Cital- brać czy nie?

napisał/a: Weronika221 2013-04-06 22:08
Mam 20 lat.
Ostatnio bylam u lekarza ogólnego,
Podczas wizyty między innymi wspomniałam o takim zmęczeniu przez kilka godzin dziennie nerwowości, obniżonym nastroju. Lekarka nie pytając mnie o nic od razu przepisała lek antydepresyjny cital.1tabl dziennie
Prawda jest taka że chyba rzeczywiscie mam coś pomiędzy lekką a średnią odmianą depresji. Jednak łatwość z jaką wypisała mi ten lek nieco mnie zdziwiła.
Boję się go troche że zacznę łykać i zwiąże mnie to z nim na jakiś czas albo przestane łykać i będzie jeszcze gorzej.
Chociaż w sumie .. przydałoby mi sie cos co wyciągnie mnie trochę z dołka.

I jeszcze drugie pytanie:
Wzięlam 2 tabl. (wczoraj i dzisiaj) no i w dniu dzisiejszym mam dreszcze i boli mnie głowa. Czy to mogą być skutki uboczne tego leku?
Z drugiej strony ostatnio przemoczylam sobie buty więc moze to też być przeziebienie ale nie boli mnie gardlo nie mam kataru.
napisał/a: tomakeo 2013-04-08 13:43
Trochę dziwne że wypisała leki jakiejkolwiek diagnostyki. Na Twoim miejscu raczej wybrałbym się do lekarza specjalisty, bo to on powinien przepisywać tego typu lekarstwa.

Co do tych objawów po lekach, to zdecydowanie mogą być skutki uboczne. Tego typu specyfiki potrzebują czasu żeby zacząć działać (czasami nawet miesiąc czasu trzeba czekać), więc musisz to jakoś przetrwać.