cieśnia nadgarstka -blokada

napisał/a: SYLWIA01 2012-01-26 10:43
Mam pytanie czy ta blokada jest bolesna ,bo mnie to przeraża .
Ortopeda stwierdził u mnie cieśnię nadgarstka ,po 2 tygodniwym unieruchomieniu ręki i smarowaniu ibumem-żel przeciw bólowy i zapolny opchlizna mi zeszła ale pozostał lekki bol przy poruszaniu nadgarstkiem ,ale jest o całe niebo lepiej niż było,na kolejnej wizycie gdzie nie miałam zrobionych żadnych badań -prócz dotykowych ,ortopeda stwierdził ze zrobi mi blokadę i będzie po problemie. Skąd on wie że to cieśnia nadgarstka ma RTG i USG w dłoniach?. Nie wiem co mam robić,czy iść na blokade-czy zmienić lekarza, no i bardzo się boję tej blokady czy to bardzo boli?
napisał/a: augustyn888 2012-01-26 14:38
SYLWIA01 napisal(a):Mam pytanie czy ta blokada jest bolesna ,bo mnie to przeraża .
Ortopeda stwierdził u mnie cieśnię nadgarstka ,po 2 tygodniwym unieruchomieniu ręki i smarowaniu ibumem-żel przeciw bólowy i zapolny opchlizna mi zeszła ale pozostał lekki bol przy poruszaniu nadgarstkiem ,ale jest o całe niebo lepiej niż było,na kolejnej wizycie gdzie nie miałam zrobionych żadnych badań -prócz dotykowych ,ortopeda stwierdził ze zrobi mi blokadę i będzie po problemie. Skąd on wie że to cieśnia nadgarstka ma RTG i USG w dłoniach?. Nie wiem co mam robić,czy iść na blokade-czy zmienić lekarza, no i bardzo się boję tej blokady czy to bardzo boli?



Przede wszystkim poprawnym badaniem, potwierdzającym ten stan chorobowy nadgarstka, jest badanie EMG(elektromiografia) wskazujące stopień zaawansowania choroby(stan nerwów),i stwierdzające do jakiego leczenia się to kwalifikuje.Leczenie zachowawcze zazwyczaj przynosi słabe efekty.Jedną z lepszych form leczenia zachowawczego jest terapia manualna, zwana- neuromobilizacją.Jest to pewien zestaw ćwiczeń,polegający na uruchamianiu nerwów.
Natomiast dokładne badanie EMG,a właściwie ocenione przez neurologa,potwierdzi w jakim stopniu jest stan chorobowy i czy nadaje się do leczenia zachowawczego,czy najrozsądniejszym wyjściem będzie zabieg operacyjny.
Pozdrawiam:)