Ciśnienie 254/108, trudny czas w życiu?

napisał/a: Karolka021 2015-05-30 16:34
WItam serdecznie. Mam 21 lat i ostatnio miałam bardzo, ale to bardzo stresujący czas. Pisałam maturę przed którą przeżywałam istny koszmar z racji tego, że przez silny stres nie zdałam jej rok temu (2 przedmioty). Bałam się, że i tym razem potknie mi się noga. Nie mogłam spać noc przed pierwszym terminem egzaminu, dosłownie pożerał mnie strach, czułam silną presję że muszę podołać. Na szczęście dałam radę- po raz kolejny odczułam , że obawy są nieuzasadnione i sama wkładam sobie do głowy jakieś głupstwa, które mnie blokują. Następnie silny stres związany z poszukiwaniem pracy. Jak wygląda ten rynek każdy kto szukał - wie. Jeśli już znajdziemy cokolwiek okazuje się że rzeczywistość nie ima się do oczekiwań. Jestem bardzo wrażliwą dziewczyną, toteż wszystko bardzo przeżywam, bardzo się przejmuję tym co pomyślą o mnie inni, wkładam sobie do głowy ciemne scenariusze, przez co mam jakąś nerwicę lękową, boję się ludzi, boję się nowych rzeczy, boję się że nie sprostam społeczeństwu, stronię od norm społecznych, zamykając się w czterech ścianach mieszkania. Jestem cichym i spokojnym typem domownika, tutaj czuję się najlepiej i najbezpieczniej. Do sedna sprawy.. Ostatnio mierzyłam sobie zupełnie przypadkiem ciśnienie, 3-krotnie, bo coś mi nie grało. Przeraził mnie czytnik, który za każdym razem wskazywał ciśnienie 254/108. Te liczy o wiele za bardzo odbiegają od normy, zwłaszcza pierwszy pomiar. Czy może to być uwarunkowane wcześniej opisanymi stresującymi sytuacjami?? Ostatnimi czasy byłam przytłoczona sprawami, które nade mną ciążyły, czasem bolała mnie głowa, ale krótko, najgorsze były nerwobóle w klatce piersiowej i nocne ataki paniki. Czułam, że przez chcwile zatracałam odruch połykania. Boże drogi, ja mam dopiero 21 lat, co się ze mną dzieje? Pomóżcie, poradźcie coś!
napisał/a: piotrosiama 2015-05-30 21:30
A gdzie mierzyłaś to ciśnienie i jakim aparatem ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-05-31 08:42
Dokładnie jak koleżanka wyżej. Takie ciśnienie to SOR obowiązkowy, pytanie o ile wiarygodny był pomiar.