Co jeść po wyrwanym zębie ?

napisał/a: Gumek94 2014-07-09 19:19
Witam, wczoraj o 16.40 miałem wyrywaną piątkę, i na kolacje zjadłem serek waniliowy i lody, rano czyli dzisiaj zjadłem płatki na mleku, czekałem aż mleklo ostygdnie i płatki namiękną, potem znów serki waniliowe, i trochę mnie denerwuje jedzenie rzeczy miękkich bo myślę że jem za dużo cukru a tak przecież nie może być, więc co polecacie jeść miękkiego które nasyci i aby mało miało cukru, ząb mam zaszyty a skrzep myślę że się zrobił i na szczęście jeszcze się nie uszkodził, i kiedy będę mógł jeść rzeczy zwykłe czyli obiady i kanapki na razie żyję na serkach waniliowych, jogurtach bo się boję że uszkodzę skrzep i będą poważne problemy, o dziwo dziąsło nie boli aż tak mocno co jest nietypowe jak wczoraj miałem wyrywany ząb, bez proszków przeciwbulowych spokojnie da się wytrzymać, wczoraj wziąłem Ketonal Forte i Duomox które przepisał mi dentysta, więc proszę o odpowiedź bo jak będę żył na prawie samych cukrach to znowu będę miał problemy z próchnicą a ja tego nie chce.


EDIT: i jak z napojami gazowanymi na razie piję wodę mineralną niegazowaną.
napisał/a: wikam2 2014-07-09 19:39
Jedz normalnie, lecz nie na stronie wyrwanego zęba oraz dla pewności unikaj twardych pokarmów. Czyli ziemniaki okey, kotlet dzisiaj/jutro raczej gotowany nie smażony.
Ponadto - jejcznica, kanapki (obetnij skórkę), makaron czy co tam chcesz ;)
W necie masz pełno zaleceń.
Ja po usunięciu, wieczorem jem normalnie chipsy co akurat przyznam jest durne, bo przecież gdyby się dostały do miejsca po usunięciu to płukac tego nie wolno/nie powinno się. Ty masz pozszywane więc tragedii nie będzie.
napisał/a: Gumek94 2014-07-09 20:36
A ile mam sobie zrobić przerwe od wysiłku fizycznego ? Pracuję w piekarni więc tam jest duży wysiłek fizyczny mam obawy że skrzep mi może wypaść, dentysta mi zalecił jeden dzień wolnego, i tak dzisiaj zrobiłem, czy jeden dzień wystarczy przerwy od wysiłku fizycznego ? i czy po zdjęciu szwów czyli po 7 dniach bo mam wizytę do ściągania szwów to będę mógł spożywać napoje gazowane ? proszę o odpowiedź i przepraszam że nie do tematu ale nie chce zaśmiecać działu.
napisał/a: Gumek94 2014-07-10 20:07
Witam, przedwczoraj wyrywałem piątkę od lewej na górze a dopiero dzisiaj teraz zuchwa zaczęła mnie pobolewać na końcu zuchwy po lewej stronie na dole, czy to normalne ? dzisiaj tylko poczytałem książki na głos ale nie jestem pewien czy to od tego, proszę o odpowiedź.

Edit: jeszcze napiszę że trochę żuchwa mi latała w czasie usuwania zęba czyli zamykanie i otwieranie buzi.
napisał/a: ewa.antosiewicz4 2014-07-20 14:34
Ja jestem po usunięciu zęba,wszystko było w porządku ale wtrzecim dniu pojawił się ból i opuchlizna.Poczytałam trochę i moja rada skuteczna:płukać szałwią,posmarować chore miejsce żelem ja miałam pod ręką Rivel i okładać chore miejsce kostkami lodu zawinięte w ręcznik.
napisał/a: julia55 2014-08-22 11:01
Ja miałam wyrwany ząb ok godz. 16 więc tego dnia nic nie jadłam już. Jednak kolejnego już zjadłam normalne śniadanie, nie ma co się martwić, krew przestała lecieć i było ok. [code:1c72m90n]beatalidke.eu[/code:1c72m90n] Dr Beata Lidke bardzo profesjonalnie podeszła do wyrwania zęba, zagoiło się po kilku dniach. Więc się nie łam i jedz normalnie, jeśli się jeszcze nie przyzwyczaiłeś do jego braku to jedz drugą stroną szczęki;)
napisał/a: kondziu1234 2014-10-25 16:26
Witam. Ja wyrywam zęby w jednej z moim zdaniem lepszych kieleckich klinik stomatologicznych mieszczącej się przy ul. Nowy Świat 21. Oczywiście ekstrakcji dokonałem "za darmo" w ramach kontraktu z NFZ. Po usunięciu zęba zalecono mi płukanie jamy ustnej płynem, który o ile dobrze pamiętam nazywał się Erudril oraz solą fiziologiczną. Przepisano mi również jakiś antybiotyk raz z osłonkami na żołądek. Jamę ustną płukałem 6 razy dziennie (3x Erudril i 3 x NaCl). Dodatkowo chodziłem na tzw. toaletę rany. Byłem tam 2 razy! ZERO powikłań!!! A tak strasznie się bałem! Bardzo polecam tą placówkę, nazywa się ona Platinum Dent http://www.platinumdent.pl . Naprawdę serdecznie polecam! Zero bólu! Czynne w sobotę i niedzielę. A jeżeli chodzi o ceny to również jest bardzo przystępnie, jeżeli chodzi o leczenie prywatne.