clexane a bół żoładka

napisał/a: placid1 2014-11-01 17:06
Witam czy po zastrzykach clexane może pojawić się bół żołądka ?
napisał/a: Konstans 2014-11-01 19:57
Hej,
to tak nieciekawy lek, że mam nadzieję, ze miałes/as poważne powody do jego stosowania.
W przeciwwskazaniach wyraźnie jest mowa o niestosowaniu w chorobie wrzodowej i w ogóle w problemach żołądkowych.
Miałeś/as wcześniej problem z tym obszarem chorobowym?
Na jakim etapie stosowania leku jesteś? po?w trakcie?na początku?
Jak silny to ból?
Pozdrawiam.
napisał/a: placid1 2014-11-02 08:14
Noga w szynie lekarz przepisał zastrzyki clexane i tabletki Osteogenon , i zaczeły się problemy ssący bół żołądka . Bóle takie występowały wcześniej po nadużywaniu alkoholu silny do bardzo silny .Dopiero zacząłem dwa dni zażywania .
napisał/a: Konstans 2014-11-03 14:43
placid napisal(a):Noga w szynie lekarz przepisał zastrzyki clexane i tabletki Osteogenon , i zaczeły się problemy ssący bół żołądka . Bóle takie występowały wcześniej po nadużywaniu alkoholu silny do bardzo silny .Dopiero zacząłem dwa dni zażywania .


to może trzeba zrobic gastroskopię?
może masz wrzody, zapalenie sluzówki żołądka, HP?
gdyby wszystko było ok , to teoretycznie nic tak mocno nie powinno bolec.
napisał/a: placid1 2014-11-03 16:32
Hp najprawdopodobniej mam leczony jakieś dwa lata temu 2 razy niestety nie ustąpił ;)w tym czasie też była gastroskopia wtedy wrzodów nie było. Kto wie czy się nie wyhodowały , na razie z gastro się wstrzymam z tą nogą w szynie nie będą się bujał ale chyba trzeba będzie w najbliższej przyszłości zrobić .
napisał/a: Konstans 2014-11-03 19:56
placid napisal(a):Hp najprawdopodobniej mam leczony jakieś dwa lata temu 2 razy niestety nie ustąpił ;)w tym czasie też była gastroskopia wtedy wrzodów nie było. Kto wie czy się nie wyhodowały , na razie z gastro się wstrzymam z tą nogą w szynie nie będą się bujał ale chyba trzeba będzie w najbliższej przyszłości zrobić .


Tymczasem musisz sobie pomóc.
Pij koniecznie siemię lniane mielone. Zaparzaj łyżkę na szklanke wrzątku. Dobrze wymieszaj, poczekaj az ostygnie i wypij na czczo cały kiesiel. Powinno trochę osłonić żołądek przed skutkami lekarstw. Nie jedz ostrych rzeczy, nie smaż.
A poza tym, co jesz? bo to tez istotne w celu zachowania dobrej kondycji narządów wewnętrznych.
Co pijesz?
I czy długo jeszcze będziesz brał te leki?
Pozdrawiam chłopaku i trzymaj się :)))
napisał/a: Konstans 2014-11-03 19:59
Konstans napisal(a):
placid napisal(a):Hp najprawdopodobniej mam leczony jakieś dwa lata temu 2 razy niestety nie ustąpił ;)w tym czasie też była gastroskopia wtedy wrzodów nie było. Kto wie czy się nie wyhodowały , na razie z gastro się wstrzymam z tą nogą w szynie nie będą się bujał ale chyba trzeba będzie w najbliższej przyszłości zrobić .


Tymczasem musisz sobie pomóc.
Pij koniecznie siemię lniane mielone. Zaparzaj łyżkę na szklanke wrzątku. Dobrze wymieszaj, poczekaj az ostygnie i wypij na czczo cały kiesiel. Powinno trochę osłonić żołądek przed skutkami lekarstw. Nie jedz ostrych rzeczy, nie smaż.
A poza tym, co jesz? bo to tez istotne w celu zachowania dobrej kondycji narządów wewnętrznych.
Co pijesz?
I czy długo jeszcze będziesz brał te leki?

