Ciąża czy zbyt wysokie TSH?

napisał/a: masztak11 2014-05-15 09:06
Jakiś miesiąc temu wraz z moją dziewczyną poniosła nas fantazja i wsadziłem jej swojego członka do pochwy bez prezerwatywy było to na samym początku stosunku i trwało z pół minuty max. Nie doszło oczywiście do wytrysku.

Teraz miesiączka jej sie spóźnia 12 dni i nic sie nie zanosi na jej przyjście.

Moja dziewczyna ma problemy z tarczycą ostatnie badanie które robiła sb właśnie miesiąc temu wykazało że jej TSH to 7,10 i z każdym badaniem które robiła wcześniej ta wartość rosła. Ma to rodzinne. Nie bierze żadnych leków hormonalnych. Właśnie czeka na wizytę u endokrynologa który ma orzec o podawaniu leków na ten wysoki poziom TSH. Ostatnio pokłóciliśmy się bardzo poważnie rozstaliśmy się na jakiś czas po 3 latach związku. Moja dziewczyna ma 19 lat i chodzi do szkoły jak narazie boimy się zrobić testu wolimy czekać.

Czy jest duże ryzyko ciąży lub czy jest to związane z wysokim poziomem TSH?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-15 09:40
Przy takim TSH nie regularne miesiączkowanie to książkowy objaw. Ciąża jest mało prawdopodobna, wręcz bliska zeru.
napisał/a: masztak11 2014-05-15 09:58
Nie wyobrażasz sobie jak mnie uspokoił twój wpis.
Ale co teraz robić? czekac na wizytę u endokrynologa ?kazać iść do lekarza ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-15 10:07
A kiedy ma tą wizytę?
napisał/a: masztak11 2014-05-15 10:15
Za rok niestety takie kolejki...
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-15 10:18
Postarajcie się iść szybciej prywatnie. Dziewczyna wymaga szybciej diagnostyki i leczenia, bo objawy takie jak właśnie nieregularne miesiączkowanie, wypadanie włosów, tycie, stany depresyjne, będą się nasilać i będzie coraz gorzej.
napisał/a: masztak11 2014-05-15 10:26
No coś postaramy się z tym zrobić właśnie ostatnio ma coś z tym ze ciągle spać jej się chcę. Czyli ciąza jest nikła? Bo fakt ojca w moim wieku mnie przeraża... Może dziwne i to nie ma nic związku z tym ale rok temu też właśnie w maju miała problem z miesiączka i był stres. Może to też pogoda czy coś sam nie wiem... Poproszę ją by zapisała się do lekarza rodzinnego moze coś poradzi...
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-15 10:37
Ojcem raczej teraz nie zostaniesz :)
napisał/a: masztak11 2014-05-16 10:40
Mam nadzieje że sie nie mylisz troche mnie uspokoiłeś lecz nadal się obawiam.
Opowiedziałem jej by sie udała do lekarza lecz ona woli jeszcze poczekać trochę. Nie wiem czy to dobre ale sam się boje podjąć jakiekolwiek kroki.

Wiele czytałem na innych forach i mówią o preejakulacie może by ktoś mnie oświecił czy to prawda że może dojść przez to do ciąży czy nie bo każdy mówi inaczej i nie wiem jak to odnieść to mojej sytuacji.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-16 10:56
Oczywiście że może, pewnie na świecie chodzi kilkoro dzieci tak poczętych. Szanse na ciąże są pewnie w promilach liczone a nie procentach, ale jak macie obawy i zróbcie test i tyle. Czekać i nakręcać się wzajemnie-paranoja wg mnie.
napisał/a: masztak11 2014-05-16 11:03
Naprawdę dziękuje za twoje wsparcie. Masz rację test rozwiąże wszystkie obawy. Postaram się namówić dziewczynę na test. Najprawdopodnie zrobimy go w Poniedziałek i dam ci znać co i jak.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-16 11:07
Zróbcie jutro rano, po co sobie weekend psuć ;)