Ciaza pomimo negatywnego wyniku testu?

napisał/a: Frankowska 2009-04-30 15:11
Dzien dobry,
Pisze poniewaz drecza mnie pewne watpliwosci zwiazane z ciaza. Staramy sie z mezem o dziecko. Kochalismy sie bez zabezpieczenia, w czasie dni plodnych. Bylo to okolo 10.04. Od tego czasu mam uporczywe bole glowy (ktorych nie miewalam wczesniej), jestem niesamowicie senna, piersi sa wrazliwe na dotyk. Co wiecej, od ponad dwoch tygodni temperatura utrzymuje sie na poziomie 36,8 - 37,1 stopni (wczesniej zawsze 36,6). Wieczorem 23.04 pojawilo sie niewielkie krwawienie i trwalo przez 3 dni. Z poczatku myslalam, ze to miesiaczka. Ale krwawienie nie bylo nawet w polowie tak intensywne, jak zwykle podczas miesiaczki. Na dodatek, z reguly moja miesiaczka trwa 4-5 dni, czyli dluzej, i zaczyna sie nieco pozniej (z moich wyliczen wynikalo, ze powinna zaczac sie 1-2 dni pozniej). Zrobilam dzis (30.04) domowy test ciazowy, ale wynik byl negatywny. Czy to mozliwe, zebym mimo tego byla w ciazu i czy powinnam powtorzyc test (jesli tak, to kiedy)? Nie chce sobie niczego wmawiac, ale naprawde nie wiem, co o tym myslec. Na dodatek zazywam leki antydepresyjne i chcialabym jak najszybciej miec miec pewnosc co do ciazy (badz jej braku), zeby ewentualnie przestac je zazywac. Dodam, ze mam juz 8-letniego synka i z poprzednia ciaza nie mialam problemow. Mam 28 lat i poza depresja, ktora pojawia sie u mnie od czasu do czasu, nie mam problemow zdrowotnych. Mieszkam w Anglii, a tutaj, wbrew pozorom, trudno sie czgokolwiek dowiedziec. Pierwsza wizyta ma miejsce u poloznej i odbywa sie dopiero po 10 tyg. ciazy. Staralam sie zasiegnac informacji na temat badania krwi, ale zawiodlam sie, bo w mojej przychodni wykonuja tylko badania moczu. Prosze powiedziec, czy to mozliwe, zebym byla w ciazy i kiedy powinnam powtorzyc test? Jesli wynik wciaz bedzie negatywny, czy znaczy to, ze zdecydowanie nie jestem w ciazy. Bardzo sie tym martwie. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam
napisał/a: elunia81 2009-04-30 15:58
Isa napisal(a):Dzien dobry,
Pisze poniewaz drecza mnie pewne watpliwosci zwiazane z ciaza. Staramy sie z mezem o dziecko. Kochalismy sie bez zabezpieczenia, w czasie dni plodnych. Bylo to okolo 10.04. Od tego czasu mam uporczywe bole glowy (ktorych nie miewalam wczesniej), jestem niesamowicie senna, piersi sa wrazliwe na dotyk. Co wiecej, od ponad dwoch tygodni temperatura utrzymuje sie na poziomie 36,8 - 37,1 stopni (wczesniej zawsze 36,6). Wieczorem 23.04 pojawilo sie niewielkie krwawienie i trwalo przez 3 dni. Z poczatku myslalam, ze to miesiaczka. Ale krwawienie nie bylo nawet w polowie tak intensywne, jak zwykle podczas miesiaczki. Na dodatek, z reguly moja miesiaczka trwa 4-5 dni, czyli dluzej, i zaczyna sie nieco pozniej (z moich wyliczen wynikalo, ze powinna zaczac sie 1-2 dni pozniej). Zrobilam dzis (30.04) domowy test ciazowy, ale wynik byl negatywny. Czy to mozliwe, zebym mimo tego byla w ciazu i czy powinnam powtorzyc test (jesli tak, to kiedy)? Nie chce sobie niczego wmawiac, ale naprawde nie wiem, co o tym myslec. Na dodatek zazywam leki antydepresyjne i chcialabym jak najszybciej miec miec pewnosc co do ciazy (badz jej braku), zeby ewentualnie przestac je zazywac. Dodam, ze mam juz 8-letniego synka i z poprzednia ciaza nie mialam problemow. Mam 28 lat i poza depresja, ktora pojawia sie u mnie od czasu do czasu, nie mam problemow zdrowotnych. Mieszkam w Anglii, a tutaj, wbrew pozorom, trudno sie czgokolwiek dowiedziec. Pierwsza wizyta ma miejsce u poloznej i odbywa sie dopiero po 10 tyg. ciazy. Staralam sie zasiegnac informacji na temat badania krwi, ale zawiodlam sie, bo w mojej przychodni wykonuja tylko badania moczu. Prosze powiedziec, czy to mozliwe, zebym byla w ciazy i kiedy powinnam powtorzyc test? Jesli wynik wciaz bedzie negatywny, czy znaczy to, ze zdecydowanie nie jestem w ciazy. Bardzo sie tym martwie. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

