Co dalej z tym zębem?

napisał/a: Yamakasi 2013-12-01 17:59
Witajcie!
Mam problem,otóż moje uzębienie jest bardzo ładne(no może oprócz kamienia na niektórych zębach) ale mam straszny problem z jednym zębem.Prawa dolna 6-już leczę ją chyba z 2lata,odwiedziłem w tym czasie przynajmniej z 6-7 razy dentystę na tego jednego zęba!Za każdym razem albo mi się ukruszył albo wypadła plomba,mimo tego iż nie jem już od 2lat prawą stroną.I moje mycie zębów zajmuje mi ok15minut-ponieważ myje bardzo powoli prawą stronę i dokładnie aby czasem nie naruszyć zęba.Zaczęło się od małego skruszenia ....
I dzisiaj gdy umyłem zęby zauważyłem że plomba się już mocno starła z niektórych stron i czuje że niedługo znowu mi wypadnie.Nie chcę znowu poraz 6 czy tak 7 wymieniać plomby.Została mi dosłownie jedna ścianka zęba.Nie wiem co dalej będzie.
Pewnie wielu poleci mi implanty za 5tys.ale niestety taki wydatek to dla mnie ogrom,chociażby z tego zwględu że mam 17lat i już będe bez zęba?!

Zdjęcie:
[code:pq5p7jx6]http://imageshack.us/a/img33/1333/t7jg.jpg[/code:pq5p7jx6]
napisał/a: wikam2 2013-12-01 19:58
Leczyłeś go prywatnie?
napisał/a: Yamakasi 2013-12-01 20:14
Tak,leczony prywatnie.
napisał/a: wikam2 2013-12-01 20:42
No to dziwne....Mnie nie ściera się żadna plomba światłoutwardzalna. Może po prostu znajdź dentystę droższego, jakiegoś polecanego z renomą...? Ja miałam rozwaloną totalnie dolną szóstkę. Mój dentysta zrobił kanałówkę, wprawił jakiś stelaż(?) odbudował ją i jest nie do ruszenia.
A bardziej cenowo :
moja mama odbudowywała zęba u Borczyka. Koszt ponad 3000 ale wszystko się trzyma.
Ponieważ było to dośc drogo, nastepnego zęba robiła u Śmigla - koszt 2.200
A teraz ostatnio za całą odbudowę płaciła 1200zł a całe leczenie było przeprowadzone perfekcyjnie i na pewno posłuży na lata.
Co jeszcze powiem - mój mąz po wypadku odbudowywał jedynke. Na stelażu ;) Koszt 500zł, mineło 2 lata jedynka ani drgnie...
napisał/a: Yamakasi 2013-12-01 20:55
Dzięki za odpowiedz,chodziłem cały czas do tego samego dentysty.Wiem,może to trochę dziwne,ale ta plomba tak jakby po jakimś czasie jej coraz bardziej ubywało.A co do odbudowy-to raczej most porcelonowany na spiłowanych sąsiadujących zębach albo implant?Bo za bardzo się nie orientuje w tych sprawach.A te nazwiska co podałaś nic mi nie mówią :)
napisał/a: wikam2 2013-12-01 21:10
Nazwiska podałam bo można je sprawdzić w necie ;)
Ja też nie orientuje się w nazewnictwie sposobach leczenia itp.....Wiem jednak, że można odbudować zęba na różne sposoby na wiele lat i ... tanio. Totalnie omijając implanty!