ciąża pozamaciczna

napisał/a: felko 2006-12-01 11:22
Rok temu miałam ciążę pozamaciczną, niedawno poroniłam. Zrobiłam kilka różnych badań m. in. genetyczne które wyszły prawidłowo. Żaden lekarz nie jest w stanie odpowiedzieć dlaczego tak się dzieje. Zrobiłam również badania tarczycy a wynikiu są następujące: FT4-1,01ng\dl, TSH-0,01ulU\ml, przeciwciała Anti-TPO-631,7Iu\ml, wynik USG tarczycy PP ok 6,0\2,0\1,8 cm LP ok 6,0\1,7\1,6 cm echostruktura nieco niejednorodna, nieco obniżona. A moja pani endokrynolog przepisała mi LETROX 50 o ile wiem jest to lek na niedoczynność. Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem do kogo mam się jeszcze zgłosić i co mi tak naprawdę dolega!!!!!!!
napisał/a: Peter 2006-12-01 12:14
Jest to niedoczynnośc tarczycy. Leczenie jest prawidłowe. Problem natomiast jest w tym, że jest duża ilość przeciwciał skierowanych przeciwko tarczycy (prawdopodobnie jest to choroba Hasimoto). Możesz mieć problemy z zajściem w ciążę i jej utrzymaniem. Najpierw trzeba wyrównać poziom hormonów, co umożliwia przepisany przez endokrynologa lek.

[ Dodano: 2006-12-01, 12:18 ]
Dodam tylko, że przyczyną poronienia mogła być niedoczynnośc tarczycy. Na pocieszenie dodam, że w takim przypadku dziecko mogłoby sie urodzić ze znacznym niedorozwojem, ponieważ przeciwciała matki dostają sie przez łożysko do krwi płodu i mogłyby uszkodzić narząd (tarczycę dziecka).
napisał/a: KATERINA 2006-12-01 22:33
To może być także Graves Basedow ,teraz masz nadczynnośc jak TSH maleje to ma się nadczynnośc jak rośnie niedoczynność .Badania które powinnaś zrobić żeby upewnic sie ,że masz problemy z autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy to przeciwciała tarczycy TG i TPo, w Basedowie jeszcze TRAB czyli przeciwciała przeciwko receptorowi TSH .


Za 6 tyg powinnaś mieć kontrolę czyli ft 4 i ft 3 oraz ponownie zrobic TSH raz na rok winnaś mieć usg tarczycy i raz na rok możesz robić Tgi TPO.
Warto nastepnym razem zrobić prl czyli prolaktyne bo ona może być zachwaiana przy problemach z tarczycą.


Radzę zmienić endo na kogos kto się an tym zna na forum prywatnym HASHIMOTO/choroby tarczycy w portalu wyborczej znajdziesz pomoc