CIEMNE PLAMY W POLU WIDZENIA

napisał/a: darusia2 2008-10-01 15:37
Mój problem polega na tym,że w obu oczach na bokach mam ciemne plamy .Są one różnej wielkości i wtych miejscach poprostu nie widze.Zauważyłam też że przy dłużym wysiłku zaczynają pulsować.Byłam u okulisty badano mi pole widzenia,u neurologa miałam tomografie komputerową.Nic nie stwierdzono.Mam też wrażenie że owe plamki sie powiększają.Bardzo sie boje że przestane widzieć całkowicie.Błagam jeśli ktoś ma coś podobnego lub wie coś na ten temat to prosze o odpowiedz.
napisał/a: neversleeping 2008-12-07 21:09
Ja mam identycznie to samo i tez nie wiem co to jest. Ostatnio sie chyba nasililo. Mialem badane cisnienei oka, sprawdzane czy siatkowka sie nie odwarstwa i nic sie niby nie dzieje. Mialem robiona Angiografie i czekam teraz na wyniki, ale nie wiem czy nie jest to zwiazane z czyms innym niz z siatkowka.
napisał/a: kondratowicz5 2008-12-12 02:55
Może ta przypadłość związana jest z ciśnieniem. Zbyt wysokie lub zbyt niskie. Ja swego czasu przy większym wysiłku miałem takie szkliste plamy przed oczami. Okazało się że jest to wina ciśnienia.
napisał/a: neversleeping 2008-12-13 23:06
Ja mam podobno niskie, slabo odczuwalne cisnienie. Ale kazyd lekarz mowi mi zie jest dobre. A jak rozwiazany zostal u ciebie ten problem?
napisał/a: darusia2 2008-12-15 11:26
neversleeping napisal(a):Ja mam podobno niskie, slabo odczuwalne cisnienie. Ale kazyd lekarz mowi mi zie jest dobre. A jak rozwiazany zostal u ciebie ten problem?

Ja też miałam badane ciśnienie i raczej wszystko jest w pożądku.Ostatnio lekarz zbadał mi ciśnienie w oku,miałam maximum normy.Podobno jeszcze nie poza norme ale wysokie.Nie wiem do kogo mam sie zwrócic bo tak naprawdę nic w tej sprawie nie robie.Chciałabym chociaż zatrzymać postęp tej choroby.
napisał/a: neversleeping 2008-12-23 14:49
Otrzymalem wlasnie wyniki badan z angiografii kopmuterowej i z badania w polu widzenia. Wsyzstko jest w granicach normy. Bede bral po nowym roku jonoforezy z corhydronem. Jak to nie pomoze to juz nie wiem.
napisał/a: klaudia-collection 2014-12-03 13:02
darusia napisal(a):Mój problem polega na tym,że w obu oczach na bokach mam ciemne plamy .Są one różnej wielkości i wtych miejscach poprostu nie widze.Zauważyłam też że przy dłużym wysiłku zaczynają pulsować.Byłam u okulisty badano mi pole widzenia,u neurologa miałam tomografie komputerową.Nic nie stwierdzono.Mam też wrażenie że owe plamki sie powiększają.Bardzo sie boje że przestane widzieć całkowicie.Błagam jeśli ktoś ma coś podobnego lub wie coś na ten temat to prosze o odpowiedz.




Witam,
Moja mama ma bardzo podobny problem (44 l.) ,rok temu pojawiły się plamy w dole oka która z biegiem czasu się pogłebiały,od niedawana ten problem przerzucił się na drugie oko,też w dole,reasumując widzi na każde w 50%. Plamy te są stałe,nie pulsują,nie znikają, Jest to ciemne pole widzenia w dnie obojgu oczu. Tak jak w przypadku wyżej była poddawana różnym badaniom min.tomograf komputerowy głowy,rezonans magnetyczny,angiografii ,leczeniu sterydami i dwukrotnej hospitalizacji. Jest pod stała opieką okulisty i neurologa (oboje są profesorami), nikt nic nie wie, lekarze załamują ręce.. Martwi mnie fakt,że ta przypadłość się pogłębia i na przerzuty. Nie wierzę,że moja mama jest jedynym przypadkiem w Polsce!! Bardzo proszę o kontakt jeśli ktoś zna taki przypadek bądz sam na niego cierpi. To bardzo ważne!!! Pomogą również namiary na jakiegoś specjaliste który znał by ten przypadek bądz klinikę w której mogą jej pomóc!!
Proszę o kontakt pod adresem klaudia-collection@o2.pl
Z góry dziękuje za pomoc!!