ciemna plamka na paznokciu stopy

napisał/a: monikapol 2014-01-30 11:41
witam, bardzo proszę o radę, otóż jakiś czas temu tzn. ok miesiąca temu po zmyciu lakieru z paznokci stopy na jednym z nich ( dużym) zauważyłam ciemną plamkę znajduje się ona po stronie pozostałych palców z samego boku paznokcia, jest ona koloru bardzo ciemnego. Nie,boli, w ogóle gdybym jej nie zobaczyła nawet nie wiedziałabym że w ogóle jest. Nie pamiętam też żebym uderzyła się. Kilka dni temu zauważyłam,że na drugiej stopie również na paznokciu dużego palca i w tym samym miejscu o podobnym kształcie jest zaciemnienie nie jest tak bardzo ciemne aż czarne-szare ale boje się że po pewnym czasie stanie się właśnie takie. w internecie naczytałam się mnóstwo rzeczy aż zaczęło mi się kręcić w głowie, boje się że to jest to najgorsze. wiem że bez wizyty u lekarza nie powinnam wystawiać sobie diagnozy ale...tak bardzo się boje. Dodam jeszcze że paznokcie u stopy rosną mi tak bardzo wolno że nie wiem czy ta plamka się przesuwa. Bardzo proszę o radę.
napisał/a: monikapol 2014-01-31 11:55
nikt nie spotkał się z czymś takim ???
napisał/a: piotrosiama 2014-02-01 03:03
Moim zdaniem to jednak efekt jakiegoś urazu palca, o którym nie pamiętasz. Minie samoistnie z tym, że długo potrwa zanim płytka paznokcia będzie mieć prawidłowy odcień. Paznokcie u stóp rosną zdecydowanie wolniej niż u rąk a po urazach ten czas się jeszcze wydłuża.
napisał/a: monikapol 2014-02-01 03:20
Dziękuję za odpowiedz. Gdzieś głęboko mam nadzieje ze to tylko stoi zenie ale strach i obawa jeszcze biora gore.
napisał/a: monikapol 2014-02-04 22:08
może ktoś jeszcze spotkał się z czyś takim i chciałby wypowiedzieć się... :)
napisał/a: kazik03 2014-02-17 17:44
Miałam podobny problem od minionego lata i praktycznie dopiero niedawno paznokcie odrosły. To efekt chodzenia w niewygodnych butach, moje były bardzo obcisłe w palcach. Praktycznie po kilkugodzinnej wyprawie w miasto w "eleganckich" bucikach po zmyciu lakieru miałam jeszcze większe zmiany niż na powyższym zdjęciu ;)
napisał/a: monikapol 2014-02-17 22:50
dziękuję za odpowiedź i słowa otuchy. Mam nadzieję,że jest to właśnie skutek niewygodnych butów. Po założeniu swoich zimowych, (w których od jakiegoś czasu już nie chodzę)okazało się,że faktycznie są one dość ciasne w palcach - czego jakby wcześniej nie zauważałam. a obecnie mam wrażenie, że ta plamka jest jakby jaśniejsza! :)
napisał/a: kazik03 2014-02-18 11:42
Ja do tego mam małopłytkowość, więc moje krwiaki pod paznokciami były większe i długo się utrzymywały. No i jak już wspomniano wcześniej paznokcie u nóg rosną znacznie wolniej. Odradzam chodzenia w ciasnych butach, ja swoich już się pozbyłam;)
napisał/a: monikapol 2014-02-18 11:57
ja swoje odstawiłam i używam innych zimowych które są szersze w palcach. Bo jak pisałam wcześniej one mnie nie cisną i nawet nie zauważałam tego że są zwężane, dopiero kiedy zobaczyłam tą plamę naczytałam się w necie różnych rzeczy i postanowiłam sprawdzić jak te moje butki czy od nich faktycznie mogło się coś takiego zrobić. Okazało się, że tak, więc stoją nie używane :(
Jeszcze raz dziękuję
napisał/a: monikapol 2014-10-28 11:31
okazało się że po kilku miesiącach plamka zniknęła i nie ma po niej śladu. także KUPUJMY WYGODNE BUTY ! :)
napisał/a: Kryniia123 2019-08-11 18:16
Ja tez mam coś podobnego tylko ze na jednym palcu i nie chce to zejsc a z tego powodu ze jest lato i nosze sandały i musze to zakrywac lakierem ale nadal to jest i nie wiem czy dobrze robię zakrywajac to lakierem