"Ciężkość' prawej powieki

napisał/a: Indila 2014-06-10 18:35
Witam, od pewnego czasu (tj. ok 3 miesiące) odczuwam dziwny dyskomfort w prawym oku. Mianowicie czuję jakby prawa powieka była cięższa od lewej. Dodatkowo momentami ostrość mojego widzenia w tym oku jest zamglona, niewyraźna - zwłaszcza nocą, gdy zgaszę światło. Barwy są ciemniejsze, nieostre w porównaniu z lewym okiem, z którym nie mam żadnego problemu. Początkowo myślałam, że robi mi się zez, bo takie uczucie też miałam ( przez tę powiekę ciężko mi skupić wzrok) i udałam się do okulisty- jakiś miesiąc temu. (Zez jest wykluczony) Wyszło mi, że mam niewielką wadę oczu: -0,5 i dodatkowo w prawym oku astygmatyzm. Okulistka stwierdziła, że ten 'dyskomfort' jest właśnie przez astygmatyzm. Jednakże mimo okularów to uczucie nie zniknęło. Najgorzej jest, gdy wczesnie muszę wstać- wtedy mam wrażenie jakby to oko się nie otwierało do końca, więc na siłę zamykam lewe i ćwiczę to prawe, i trochę jest lepiej. Gdy podnoszę tę fałdę między łukiem brwiowym a powieką- również czuję poprawę.
Czy myślicie, że to może być początek miastenii? Czy to wina tego fałdu pod łukiem? Czy iść jeszcze raz z tym do okulisty, czy lepiej do rodzinnego?