Cierpię na nerwicę - boję się schizofrenii

napisał/a: dora111 2012-06-23 11:37
Witam jest tu nowa od 8 alt cierpie na nerwice lękowa biore leki i nawet dobrze sobie radze wcesniej połtora roku wcale ne wychodziłam z domu no chyba ze do lekarza .obecnie jest niezle oprocz nerwicy mam depersonalizacje tez juz około 4 lat.ale ostatnio jest gorzej panicznie boje sie ze zaczyna sie schizofrenia otoz miałam pare incydentow ze słyszałam pojedyncze głosy.prosz pomozcie czy z nerwicy moze przerodzic sie shizofrenia ? jestem po trzydziestce czy moge na nia zachorowa /. czy osoba chora na scizo wie o tym zdaje sobie z tego sprawe?
napisał/a: jezebel1 2012-06-28 02:08
w nerwicy nie występuje depersonalizacja
pojawiają ci sie objawy typowe dla schizofrenii, ale możesz zachorować na nią niezależnie od wcześniej przechodzonej nerwicy
większość chorych na schizofrenie wie, że jest chora, co więcej większość zdaje sobie sprawę że rzeczy które czują, słyszą etc są nieprawdziwe i są wynikiem choroby, natomiast odczucie rzeczywistości sprawia, że nadal sa niepokojące lub przerażające
trzeba jak najszybciej udac się do psychiatry zanim choroba się w pełni rozwinie
napisał/a: dora111 2012-06-28 07:52
depersonalizacja jak najbardziej wystepuje w nerwicy.to akurat bzdura
napisał/a: jezebel1 2012-06-28 12:20
nie zgadzam się, w nerwicy częściej występuje derealizacja - zmiana percepcji rzeczywistości, czasem zmiana percepcji odczuwania tej rzeczywistości na własnym organizmie
depersonalizacja to bardzo silny objaw, nie jest zupełnie charakterystyczny dla nerwicy
chyba że myśli Pani że ma depersonalizację, a to nie ten objaw
czy czuje się Pani obco ze sobą (nie we własnym ciele, tylko z własną osobą), czy czasem czuje się Pani wrogiem dla siebie? czy czje Pani zmiany we własnym myśleniu, które uważa Pani że nie pochodzą od Pani, dzieja się same z siebie? czy czuje Pani zmianę swojej osobowości?

proszę udać się do psychiatry i powiedzieć że ma Pani derealizację i słyszy głosy - pierwszą "podejrzaną" diagnozą będzie schizofrenia
napisał/a: lucyna21 2012-07-01 09:19
Dora, w nerwicy jest wiele objawów, czasem myślimy, że po prostu wariujemy, bo boimy się choroby psychicznej. W nerwicy nasze myśli zmieniają chemię w mózgu, natomiast w chorobie psychicznej chemia mózgu zmienia nasze myśli. Napisz jak wygląda ta depersonalizacja u Ciebie, wiem że trudno jest opisać te uczucia, niemniej jednak spróbuj. Wiesz, bierzesz leki, a może do tego spróbowałabyś jeszcze terapii.Pozdrawiam
napisał/a: jezebel1 2012-07-02 20:41
w 100% zgadzam się z lucyna2 - proszę jeżeli to możliwe opisz dokładnie swoje objawy, spróbuj opowiedzieć o swoich odczuć, podać jakieś przykłady sytuacji
napisał/a: noria 2013-03-14 19:58
Jezebel piszesz glupoty. W nerwicy jest zarowno derealizacja jak i depersonalizacja.Pozdrawiam