Clostridium difficile

napisał/a: Marybeth 2014-01-20 20:14
Witam serdecznie

Piszę w sprawie mojego taty. Jest ciężko chory, a od jakiegoś czasu zmaga się z bakterią Clostridium difficile. Już kilkakrotnie był poddawany leczeniu szpitalnemu, jednak stwierdzono, że ta bakteria u mojego taty nie wyginie. Ostatnio na oddziale zakaźnym spędził cztery dni, po czym został odesłany do domu. Dzisiaj wylądował tam znowu i stąd moje pytanie: jak długo powinien być leczony pacjent z tą bakterią? Czy ostatnie cztery dni to nie za mało? Obawiam się, że po powrocie do domu, wszystkie objawy nawrócą w przeciągu kilku dni bądź tygodnia.

Pozdrawiam
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-01-23 17:07
Witam Serdecznie

Z mojej strony mogę polecić zakup srebra koloidalnego(1 raz dziennie), cukier brzozowy(Ksylitol) - używać do słodzenia herbaty oraz wspomóc go dobrym synbiotykiem aby utrzymywać prawidłową florę jelitową.
Srebro koloidalne jest skuteczne w leczeniu zakażeń ponieważ czas działania srebra jest bardzo krótki i bakterie nie są w stanie uodpornić się na taką kurację.

Pozdrawiam
napisał/a: reversin 2014-02-17 01:29
Jako osoba, która przeszła (przeżyła) tą bakterię, zakwalifikowana jako najgorszy przypadek o charakterze "ciężkim z powikłaniami" mogę powiedzieć tylko tyle że nie wolno tego bagatelizować. Nie chcę się wdawać w szczegóły przebiegu leczenia, bo nie jest to przyjemna opowieść, dlatego odsyłam do materiałów:

http://www.antybiotyki.edu.pl/pdf/Clostridium-difficile-v6_10.pdf
http://www.ecolab.com.pl/download_pdf.php?type=pda&id=1605
http://www.sk5.am.poznan.pl/dokumenty/pdf/Dzial_Zakazen/CD-wcpit.pdf

A tak w skrócie, jeżeli u Twojego taty zdiagnozowano tą bakterie to wszystko zależy od tego czy jest ona aktywna
- jeżeli tak, to wymaga leczenie na oddziale zakaźnym w izolatce, chemiobiotykami, czas leczenia przeciętnie od 1 - 6 tygodni. Po zakończeniu leczenia, należy domagać się przeprowadzania badania kontrolnego. Jeżeli będzie w szpitalu domagaj się aby pilnowali ściśle dietę co najmniej lekkostrawną bez mleczną. Nie może zażywać leków z grupy blokerów, IPP, antybiegunkowych itp, rozkurczowych, przeciwbólowych, które tylko wzmagają przebieg choroby.
- jeżeli nie, to nie leczy się takich przypadków, próby leczenia skutkują aktywacją bakterii, wiec za duże ryzyko. Trzeba uważać, dbać o jelita by nie doprowadzić do wyjałowienia flory bakteryjnej, czyli probiotyki, jogurciki itp itd. Jeżeli cierpi na choroby układu pokarmowe i zażywa leki z grupy blokerów, IPP, musi z nich zrezygnować - da się bez nich żyć, trzeba zmienić tylko styl życia i dietę w odpowiednich proporcjach kwasowo-zasadowych.