ciąża a polipy nosa

dolores999
napisał/a: dolores999 2009-09-22 17:00
Witam proszę o poradę...
Jakieś 3 lata temu miałam usuwane polipy i oczywiscie odrosły już po roku do tej pory leczyłam się zyrtec - buderhin lub tafen- telfast między czasie metypred oraz doxycylinum jak się brało te mocniejsze leki to oki czysty nos węch i smak... natomiast teraz odstawiłam telfast i dziórka zatkana całkowicie noi do tego jestem w ciąży - lekarz powiedział że jak mi całkowicie przytka nos to mógłby mi znieczulić miejscowo i usunąć cokolwiek aby udrożnić nos ponieważ w ciąży nie da się nic zrobić... a czytałam coś o metodzie Celon tylko i wyłącznie jest prywatnie i nie wszędzie w Polsce wykonywana czy mogłabym ją zastosować, czy po prostu męczyć sie do porodu... co mogę zrobić proszę o odpowiedź????
dolores999
napisał/a: dolores999 2009-09-26 15:36
czy jest tam ktoś kto może mi odpowiedzieć?????????????/
napisał/a: gosiamarkowska 2011-10-27 23:16
Witam jestem w 26 tyg ciazy chciałam pocieszyc wszystich ktorzy maja polipy w nosie i boja sie isc na zabieg.Wczoraj miałam zabieg w znieczuleniu miejscowym polip nosogardła praktycznie wielki jak palec rozwinał mi sie w ciazy utrudniał oddychanie powodował bezdech w nocy. Bałam sie o dziecko i nadal sie boję ale musiałam go wyciac bo udusiłabym sie .Ludzie naczytałam sie o zabiegu co niby taki horror miał byc a mam bardzo niski próg bulu i powiem szczerze szłam tam jak na ściecie głowy.A spotkała mnie niespodzianka lekaż wspaniały do tego pani anastezjolog cudowna sześć pielegniarek przy zabiegu bardzo miłe wszyscy do mnie mowili pocieszali w trakcie zabiegu ktory trwal szesc minut .Naprawde chce wszystkim powiedziec nic nie bolało a po zabiegu oddech pełnym nosem cudowne uczucie dawno nie przespałam całej nocy tylko 15 pobudek z powodu obezchnietej geby zawsze miałam ,ludzie nie bójcie sie i jesli jest ktos w ciazy tak jak ja a wiem ze to żadki przypadek zrobcie to dla zdrowia swojego dziecka ktore przez polip nosa moze byc niedotlenione.