ciąża a padaczka, częste poronienia

napisał/a: ~Anonymous 2007-04-24 20:21
Mam dwa pytania:
1. W jakim stopniu padaczka może mieć wpływ na ciąże - na jej utrzymanie, na rozwój płodu i zdrowie dziecka. Czy leki stosowane (np. takie jak depakine 500) przeze mnie mogą zagrażać w jakikolwiek sposób ciąży. Byłam u lekarza neurologa, który odesłał mnie z tym pytaniem do ginekologa. Ginekolog zaś ciągle odsyła mnie do neurologa. Co dziwne - obaj lekarze to małżeństwo. Już zmieniłam ginekooga ale obecny tez chyba nie wiele wie na ten temat. Co robić?

2. Pierwszy raz zaszłąm w ciążę w 2001r., drugi 2007 - obie ciąże poroniłam w podobnym okresie ( drugi miesiąc). Na dodatek prawdopodobnie rok temu tez byłam w ciąży (wg bada beta hcg wykonanych w labolatorium - wyniki sugerowały 4 tydzień - lekarz jednak nie potwierdził). Reasumując to już conajmniej 3 ciąża którą poroniłam. Badania hormonalne tarczycy typu FT3 i FT4 mam w normie. Jakie badania jeszcze powinnam wykonać. Prosze o podanie wszystkich badań jakie powinnam zrobić wraz z ich normami.

Ad2. Chciałam jeszcze dodać że mam 25 lat, w tym roku usunięto mi dodatkowo jajowód gdyż prócz zwykłej ciąży okazało się że mam dodatkowo ciążę pozamaciczną więc teraz jestem o jednym jajowodzie co utrudnia podobno w zajściu w ciążę. Czy to możliwe.

Bardzo chciałabym mieć dziecko, choć z uwagi o jego zdrowie zaczynam się martwić czy aby przy moim schorzeniu nie będzie to dla niego niebezpieczne (pod warunkiem że się kiedykolwiek doczekam dzidziusia). ;(

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź i za komentarze.
Pozdrawiam Wszystkich.
napisał/a: klapouszek2 2007-04-24 23:40
Leki na pewno nie beda obojetne dla dziecka - (istnieje wieksze ryzyko wystąpienia wad rozwojowych) dlatego lekarz powinien ustalic odpowiednie leczenie tak aby mogla Pani przyjmowac najmniejsza efektywna dawke(miinimalna skuteczna dawka dobowa). Dawkowanie musi ustalic lekarz i zycze powodzenia w znalezieniu takiego, ktory sie bedzie na tym znal a nie odsylal do innego Dodatkowo zalecane jest przyjmowanie kwasu foliowego zeby zmniejszyc ryzyko wad cewy nerwowej.
napisał/a: ~Anonymous 2007-04-25 07:39
Dzięki za odpowiedż. Faktem jest że nie przyniosła ona żadnych nowych informacji ale mimo wszystko dziękuję za jakiekolwiek zainteresowanie moją sprawą. Dzisiaj idę na badania, które byćmoże wyjaśnią skąd u mnie tak czeste poronienia coś jednak mi się wydaje, że morfologia, ob, mocz, tsh, toxoplazmoza i lizterioza oraz badania na cukier nie wyjaśnią wszystkiego. No cóż - od czegoś trzeba zacząć. Trzymajcie kciuki.

Pozdrawiam Wszystkich.