Cienki stolec

napisał/a: igor092 2010-02-07 15:10
Mam taki problem, otóż wczoraj miałem cienki stolec co mnie zaniepokoiło. Trochę miejscami boli mnie brzuch, takie drobne ukłucia, nie wiem czy nie z nerwów. Dzisiaj mój stolec wygląda już normalnie raczej. Ostatnio również zauważyłem trochę inny kolor stolca, był on trochę bardziej żółty. Mam 17 lat. Cienki stolec zdarzył mi się chyba pierwszy raz, do tego mam gazy choć nie wiem czy to ma związek ponieważ miewałem je już wcześniej.
napisał/a: Kasieniek84 2010-02-07 15:31
Według mnie chyba nie ma się czym niepokoić. To raczej normalne że stolec może różnie wyglądać, w zależności od tego co się je to może mieć różny kolor. A wielkość także może być różna bo człowiek nie jest maszyną która zawsze zrobi tak samo. jelita raz lepiej trawią raz gorzej i różnie z tym bywa.Jeśli nie ma żadnych wiecej objawów to być może jest to całkiem normalne. Gazy i wzdęcia bywają u wielu ludzi i jest to często spowodowane czymś co się zjadło lub ogólnie niezbyt zdrowym trybem życia, brakiem ruchu i cięzkostrawnymi potrawami.
napisał/a: igor092 2010-02-08 21:35
czy mozliwe że coś takiego czesem sie zdaża raz bez konkretnej przyczyny?
napisał/a: Kasieniek84 2010-02-08 22:02
Jeśli nie jest to nic nadzwyczajnego i nie ma zadnych objawów, krwi , bólu czy problemów to normalne. Jakim cudem człowiek może jak maszyna całe życie robić iden\tyczne stolce. Przecież to różnie bywa. Raz miewa się zaparcia, czasem rozluźnienia, w zależności co się je to jest różny kał. Chyba naprawdę nie ma się czym przejmować. Ja całę życie mam różnie ale nawet nie pomyślałam że coś może być nie tak bo wiem że jak coś się zje ciężkiego, albo ma się mało ruchu to przytka trochę i kał jest twardy i zbity i ciemny często ajak coś lekkiego zjem albo coś co mnie rozwalnia to jest rzadko.
napisał/a: igor092 2010-02-10 15:58
jestem strasznie przewrażliwiony na tym punkcie ale dzisiaj z kolei zauważyłem że stolec był płaski jak taki pasek o grubości ponad 1 cm i szerokości około 3 cm. Konsystencja jest trochę rzadsza niż normalnie.
napisał/a: igor092 2010-03-21 10:22
robiłem jakiś miesiąc temu test apteczny na obecność krwi w kale i wyszło że krwi utajonej nie ma, ale teraz znowu robię podobne stolce, i to szczególnie w tedy kiedy się stresuję są one cieńsze. nie boli mnie brzuch, nie mam gorączki mam nawet apetyt nie tracę na wadzę, ale strasznie mnie to dręczy, czy możliwe że takie stolce powstają wtedy kiedy próbuję się wydalić "na siłę"? Mam czasem trochę śluzu w kale,odrobinę.
napisał/a: amaranta22 2010-06-26 09:47
Igorze, czy wiesz już może, co było przyczyną tych cienkich stolców??? Ja również codziennie wydalam stolce o tej samej wielkości, co Ty. Stolce są miękkie, takie papkowate, ale uformowane. Jeśli jesteś jeszcze na tym forum, to proszę odezwij się.
Pozdrawiam!
napisał/a: Grystan 2010-06-27 00:01
Możliwych przyczyn jest kilka, w praktyce wskazana była by wizyta u gastrologa. W grę wchodzi tutaj chyba najbardziej prawdopodobny zespół jelita drażliwego (IBS) (powinny występować również zaburzenia defekacji biegunki bądź zaparcia), chociaż może to też wynikać z chorób powodujących zwężenia jelit, między innymi ołówkowate stolce mogą być związane z nowotworem jelita grubego.
napisał/a: Blackursus 2010-06-27 00:17
A ja mysle, ze przyczyna dziwnych stolcow jest przede wszystkim to co jemy. Jezeli stolec jest rzadki to w momencie wydalania bedzie takze cienszy. I jezeli nie ma zadnych dolegliwosci z tym zwiazanych, krwi w kale, to nie ma tez zadnych powodow do obaw. Stres moze miec duzy wplyw na wyglad "kupy"
(matko, ja znowu o kale rozmawiam :))
napisał/a: amaranta22 2010-06-28 07:41
Grystan napisal(a):Możliwych przyczyn jest kilka, w praktyce wskazana była by wizyta u gastrologa. W grę wchodzi tutaj chyba najbardziej prawdopodobny zespół jelita drażliwego (IBS) (powinny występować również zaburzenia defekacji biegunki bądź zaparcia), chociaż może to też wynikać z chorób powodujących zwężenia jelit, między innymi ołówkowate stolce mogą być związane z nowotworem jelita grubego.


Cztery lata temu miałam kolonoskopię i stwierdzony IBS (jelito bardzo skurczone). Jakoś wcześniej nie mogę sobie przypomnieć czy miałam takie cienkie stolce.
Igor odpisał na maila, że u niego trwało to miesiąc i wszystko się unormowało. Przyczyną był stres. Także plisss nie strasz mnie nowotworem. Ogólnie jestem panikara a Ty mi jeszcze dokładasz stresu :(
napisał/a: ~Anonymous 2010-06-28 09:55
Nic sie nie stresuj, skoro masz bardzo skurczone jelito to nie dziwne, ze masz cienkie kupki, skoro nie ma bolu, krwi to wszystko jest ok, a ze sluz sie pojawia to normalne, jest go masa w jelitach :)