Co jest nie tak z tym wynikiem? Leczenie nie daje efektow

napisał/a: wenus87 2014-05-03 12:47
Witam,
Zalaczam wynik moczu, ktory mialam robiony okolo 5 dni temu. Lekarz we wtorek swierdzil lekki stan zaplany i przepisal jedynie furagin 3 x 2 przez 10 dni. Moje objawy sa stadnardowe czyli: ciagle parcie na pecherz, uczucie niedosiusiania, bol podczas mikcji i klucie w cewce moczowej. Da sie jakos z tym zyc poki co ale widze ze po 4 dniach brania furaginy wcale nie jest lepiej. Dodatkowo w aptece dokupilam urinal intensiv w tabletkach oraz sok 100 % z zurawiny. Duzo pije wody. NIestety nie ma takiej poprawy jakiej bym oczekiwala. Dwa lata temu rpzechodzilam juz mocne zaplaenie pecherza i dochodzilam do siebie okolo 3 miesiecy, nie chce powtorzyc tego bledu. Najblizsza wizyta u lekrza ze wzgledu na dlugi weekend dopiero w poniedzialek! :( Zastanawiam sie czy nei zrobic posiewu, tylko kiedy? Czy zrobienie posiewu podczas brania furaginu mocno zflaszuje wynik? Nie bardzo ebde w stanei wytrzymac z owymi obajawami bvez zadnych lekow :). Oczywiscie wszystkie badania robie na wlasna reke, bo znajac mojego lekarza to od reki mi w poneidzialek przepisze antybiotyk "o szerokim spektrum dzialania", a ja woallabym byc pewna ze on na pewno zadziala - w pracy neistety nie moge sobie pozwolic na wolne i co teraz powinnam zrobic? Dodam iz nie ma goraczki ani bolow brzucha. Bede baardzo wdzieczna za jakakolwiek pomoc.
napisał/a: ~Anonymous 2014-05-04 09:52
Wyniku mowia nam ze albo mamy doczynienia ze stanem zapalnym w drogach moczowych lub o problemach z nerkami.
Z objawow ktore opisujesz mowia nam o zapaleniu w drogach moczowych ,aby nie leczyc tego w ciemno to jak wczesniej wspomnialas wykanaj sobie posiew bakteriologiczny i zobaczymy co tam nam "siedzi" i zostanie sporzadzone odpowiednie leczenie wzgledem wrazliwosci patogenow na leki.
Przyjmujesz lek ,ktory moze zafalszowac wyniki badan ze wzgledu na swoje bakteriobojcze dzialanie i zamaskowac ow patogeny,dlatego nalezy odczekac minimum tydzien + nie przyjmowac innych preparatow dzialajacych na uklad moczowy czyli takich zakwaszajacych i pamietac aby probka posiewu byla prawidlowo pobrana.
I prosze napisac jak pobrana zostala pierwsza probka moczu i w jakim czasie zostala dostarczona do labo?