ciaza obumarla

napisał/a: pysiu-13 2009-12-28 22:10
witam ,w 7 tyg ciazy stwierdzono u mnie ciaze obumarłą,mam juz wyniki hist.i mam pytanie czy ktos jest w stanie mi je przetlumaczyc FRAGMENTA OVI,PARVA TELARUM FOETALIUM,DECIDUAE NECROTICAE AC IN SUPPURATIONE ET ENDOMETRII HYPERSECRETIVI .
napisał/a: dimedicus 2009-12-29 07:02
Fragmenty jaja płodowego,małe utkanie płodu,doczesna martwicza oraz w stanie zropienia ze zwiększonym wydzielaniem błony śluzowej.
napisał/a: pysiu-13 2010-01-03 11:12
dimedicus napisal(a):Fragmenty jaja płodowego,małe utkanie płodu,doczesna martwicza oraz w stanie zropienia ze zwiększonym wydzielaniem błony śluzowej.

bardzo dziekuje za pomoc,chyba malo sie dowiedzialam bo ogolnie to nie ma przyczyny lub ja nie rozumiem,
napisał/a: dimedicus 2010-01-03 16:03
Opis wskazuje na nieprawidłowy rozwój płodu z powodu nieprawidłowej błony śluzowej macicy.
napisał/a: pysiu-13 2010-01-05 07:49
dimedicus napisal(a):Opis wskazuje na nieprawidłowy rozwój płodu z powodu nieprawidłowej błony śluzowej macicy.

Dziekuje bardzo za pomoc,a czy ta nieprawidlowa blona sluzowa macicy to cos powaznego?na czym to polega?czy przy nastepnej ciazy moze sie to powtorzyc?
napisał/a: dimedicus 2010-01-05 08:23
To,że raz się zdarzyła tak sytuacja nie oznacza,że będzie się powtarzać.Więc śmiało można zajść w ciążę następną.Stres nie jest,tu wskazany.
napisał/a: pysiu-13 2010-01-05 10:52
dimedicus napisal(a):To,że raz się zdarzyła tak sytuacja nie oznacza,że będzie się powtarzać.Więc śmiało można zajść w ciążę następną.Stres nie jest,tu wskazany.

a na czym polego owo schorzenie NIEPRAWIDLOWA BLONA SLUZOWA MACICY???
napisał/a: dimedicus 2010-01-10 08:21
Badanie nie określa szczegółowo przyczyny a możne być ich wiele np.zmiany wynikające z silnej stymulacji gruczołów poprzez wysokie stężenia estrogenów lub przedłużony wpływu estrogenów.Nie znam wyników badań,karty chorobowej,o to należy pytać się swojego lekarza prowadzącego.Jednak to w niczym nie przeszkadza w w ponownej ciąży.