Mysle ze na test było jeszcze za wczesnie , poczekaj jeszcze pare dni , a najlepiej do dnia spodziewanej miesiaczki . Objawy o ktorych piszesz moga wskayzwac na ciaze . Pozdrawiam
napisał/a: Frankowska 2009-04-30 16:25
Elunia, dzieki za odpowiedz. Wiesz, ja wlasciwie powinnam byla dostac normalny okres mnie wiecej w czasie, kiedy mialam to plamienie. Test zrobilam dzis (czyli 7 dni po spodziewanej@) ale rezultat byl negatywny. Nastepny okres przypadalby za jakies trzy tygodnie. Myslisz, ze tomozliwe, zebym byla w ciazy, a zeby test niczego nie wykazal? Pozdrawiam, Isa
napisał/a: elunia81 2009-04-30 16:44
Isa napisal(a):Elunia, dzieki za odpowiedz. Wiesz, ja wlasciwie powinnam byla dostac normalny okres mnie wiecej w czasie, kiedy mialam to plamienie. Test zrobilam dzis (czyli 7 dni po spodziewanej@) ale rezultat byl negatywny. Nastepny okres przypadalby za jakies trzy tygodnie. Myslisz, ze tomozliwe, zebym byla w ciazy, a zeby test niczego nie wykazal? Pozdrawiam, Isa

Napisz kiedy miałas ostatnia miesiaczke , przed tym plamieniem i co ile dni masz cykl? wiesz jestem w bardzo podobnej sytuacji tylko ja juz nie mam miesiaczki 2 mies i tez staramy sie o dzidzie , testy robiłam wychdziły negatywne i tez myslam ze jestem w ciazy .
napisał/a: Frankowska 2009-04-30 17:19
Elunia, ostatni okres zaczal mi sie 27.03. Cykle mam zwykle 28-dniowe, wiec kolejny okres powinnam dostac 24.04. Zamiast tego, mialam to glupie plamienie od 23.04, ktore mnie strasznie zmylilo. Trwalo 3 dni (ale naprawde bardzo male) i na tym koniec. Objawy ciazy sa (bole glowy, zgaga, podwyzszona temp itd), ale test wciaz nagatywny. Nie wiem, moze sama sie nakrecam, ale strasznie chce byc w ciazy. Mam nadzieje, ze rozumiesz. A jak to w takim razie u Ciebie wyglada? Tez sie starasz?
napisał/a: elunia81 2009-04-30 17:53
Isa napisal(a):Elunia, ostatni okres zaczal mi sie 27.03. Cykle mam zwykle 28-dniowe, wiec kolejny okres powinnam dostac 24.04. Zamiast tego, mialam to glupie plamienie od 23.04, ktore mnie strasznie zmylilo. Trwalo 3 dni (ale naprawde bardzo male) i na tym koniec. Objawy ciazy sa (bole glowy, zgaga, podwyzszona temp itd), ale test wciaz nagatywny. Nie wiem, moze sama sie nakrecam, ale strasznie chce byc w ciazy. Mam nadzieje, ze rozumiesz. A jak to w takim razie u Ciebie wyglada? Tez sie starasz?
U mnie to wyglada tak ze ostatni okres mialam 5 marca a 20 marca lekkie plamienie ,ktore trwało przez tydzien , moje cykle były co 30 dni dzisiaj jest juz 30 kwiecien i nadal nic , lekarz przepisał mi tabletki na wywołanie miesiaczki , skonczyłam je brac w sobote i nadal nic, mam jeszcze czekac do 2 tygodni i jak nie bedzie to ide do lekarza, dodam jeszcze ze mam synka 3 letniego i jak byłam z nim w ciazy to miałam plamienia do 3 miesiecy a pierwsze wystapiło w dniu kiedy miałam miec okres ,zrob za kilka dni test , bedziesz miała pewnosc , Rozumiem Cie doskonale ze chciałabys wiedziec juz teraz , tym bardziej ze bierzesz tabletki na depresje.
napisał/a: Frankowska 2009-04-30 19:29
Elunia, dzieki za rady. Chyba zrobie test w przyszlym tygodniu i zobaczymy. Cisze sie, ze mozemy pogadac:). To bardzo pomaga. Mam nadzieje, ze u Ciebie tez sie wszystko ulozy. A Ty robilas jakies testy? Naprawde, rozumiem Cie i trzymam kciuki. Wszystko musi sie ulozyc.
napisał/a: elunia81 2009-04-30 19:46
Isa napisal(a):Elunia, dzieki za rady. Chyba zrobie test w przyszlym tygodniu i zobaczymy. Cisze sie, ze mozemy pogadac:). To bardzo pomaga. Mam nadzieje, ze u Ciebie tez sie wszystko ulozy. A Ty robilas jakies testy? Naprawde, rozumiem Cie i trzymam kciuki. Wszystko musi sie ulozyc.

