Co dalej jakie jest najlepsze rozwiązanie

napisał/a: dir22 2011-11-07 16:06
Postprzez dir22 2011-09-15, 11:23
Proszę o informację czy leczenie bierne w moim przypadku jest właściwe, czytając spotykam się z informacją że czas w tej chorobie gra ważną rolę .

15,07,2011 zdjęcie rtg klatki piersiowej,opis,krąglący się cień o sr.13mm w rzucie przedniego odcinka II żebra po stronie prawej,poza tym pola płucne bez zmian naciekowych ,wnęki obustronnie nieposzerzone,prawa kopuła przepony gładka lewa częściowo zatarta,prawy kąt przeponowo-zebrowy wolny.
02,08,2011 wykonano badanie TK kpl.opis,obwodowo w placie górnym płuca na granicy segmentów II i III widoczny guz 14x11x12 mm o równych granicach oraz satelitarny guzek o śr ok 4mm w badaniu przeglądowym zmiana o cieniowaniu ok.20-25jH po dożylnym podaniu kontrastu ok.35-40jH ,innych zmian ogniskowych w płucach badanie nie wykazuje,jamy opłucnowe wolne,węzły chłonne śródpiersia oraz wnęk niepowiększone,zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego.Wn-W dniagnostyce rożnicowej zmiany należy brac pod uwagę grużliczaka wskazana poszerzona diagnostyka, jak również zmianę rozrostową-obraz nie jest typowy dla zmiany złośliwej nie można jednak jednoznacznie określic charakteru zmiany jedynie na podstawie obrazu tk.
18,08,2011 do 01,09,2011 znalazlem się w szpitalu ,cytuję częśc wypisu ze szpitala,badania wyk.oddziale nie pozwoliły na ustalenie etiologii patologicznej zmiany,pacjent konsultowany przez terakochirurga zadecydowano obecnie o dalszej obserwacji z kontrolą tk kpl za ok.3miesiącei rekonsultacją.
W szpitalu wykonano morfologie krwi gdzie wyniki trzymały się w normie.
Bakteriologia-aspirant oskrzelowy-wynik ujemny, AFB3 badanie w toku.
Cytologia - aspirat oskrzelowy - komorek nowotworowych nie stwierdzono
Bronchoskopia fiberoskopowa krtań prawidlowa na lewej strunie niewielki polip.Tchawica ,ostroga główna,obustronnie drzewo oskrzelowe prawidlowe.Pobrano aspirat do cytologi bakteriologi AFB,MB-BACT.
19,08,2011 zrobiono mi ponownie rtg gdzie opis brzmi widoczny cień o ok.13mm,pola płucne obustronnie bez zagęszczeń ogniskowych kopuły przepony wysklepione prawidłowo,wnęki naczyniowe z guzkowymi zwapnieniami.obraz rtg porównywalny do badania z dnia 15,07,2011
Proszę o informacje czy takie 3 miesiące czekania to normalne i co one nowego wniosą,
mam jeszcze jedno pytanie mianowicie mam ucisk po prawej stronie klatki to nie jest bul raczej lekkie rwanie jak przy obieraniu,lekarze twierdza że to przez zwyrodnienie kregoslupa które pokazało tk a ja mam uczucie jakby w tym miejscu co guz,czy to w tym wypadku jest normalne.Z góry za fachowe doradztwo w mej przykrej sytuacji dziękuję.

dir22

Posty: 5
Dołączył: 2011-09-15, 09:36








Postprzez Vieri 2011-09-15, 14:34
Witam serdecznie,

Faktem jest, że zmiana ma niejednoznaczny charakter. Na całość diagnostyki w podejrzeniu procesu rozrostowego płuca składa się badanie RTG klatki piersiowej, TK klatki piersiowej, bronchoskopia oraz przede wszystkim wywiad lekarski. Zalecenie ponownego badania obrazowego za 3 miesiące ma na celu określenie dynamiki zmian w obrębie guzka co może rozwiać wątpliwości na temat jego charakteru. Jeśli zmiana będzie się powiększać - będzie to bezpośrednie wskazanie do operowania zmiany. Natomiast jeśli zmiana pozostanie stabilna lub ulegnie zmniejszeniu to będzie to przemawiało za inną jego etiologią.

Pozdrawiam









Postprzez dir22 2011-09-16, 15:08
Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedż
Nurtuje mnie jeszcze to uczucie ucisku oraz rwanie od czasu do czasu jakby tam coś obierało po tej stronie klatki piersiowej co zmiana na płucu,czy może to powodowac ten guz,czy to faktycznie pochodzi od zwyrodnienia kręgosłupa,podczas leżenia ciało mogę tak ułożyc że ten efekt maleje.

dir22

Posty: 5
Dołączył: 2011-09-15, 09:36


Postprzez Vieri 2011-09-17, 22:39
Witam,

Nie zdarza się aby takie objawy powodowała tak umieszczona zmiana takich rozmiarów. Płuca są nieunerwione - nie bolą :)

Pozdrawiam








Postprzez dir22 2011-10-26, 16:08
Proszę o informacje co wnosi nowego moje tk kontrolne zrobione 2011-10-19
W porównaniu do poprzedniego badania tk z dnia 2011-08-02 obraz płuc nie uległ istotnej zmianie,nadal na granicy segmentów II i III płuca prawego widoczny okrąglawy nieuwapniony guzek 14x12x13mm z drobnym guzkiem satelitarnym 4mm. W języczku i segmencie VIII pluca lewego utrzymują się zagęszczenia bliznowate,poza tym miąższ płucny w normie.
Natomiast nieznacznie powiększył się węzeł chlonny prawej wnęki obecnie w osi krótkiej 12mm [nieznacznie powiększony] poprzednio 10mm. węzły chlonne lewej wnęki i środpiersia niepowiększone.

Z góry dziękuje za odpowiedż.

dir22

Posty: 5
Dołączył: 2011-09-15, 09:36


Postprzez dir22 2011-10-29, 17:02
Proszę o poradę co robić dalej w tym przypadku.

dir22

Posty: 5
Dołączył: 2011-09-15, 09:36








Postprzez dir22 2011-11-03, 10:11
Piszę nowy post bo raczej jestem tutaj nowy i nie wiem czy napisane dodatkowe informace w moim poprzednim poście o tytule ;czy czekanie to wlaściwe leczenie; jest widoczne na forum.Jeśli tak to bardzo proszę zaglądnijcie do niego i odpiszcie za co serdecznie dziękuję.

dir22