Citabax 20 odstawienie leku

napisał/a: grr221 2011-09-05 11:10
Witam, mam 21 lat i zażywam lek CITABAX 20 przez 5 miesięcy po pół tabletki i chciałbym się dowiedzieć ile czasu musi minąć po odstawieniu leku abym mógł swobodnie pić alkohol. Dziękuje bardzo za odpowiedź.
napisał/a: Christine1 2011-09-05 12:18
Nie wiem na co bierzesz lek Citabax i bierzesz go niezbyt długo, jeśli chodzi o działanie terapeutyczne. Czy jesteś pewny, że możesz go odstawić?
Radziłabym skonsultować się z lekarzem prowadzącym zarówno w temacie odstawienia leku, jak i picia alkoholu. Wiem, że leków tego typu nie odstawia się od razu, ale stopniowo.
napisał/a: grr221 2011-09-05 13:42
Lek biorę na ból głowy, został mi zapisany na 5 miesięcy które upływa dziś, więc jestem pewien że mogę go odstawić, niestety nie mogę się skonsultować z moim lekarzem neurologiem gdyż w NFZ się czeka kilka miesięcy na wizytę od daty rejestracji, nie rozumiem? jak mogę odstawić lek stopniowo sorko biorę go w najmniejszych dawkach?

na ulotce pisze tylko nie spożywać alkoholu w czasie brania leku, więc dla mnie to oznacza że po 24 godzinach odstawienia leku mogę pić ile chce... oczywiście tego nie jestem pewien... w necie też szukałem ale opinie były różne więc nie mam pojęcia... inteligencja producenta leku też pozostawia dużo do życzenia skoro nie umieścił tak istotnych informacji, więc dlatego moje pytanie... opisałem dawkowanie i czas... więc chyba na tej podstawie można stwierdzić jak długo jeszcze muszę być abstynentem.. jak nie to pozostaje mi jeszcze wróżka.. ona na pewno będzie znała odpowiedź
napisał/a: Christine1 2011-09-05 14:00
Citabax na ból głowy?? Dziwne... i to bardzo...
Zażywasz Citabax 20 po pół tabletki - to nie jest najmniejsza dawka, bo jest jeszcze Citabax 10, który także można przyjmować po pół tabletki.
Jeśli wiedziałeś, że masz lek zapisany na 5 miesięcy, to warto było zapisać się na konsultację odpowiednio wcześniej, ale mądry Polak po szkodzie...
Na ulotce leku jest napisane, że lek powinno się odstawiać w ciągu 1-2 tygodni, żeby uniknąć objawów nagłego odstawienia leku.
Jeśli jesteś pewny, że masz odstawić lek, to zacznij od zmniejszenia dawki do 1/4 tabletki, a później te 1/4 tabletki zażywaj co drugi dzień tak, żeby zrobić to przynajmniej w ciągu tygodnia.

Co do picia alkoholu później, to nie wypowiadam się, bo reakcja na alkohol, po kuracji lekami antydepresyjnymi, może być cechą indywidualną każdego pacjenta.
napisał/a: grr221 2011-09-05 14:31
tak zapisałem się w tym samym dniu ;D, ale kolejka była tak długa że okres ten wynosił 6 miesięcy z kawałkiem...

mnie też to zdziwiło że dostałem taki lek na ból głowy, głowa mnie już bolała przez 2 lata, około 3 razy w tygodniu po poł dnia albo i dłużej więc co mi szkodziło spróbować, rezonans magnetyczny nic nie wykazał więc dostałem leki przeciwmigrenowe i citabax na 5 miesięcy, pytałem czemu lek przeciwdepresyjny to dowiedziałem się że te leki działają na ośrodkowy układ nerwowy i można je zapisywać na różne dolegliwości... jak zapytałem czy mogę pić alkohol to neurolog powiedziała mi że mogę nawet w czasie zażywania leku bo to są naprawdę śladowe ilości... ale nie piłem...

może nie doczytałem w ulotce jak należy odstawić lek... myślałem że tak po prostu... neurolog nic o tym nie wspomniał... na kartce którą dostałem było wyraźnie napisane... 5 miesięcy... 1/2 tabletki.. tak że nie zostałem do końca o tym poinformowany.. więc dziękuje za informację :D

ale skoro to jest cecha indywidualna to lekarz też chyba tego nie jest w stanie stwierdzić kiedy mógłbym pić alkohol?
chciałem wiedzieć w przybliżeniu.. 1 dzień? 2 dni? 3 dni? tydzień? miesiąc?

czyli mam sam zacząć eksperymentować? np. wypić trochę i jeśli nie będę się źle czuł to oznacza że to mi nie zaszkodzi?
napisał/a: Christine1 2011-09-05 14:39
Musisz sam podjąć decyzję, ja nie mogę ani namawiać do eksperymentowania, ani tego zabraniać. Wiem tylko, że bywa to różnie, więc trzeba podchodzić do tego ostrożnie.
Gdy ja brałam Citabax 20, to mała ilość alkoholu np. 1 piwo, (rzadko) nic mi nie szkodziła (chyba), ale któregoś razu wypiłam 1 i 1/2 piwa (wieczorem, przed snem) i następnego dnia miałam straszne zawroty głowy. - Ten lek działa na układ nerwowy, więc lepiej być ostrożnym.
napisał/a: grr221 2011-09-05 15:06
ale Pani napisała że brała CITABAX.. a ja chciałbym zacząć pić po odstawieniu leku więc to chyba coś zmienia...
dla mnie były by to minimum 3 piwa, w ostateczności 2 ;D

dziękuje za wszystkie Pani odpowiedzi, gdybym nie miał dziewczyny zaprosiłbym Panią na romantyczną kolację :D, któż wie co mogło by się wydarzyć później... :D
napisał/a: Christine1 2011-09-05 15:16
Owszem, dlatego przeczytaj ulotkę i sam zdecyduj, kiedy zechcesz spróbować napić się alkoholu.

Dziękuję za miłą wypowiedź dot. romantycznej kolacji, ale ja również nie jestem samotna :)

Pozdrawiam