Ciąża a ejakulat

napisał/a: kaka2809 2015-06-01 12:06
Witam, 15 maja byłam u ginekologa na zwykłej kontroli, powiedziano mi że mam dni płodne. Kochaliśmy się z partnerem bez zabezpieczenia 15, 16 i 17 przy czym nie kończył we mnie. Miesiączkę powinnam dostać 30 maja gdyż moje cykle są co 28-30 dni.
Zazwyczaj na miesiączkę wyskakiwały mi krosty, miałam bolesne i nabrzmiałe piersi i dodatkowy kg na wadze. Tym razem nie mam ani króst, ani nabrzmiałych piersi a kg na wadze mniej. Dodam że od około tygodnia, może półtora tygodnia mam silny stres związany z lotem samolotem i sesją na studiach. Zrobiłam test 30 maja po południu, wyszedł błędny. Zrobiłam kolejny rano dokładnie o 5 nad ranem a o 4 piłam szklankę wody i wyszedł negatywny. Mierzyłam dziś temperaturę wynosi ok 37,2. Śluz jest znikomy. Czy mam robić kolejny test? czy to tylko stres czy jednak ciąża?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-06-01 12:33
Witam
Stres ma duży wpływ na cykl miesiączkowy.
1 dzień opóźnienia to nie jest dużo więc spokojnie poczekaj.

Pozdrawiam
napisał/a: kaka2809 2015-06-01 12:39
W piątek wylatuję i pewnie nadal jakiś tam stres we mnie drzemie, tylko spokoju nie daje mi to że żadnego objawu na okres nie ma...nigdy tak nie miałam..stąd myslenie czy plemniki w ejakulacie były w stanie zaplodnić.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-06-01 12:47
kaka2809 napisal(a):W piątek wylatuję i pewnie nadal jakiś tam stres we mnie drzemie, tylko spokoju nie daje mi to że żadnego objawu na okres nie ma...nigdy tak nie miałam..stąd myslenie czy plemniki w ejakulacie były w stanie zaplodnić.

Jeżeli były to dni niepłodne to ciężko bez odpowiedniego wytrysku.
napisał/a: kaka2809 2015-06-01 12:52
Jak już pisałam kochaliśmy się w dni płodne..oczywiście bez zakańczania w środku..
napisał/a: wikam2 2015-06-01 13:03
Plemniki w ejakulacie były w stanie zapłodnić o ile stosunek następował po stosunku.
U Ciebie była to różnica całego dnia a zakładam, że Twój pan w tym czasie i oddawał mocz i umył dokładnie penisa ;)
Jeśli tak to te szanse są znikome.

Druga sprawa - Jeśli 15-ego były dni płodne i nikt nie powiedział, że to mógł być OSTATNI dzień płodny to generalnie od ostatniego dnia płodnego do okresu może spokojnie minąc 18 dni. Tyle może trwać faza lutealna.

Co do testu - poczekaj z nim jeszcze kilka dni (choć zakładam, że wyjdzie negat). Wiem, że zrobiłaś go w dniu spodziewanej miesiączki ale czasem to o kilka dni za szybko bo jw. nie wiemy ile może trwac f. luetalna ani kiedy tak na prawdę była owulacja.

Brak typowego pms-u może być tu niepokojący ale kisiel juz o stresie pisał ;)

Tak więc...no jeszcze troszkę poczekamy oki? :)
napisał/a: kaka2809 2015-06-01 13:10
A czy plemniki w ejakulacie są zdolne do życia w drogach rodnych ? Nie jestem w stanie powiedzieć czy 15 maja był 1 czy ostatni dzień dni płodnych, ale podejrzewam że taki w którym można zajść w ciąże bo ginekolog powiedział "jesli pani chce niech pani korzysta". Co więcej stosunki były w odstępach dni, nie stosunek pod stosunku. A z testem jak najbardziej mogę zaczekać, o ile nie wykorkuję do tego czasu. Najgorsza możliwa opcja-dostać okres w samolocie... eh
napisał/a: wikam2 2015-06-01 13:31
Tak, plemniki są zdolne do życia w drogach rodnych i to przez kilka dni.
Tylko u Ciebie mówimy o plemnikach nie tych caluśkich zdrowych z wytrysku tylko tych z ejakulatu.
Te raczej do zapłodnienia zdolne nie są.
No więc pytanie - skąd zatem ciąże z przerywanego?
W ogromnym przypadku procent są to ciąze kiedy u mężczyzny nastąpi wytrysk, i te zdrowe plemniki wytyrskowe zostaną sobie pod napletkiem czy w nasieniowodach i poczekają na kolejną akcję ;) Ile tak czekac mogą? Nie wiem bo zapomniałam :P
Ale...jak się ich pozbyć? Oddać mocz i umyć porządnie penisa.
Rozumiesz?
Oczywiście nie jest też tak, że spełniając powyższe warunki w ciąże się nie zajdzie.
Bo - bo nie istenieje na świecie 100% - antykoncepcja, bezpieczna.

I teraz tak - obliczmy kiedy optymalnie powinnaś wykonać test.
Ciąza jest po implantacji. Implantacja 6-8 dni po owulacji. I dopiero conajmniej 2 dni potem test daje wyniki pozytywny.
Teraz owe 6-8 dni powinnyśmy dodać do ok 3 po implantacji i .... 7miu kiedy kobieta jest płodna.
Mogłybyśmy to skrócić gdybyśmy wiedziały kiedy miałaś owu. Ale lekarz zapewne monitoringu Ci nie robił a widział tylko śluz płodny przy szyjce macicy i jej ułożenie ;) Stąd wiedział, że po prostu jesteś w f. płodnej ;)
Reasumując - 19 dni po ostatnim stosunku wynik testu będzie prawidłowy.
Czyli test 5 czerwca.
Nie chcę Ci nic poplątać...ale można by go zrobić wcześniej (biorąc pod uwagę Twoje cykle współżyłaś pod koniec dni płodnych) tylko, że wtedy zawsze pozostaje ALE - ale...może za wcześnie?
A tak po 5 czerwca można juz to olać ;)))

ps. Ja w samolocie zawsze miałam okres powiedzmy....wycofany ;)
napisał/a: wikam2 2015-06-01 13:32
A kiedy tak w ogóle lecisz? :)
napisał/a: kaka2809 2015-06-01 14:07
Tak jak wspominałam nie uprawialiśmy stosunku raz po raz tylko z odstepem w którym penis był umyty i wysiusiany;) Kupiłam rano test i miałam zamiar zrobić go jutro rano ale zrobię 5 czerwca właśnie wtedy kiedy lecę...lecę 1 raz właśnie sama do mojego chłopaka i naprawdę się stresuje kosmicznie aż w sercu mnie ściska i wszystkie plany zostały powiedzmy pokrzyzowane hihi ale cóż taka nasza natura.
napisał/a: wikam2 2015-06-01 14:16
Lot Cię stresuje czy teraz już wszystko razem? :)
napisał/a: kaka2809 2015-06-01 14:51
Zdecydowanie bardziej lot chociaż ta sytuacja tez jest nieprzyjemna bo chciałabym wiedzieć. Albo w jedna albo w druga stronę. Stres lotem mógł być naprawdę tak silny ze rzeczywiście mi się przesunął ten okres...juz sama nie wiem