No mam nadzieje ze sie nam ułozy , robiłam testy cztery i wychodziły negatywne , ja sie tez ciesze ze mam z kim pogadac . Mieszkam w usa i tu ciezko o jakakolwiek pomoc , dzieki pozdrawiam . Daj znac jak juz cos bedziesz wieziec , odwiedzam czesto ta strone to mozemy sobie czasami popeplac , papaapa
napisał/a: hanca84 2009-04-30 19:59
Testy mogą wychodzić fałszywie negatywne we wczesnej ciaży, powtórz w przyszłym tyg. na przykład, a jeśli to nie jest dla Ciebie za duży stres nawet szybciej. Jeśli jesteś w ciąży któryś test w końcu ją wykaże.

Gorzej z tymi lekami, lekarz który je przepisuje wie, że starasz sie o dziecko? Ja brałam leki przeciwdepresyjne przez długi czas i wielu psychiatrów i ginekologów przestrzegało mnie, że mam się zabezpieczać, bo absolutnie nie mogę zajść w ciążę! Do tego takich leków nie mozna odstawiać z dnia na dzień, wiem, bo to przechodziłam, możesz mieć potworne problemy z odstawieniem. To Twój pierwszy epizod depresji czy już kiedyś brałas leki? Jeśli jesteś w stanie napisz co bierzesz - jaka substancja czynna.
napisał/a: Frankowska 2009-04-30 20:22
Elunia, a ja myslalam, ze Ty w Polsce mieszkasz. A Ty jeszcze dalej jestes od Polski, niz ja. Tutaj w UK opieka zdrowotna jest beznadziejna. Jak mi sie uda i bede w koncu w ciazy, to pojade do Polski sie porzadnie przebadac. Bo poki, co wiecej sie dowiaduje z internetu, niz od lekarza. Ale Ty tez piszesz, ze ciezko u Ciebie o jakakolwiek pomoc. Takie to wszystko zwariowane. Ale ciesze sie, ze jestes na forum. Chociaz mozemy sie troche popocieszac nawzajem:). Napewno dam znac, jak tylko sie czegos dowiem. Pozdrawiam. Papa
napisał/a: Frankowska 2009-04-30 20:36
Czesc Hanca, dzieki za odpowiedz. Napewno powtorze test. Wlasciwie, to wolalabym go powtorzyc w przyszlym tygodniu, zeby sie niepotrzebnie nie stresowac, ale chyba jak zwykle nie wytrzymam i zrobie to wczesniej. Lekarz wie, ze staram sie o dziecko. Te leki sa ponoc w miare bezpieczne, ale ja wolalabym nie brac zadnych bedac w ciazy. Biore Fluoxetine (Prozac) 40mg dziennie. To sa zdaje sie inhibitory MAOIs. Sporo o nich czytalam w internecie. Niby ok, ale wiesz, jak to z lekami. Teoretyczne niebezpieczenstwo zawsze istnieje. Wczesniej juz cierpialam z powodu depresji i nerwicy i leczylam sie tez w Polsce. Ale powiem szczerze, ze leki, ktore mi tam przepisywali duzo lepiej na mnie dzialy. Moze ze wzgledu na dawke, a moze na inny sklad. Ale naprawde wyraznie czulam poprawe w krotkim czasie. Fluoxetine tez mi pomaga, choc nie az tak bardzo. Ale nie przeszkadza mi to, bo jest bezpieczniejszy. W kazdym badz razie, trzymaj kciuki:) biore kwas foliowy i multiwitamine dla kobiet w ciazy i planujacych ciaze. A w srode ide do lekarza, zeby mi zmniejszyl dawke leku. Wtedy latwiej bedzie odstawic. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz. Isa
napisał/a: elunia81 2009-05-02 01:26
Hejka u mnie nadal nic , tylko nerwy mam starszne , taka chodze nabuzowana moje nastroje sa beznadziejne ,,,,pozdrawiam :0)