Ciąża Test HCG

napisał/a: wiktoria22 2013-06-01 20:40
Witam.
Mam problem, który nurtuje mnie od dłuższego czasu i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże :)
Ostatni okres miałam 04.kwietnia 2013. Miesiączkuję średnio co 30 dni. 20 kwietnia kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia(seks analny,petting), do wytrysku nie doszło. Okresu nie mam do dnia dzisiejszego.
Robiłam testy z moczu - negatywne oraz testy beta hcg (17.05.-
napisał/a: Gracee 2013-06-02 00:03
Beta HCG zrobiona ponad miesiąc po stosunku jak najbardziej daje wynik wiarygodny czyli w ciąży nie jesteś. Nie zdarzył Ci się nigdy dłuższy cykl? Współżyliście ryzykownie jakiś czas po 20-tym? Te objawy zapewne są subiektywnie odczuwane przez Ciebie bo obawiasz się ciąży której nie ma.
napisał/a: wiktoria22 2013-06-02 07:11
Nigdy nie zdarzył mi się dłuższy cykl, zawsze było wszystko OK.
Po 20 też już nie współżyliśmy.
Do końca nie jestem pewna co do daty tego zdarzenia - był to 20 lub 27...
Objawy nie ustępują, okresu brak, kompletnie nie wiem co o tym myśleć.
Zastanawia mnie też fakt, czy owulacja mogła się przesunąć na tyle, by jednak doszło do zapłodnienia w późniejszym czasie?
I skąd ta utrzymująca się temperatura 37,1 oraz biały śluz?
napisał/a: wiktoria22 2013-06-02 09:03
Dodam, że gdy miał wystąpić okres w maju to bolało mnie całe podbrzusze.
Teraz, gdy ma zbliżać się kolejny okres to przy uciskaniu go również odczuwam dziwny ból (w okolicy jakby pod pępkiem).
Nie jest on nie do wytrzymania, ale może ma to jakiś związek.
napisał/a: Gracee 2013-06-02 12:54
wiktoria22 napisal(a):Do końca nie jestem pewna co do daty tego zdarzenia - był to 20 lub 27...

Nawet jak by cała sytuacja miała miejsce 27 kwietnia to test z krwi wykonany 29 maja daje wynik wiarygodny czyli brak ciąży.
wiktoria22 napisal(a):Zastanawia mnie też fakt, czy owulacja mogła się przesunąć na tyle, by jednak doszło do zapłodnienia w późniejszym czasie?

Owulacja może się przesuwać jednak w waszym przypadku nie doszło do wytrysku, więc skąd ciąża? Nawet jeśli się przesunęła to badanie beta HCG już by ją wykazało. Aby do zapłodnienia doszło w późniejszym czasie i badanie z dnia 29.05 jej nie wykazało to musiało by ono mieć miejsce już po 14-16 maja.
Wiadomo, że owulacja przypada na 12-18 dni przed miesiączką. Nie da się z góry przewidzieć w którym dniu przypadnie bo to zależy od długości cyklu. Przy cyklu 24-25 dniowym przypadnie zaraz po miesiączce natomiast w cyklu 35-40 dniowym będzie gdzieś około 20 dc. Jest też możliwość wystąpienia cyklu bezowulacyjnego, mogą zdarzyć się 1-2 razy w roku u kobiet które nie mają problemu z owulacją.
wiktoria22 napisal(a):I skąd ta utrzymująca się temperatura 37,1 oraz biały śluz?

Czy temperaturę mierzysz rano przed wstaniem z łóżka, w tym samym miejscu i tym samym termometrem przez min. 6 miesięcy?
Jeśli pomiar rozpoczęłaś niedawno to nie jest on miarodajny.
Jeśli u kobiety występuje zaburzenie hormonu zwanego progesteronem (gdy jest jego nadmiar) to miesiączka może się nie pojawić. Progesteron wpływa też na podwyższoną temperaturę ciała. Gdy przychodzi miesiączka progesteron spada i obniża się temperatura ciała do poziomu sprzed owulacji.
Jeśli miesiączka nie pojawi się przez kilka dni to udaj się ponownie do ginekologa.
napisał/a: wiktoria22 2013-06-03 08:22
Dziękuję bardzo za tę odpowiedź.
Możliwe, że związane jest to z zaburzeniami hormonalnymi.
Zamierzam zrobić badania poziomu hormonów i wtedy udać się ponownie do ginekologa.