Ciśnienie tętnicze

napisał/a: tadzio89 2006-10-08 20:25
Mam 17 lat, waże 72 kg i mam 186 wzrostu. Moje wyniki ciśnienia wahają się w granicah 90-100 na 50-60. Przeczytałem, że nie ma dolnej granicy dla ciśnienia tętnicznego i że należy się martwić wtedy, gdy mamy zawroty głowy, uczucie zmęczenia, szumy w uszach, omdlenia... Zacząłem się więc martwić bo: miewam słabości, czasami boli mnie głowa, bywam zmęczony ostatnio nawet zdarzyło mi się zemdleć, towarzyszyły temu drgawki gdy się ocknąłem byłem cały spocony, było mi bardzo duszno(zdarzyło się to podczas lekcji gdy pan mówił o udrażnianiu dróg oddechowych poprzez rozcięcie tętnicy i wsadzenie w nią rurki plastikowej, zauważyłem, że jestem bardzo wrażliwy na takie tematy, zaraz robi mi się słabo). Co robić? Czy przyczyną takich stanów może być nie tylko za niskie ciśnienie krwi?

P.S.
Czy wybrałem odpowiedni dział, czy też powinienem zamieściś tego posta w dziale kardiologia?
napisał/a: Adaś 2006-10-14 04:48
U osób dojrzewających zawroty głowy i ciemno przed oczami np. po szybkim podniesieniu się są normalne. Co do utraty przytomności po wysłuchaniu tego o czym piszesz, następnym razem postaraj się nie łączyć informacji ze sobą, bo to często jest przyczyną. Tak samo, jak zobaczenie drastycznej sceny - zwykle większość ludzi kojarzy to ze swojego punktu widzenia i nie wytrzymuje. A miałeś mdłości i chęć wymiotów po wysłuchaniu tego? Jeśli tak, to ewidentnie trzeba się wyluzować i nie myśleć w tym momencie, że ja mam te narządy wewnątrz i np. gdy wykładowca mówi o załóżmy komplikacjach w wyniku czegoś, to nie brać tego jako coś, co może mnie dotyczyć. Po prostu.
Ciśnienie w Twoim wieku też raz jest wysokie, raz niskie. Nie znam się, więc niech Ci ktoś odpowie, kto się zna.
Dodam tylko, że dobrze jest znaleźć jakiś swój sport i choć 10 - 20 minut dziennie na regularne go uprawianie, głowa nie będzie boleć. Zawsze polecam sport, bo on u mnie był kluczem do zupełnie innego życia i samopoczucia.
napisał/a: burzymowska1 2013-03-11 12:36
Mój tata ma bardzo wysokie ciśnienie, strasznie sie meczy, zwłaszcza jak chodzi po schodach. Wtedy strasznie dyszy, ale tez kilka razy zatrzymuje sie na schodach aby odsapnac. Czy takie cisnienie może przyczynic sie do zawału? Jak sa sądzicie?
napisał/a: burzymowska1 2013-03-12 11:29
Czytałam o sercu i o cholesterolu i jestem przekonana ze cholesterol wlasnie wplywa na zawal. ale co zrobic aby tata bardziej o siebie dbal? nie mam wogole pomyslu. boje sie ze ktoregos dnia bedzie mial zawal i nawet nie bedzie o tym wiedzial, abagatelizuje objawy. Sprawdzalam rowniez jak mozna wykryc zawal i znalazlam taki zestaw 3 testow Caretest Heart czyli Testy Serce – zawał mięśnia sercowego. Wydaja mi sie dobre i jezeli tata by wyczul ucisk i jak wykona testy to bedziemy spokojniejsi. MOze po tym by tata poszedl do lekarza. Co o tym sadzicie?