Z HP to trudna kwestia. Niektórzy ludzie mają tendencję do jego odnawiania się. Sama miałam tę przyjemnośc nie jeden raz. Na szczęście to juz za mną ale wiem jak potrafi namieszać.
Nie lekceważ tego. Jesli nadal bedziesz czuł się kiepsko, miał nudności, bóle, pieczenie czy co tam jeszcze - idź do gastro.
Pozdrawiam chłopaku i trzymaj się :)))
napisał/a: placid1 2014-11-05 21:08
Jem normalnie wszystko teraz więcej bo jak pojem to bół przechodzi im więcej i konkretniej tym dla Żołądka jakby lepiej pije mało gdyż nie bardzo mogę
( długa historia http://commed.polki.pl/problemy-refluksowe-i-inne-vt85999.html tutaj trochę opisana część objawów ustąpiła część została )
wiem że powinno sie pic sporo płynów no ale nie wychodzi . Tak się zastanawiam jeszcze nad tymi zastrzykami czy naprawdę mogą one podrażniać w jakiś sposób żołądek jest tam wzmianka o czynnej chorobie wrzodowej ale czy to nie ma na uwadze głównie krwawienia z ewentualnych wrzodów czy te zastrzyki podawane podskórnie mogą podrażniać śluzówkę Żołądka ? Oj leki pewno przepisane na długo więcej będę wiedział w piątek bo kontrola z noga ale pewno jak nic z 4-6 tygodni ( złamana 5 kość śródstopia ). Clexane może odstawię na jakiś tydzień i zobaczę czy coś się zmieni dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam .
napisał/a: Konstans 2014-11-06 07:35
Hej,
sprawa z zastrzykami to poważna kwestia. Nie znam sie i nie wypowiem. Lekarz wie lepiej. Na pewno musisz obserwować swój organizm, jak sie czujesz i o tym powiedzieć też lekarzowi. Osłono też koniecznie musisz wspierać uk. pokarmowy (probiotyki, siemię lniane, kiszonki, dużo płynów, jedzenie lekko strawne).
Każdy ma inną tolerancję lekarstw i to też należy wziąć pod uwagę. Może źle sie czujesz tylko na początku? potem organizm się zaadaptuje? kto wie? Ale też bywa, ze org. od razu daje sygnał, ze źle toleruje dany lek.
Naprawdę wszystko zależy od przypadku.
jak będziesz czuł sie gorzej, będą dochodziły inne objawy to wówczas należy się poważnie zastanowić co dalej.
Pisz, jak sie masz.
Pozdrawiam :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-11-06 07:51
Na logikę, jak coś co w żaden sposób nie przechodzi przez żołądek może na niego wpływać?

Informacja zawarta w ulotce dotyczy ew. krwawień z wrzodów jeżeli one są i wtedy może dojść do takiej sytuacji.
napisał/a: placid1 2014-11-07 14:57
Wczoraj nie brałem zastrzyku dzisiaj samopoczucie jakby lepsze , nie męczę się tak , nie pocę - do tej pory myślałem że to po prostu od chodzenia o kulach z żołądkiem też jakby lepiej. Niestety na wizycie nie zapytałem lekarza czy można by je czymś zastąpić eh zawaliłem . Jest w ogóle jakaś alternatywa dla clexane ? Fraxiparine by się nadała ?
napisał/a: Konstans 2014-11-07 15:08
placid napisal(a):Wczoraj nie brałem zastrzyku dzisiaj samopoczucie jakby lepsze , nie męczę się tak , nie pocę - do tej pory myślałem że to po prostu od chodzenia o kulach z żołądkiem też jakby lepiej. Niestety na wizycie nie zapytałem lekarza czy można by je czymś zastąpić eh zawaliłem . Jest w ogóle jakaś alternatywa dla clexane ? Fraxiparine by się nadała ?


Ja np. gdy przyjmowałam jakieś leki w zastrzykach, od razu miałam odzew ze str. uk. pokarmowego. Także wierzę w tę korelację, bo empirycznie ją sprawdziłam :/
Szkoda, ze nie zdązyłeś zapytac lekarza o zamiennik.
A może bierz, co którys dzień? ale sam nie podejmuj tej decyzji. Z kolei jestem pewna, ze lekarz zlekceważy Twoje problemy.
Oby nie.
Pozdrawiam :)