Ciąża, kiedy wizyta u ginekologa i USG?

napisał/a: Ona221 2009-08-12 11:59
Witam 3 dni temu zrobiłam tesi o okazało się ze jest pozytywny, powtórzyłam go następnego dnia rano i tez dwie kreseczki. Brak okresu więc to raczej ciąża. Mam teraz pytanie. Mam delikatni uczucie bólu brzucha czy to narmalne w tak wczesnej ciąży? Kiedy pójść do ginekologa i kiedy zrobić USG?
napisał/a: Lynn1 2009-08-13 00:24
To chyba jednak nie jest normalne. Powinnas sie wybrac do ginekologa i na USG. I jesli bedziesz pod opieka lekarza jeszcze przed 10 tygodniem ciazy to masz szanse na becikowe :P
Pozdrawiam :)
napisał/a: barbara1231 2009-08-13 23:26
Mogą występować pobolewania w podbrzuszu. Gdyby ból był silny lub dołączyły się inne objawy np. plamienie ,krwawienie należy do lekarza iść natychmiast.A tak to w 4-5 tygodniu ciąży. Gdyby coś Cię niepokoiło też idź do lekarza.Oszczędzaj się troszkę, zwłaszcza 1 trymestr.Warto brać kwas foliowy.Powodzenia
napisał/a: Ona221 2009-08-14 12:15
W przyszłym tygodniu idę do lekarza, póki co nic nie boli, może to był własnie ból w podbrzuszu, który podobno może wystąpić w początkowej ciaży.
napisał/a: RoksanaSycz 2009-08-16 17:41
Trudno powiedzieć, bo każda kobieta przeżywa ciążę na swój sposób.
Nie wiadomo o jak wczesnej ciąży piszesz.
Polecam USG dopochwowe, gdyż wykryje ono pęcherzyk ciążowy kilka tygodni wcześniej niż normalne USG.
Z powodzeniem możesz wykonać to badanie w 3-cim tyg ciąży. Jeżeli chodzi o wizytę u ginekologa powinnaś zrobić to jak najwcześniej, chociażby po to, aby przepisał Ci kwas foliowy i oznajmij, czego powinnać się wystrzegać i na co uważać, aby wyeliminować ryzyko poronienia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia;)
napisał/a: jaguana84 2009-08-17 21:59
ja poszlam zaraz nastepnego dnia gdy wynik wyszedl pozytywny, lekarka zrobila usg powiedziala ktory tydzien i ile ma milimetrow. kazala brac folik- to powinno sie wogole robic 3 miesiace przed ciaza. ja bym poszla jak najszybciej potwierdzic wynik i zobaczyc czy wszystko jest ok - u mnie tak sie nie skonczylo dlatego trzeba zadbac o wszytsko wczesniej, ostraznosci nigdy za malo.