ciśnienie tętno 20 lat

napisał/a: pawelo2 2013-02-23 16:07
mam 20 lat. mam problem, natomiast meczy mnie zbyt wysokie cisnienie i zbyt wysoki puls... przed chwila obudzilem sie po drzemce, serce bilo mi okolo 100 na minute, tak byc nie moze w stanie spoczynku... mam tak zazwyczj po przebudzeniu z drzemki popoludniowej. kiedy mierze cisnienie zazwyczaj mam ponad 140 na ponad 80,90 puls zazwyczaj 85-95. teraz zazywam leki, pol tabletki nebilet 5mg dziennie. cisnienie jest nizsze czuje sie duzo lepiej niz bez zazywania tabletek. roznice widze po tym ze bralem te tabletki okolo 2 miesiace nastepnie je odlozylem, zacząlem znow czuc sie zmeczony, spiacy i znow zaczalem je zazywac i jest ok. tylko ten puls wysoki pozostal. papierosow nie pale od pol roku, wczesniej palilem moze ze 2 lata, alkoholu pilem moze troszke za duzo, teraz od roku pije bardzo rzadko. kawy nie pije, narkotykow nie bralem nigdy. moze lubie czasem sobie troche za duzo zjesc ale mam 178cm wzrostu i waze 80 kg i raczej jestem dobrze zbudowany choc nie uprawiam zadnego sportu oprocz sexu. i teraz jeszcze jedno, we wrzesniu 2011 mialem operacje na prostowanie przegrody, robilim i szereg badan w szpitalu bo bylem pod calkowita narkozą, wiec raczej wykryli gdyby bylo ze mna cos nie tak?
wiec co mi moze dolegac... nerwica? nie rozumiem a od lekarza rodzinnego niczego sie chyba nie dowiem.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-02-23 17:39
Zdecydowanie - wykonaj aktualne badania :

* tsh
* morfologia 5
*magnez
*sód
*cholesterol
*potas
*kortyzol
*glukoza

... od dziś zacznij brać omegę 3 w dawce około 3000 mg dziennie , magnez w dawce około 200 mg dziennie, czosnek oraz jak masz kasę to koenzym q10 w dawce minimum 100 mg. Prawdopodobnie jeśli to nic poważnego to z czasem po suplementacji poczujesz się lepiej.