ciaza a choroby

napisał/a: MaDzIa_ 2007-09-01 12:36
witam. jestem w 31tygodniu ciazy i od dluzszego czasu mecze sie z roznymi chorobami, najpierw mialam grzybice to lekarz zapisal mi globulki (nie pamietam nazwy) i mialo mi pomoc. pomoglo. przy kazdym badaniu moczu pisze ze mam bardzo liczne bakterie i musialam brac STEROVAG. teraz mam zapalenie(nie wiem czego dokladnie) i lekarz kazal mi brac UROSEPT i w aptece zrobili mi takie kulki dopochwowe(lekarz podal skladniki a oni to zrobili) dodam ze od dluzszego czasu boli mnie cos w pochwie. nie wiem co to jest dokladnie ale lekarz mowil ze to przez to zapalenie. skonczylam juz kuracje tymi kulkami i uroseptem a bol nie ustepuje. co mam zrobic??
napisał/a: mirra-streetcom 2007-09-02 15:28
Jeszcze raz iść do lekarza i kazać się znów przebadać i zrobić kontrolne badania, czy nadal masz te niepożądane bakterie i czy Twoja flora bakteryjna się odbudowała. Najlepiej posiew z antybiogramem. Będziesz miała pobrany wymaz, i będziesz czekać na wyniki tak 5-7 dni. A co do wyniku, to będziesz miała zapisane dokładnie co Ci dokucza np. Streptococcus faecalis lub Candida albicans oraz leki, które będą najbardziej skuteczne na te "cholerstwa".
Nie warto leczyć się na "oko" bo można załatwić sobie stan przewlekły.
Na odbudowę mikoroflory pochwy łykaj LaciBios femina (można brać podczas ciąży, ale skonsultuj się z lekarzem!)
w sumie jesteś w ciąży dlatego leczenie Ciebie będzie na pewno utrudnione, gdyż wielu leków ciężarne osoby brać nie mogą. ech
napisał/a: MaDzIa_ 2007-09-03 10:48
ok, dzieki
napisał/a: mirra-streetcom 2007-09-03 13:07
proszę, miło, że okazałam się pomocna;). Grunt to zadbanie o swoją mikroflorę (LaciBios femina) i samopoczucie przed porodem:).
napisał/a: Kasienka84 2007-09-03 13:34
Wizyta u lekarza i branie jaichkolwiek priobiotyków na odbudowanie flory i dalsze badaniai leczenie az do skutku