Ciesn nadgarstka?

napisał/a: Dominika14 2013-01-26 10:59
Witam,
bolaly mnie stawy, a przynajmniej tak mi sie wydawalo. Chodzilam do ortopedy mialam rozne badania i wszystko wyszlo w normie. Dostalam skierowanie do neurologa. Moje objawy to kiedy np. kroje nozem kielbaske to czuje taki ucisk od spodu nadgarstka ktory boli, kiedy zginam nadgarstek skierowany w dol to odczuwam straszny bol. Wczoraj bylam w restauracjii i podczas gdy jadlam a jestem praworeczna to moja lewa reka lezala na kolanie. Ruszylam malym palcem i poczulam ucisk w 3 palcach wliczajac kciuka do tych 3 palcow i znowu ten ucisk rowniez w dloni od gory. Mam 14 lat i moja mama podejrzewa ciesn nadgarstka.

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi ktore tu moze beda :)

Pozdrawiam,
Dominika
napisał/a: kasiabluszcz 2013-01-28 08:45
To jest bardzo możliwe (wskazują na to głównie te trzy palce). Zastanawia mnie tylko od czego - często to wynik pracy przez lata, gdzie nadgarstek był źle uciskany. Ale masz 14 lat, więc jak to możliwe?
napisał/a: Dominika14 2013-02-02 10:10
Tez sie wlasnie zastanawiam jak to mozliwe.. Trenuje lekkoateltyke (biegi) i do tego rece sa potrzebne.. Moze to od tego? .
napisał/a: kasiabluszcz 2013-02-04 10:38
Hmm...No nie wiem. Gdyby to było rzucanie kulą czy cokolwiek innego, co angażuje rękę w sposób siłowy, to może i tak. A czy konsultowałaś to z jakimś ortopedą?