mi nie smakują więc dlaczego nie jeść czegoś co zdrowe i smakuje?

Zdrowe?
kwestia względna ;)


Właśnie, reklamy telewizyjne ogłupiają do tego stopnia że płatki stają się zdrowe, suplementy są niezbędne
a mózgi oglądających to g.... kurczą się jak w Ameryce lat 60-tych.
Ogólnie brak słów.
napisał/a: monia624 2014-08-28 07:36
Zdrowe jelitko aleś Ty mądry. Powiem Ci że dla każdego coś innego jest zdrowe. Ja np dobrze czuje się wyłącznie po płatkach kukurydzianych i żadnych innych nie trawię więc wybieram takie prawie bez cukru i soli i dla mnie to właśnie jest zdrowe!