ciąża a chemikalia

napisał/a: Carols 2014-05-03 15:42
Witam,
Mam następujący problem. 3 tygodnie temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Obecnie w 8 tygodniu. Na bardzo wczesnym etapie ciąży, mieliśmy generalny remont domu, malowanie, odgrzybianie preparatami chlorowymi, klejenie i wiele innych, niestety nie wiedziałam jeszcze wtedy że jestem w ciąży, więc przebywałam w tych pomieszczeniach był to okres do 4 tygodnia myślę.. Nie spałam w tych pomieszczeniach, w nocy spałam na innym piętrze, ale musiałam tam co jakiś czas zaglądać... Bardzo się tym martwię. Opowiedziałam o tej sytuacji mojemu lekarzowi prowadzącemu, powiedział, że jestem na takim etapie ciąży, że albo wszystko, albo nic. Czyli chyba chodziło mu o to, że jeżeli miałoby to zaszkodzić dziecku, to poroniłabym tą ciąże, a w przeciwnym wypadku wszystko powinno być ok, dobrze to zrozumiałam?.
Bardzo się martwię , nie piłam, nie paliłam, nie zażywałam żadnych leków oprócz kwasu foliowego, tylko te chemikalia, czy któraś z Was znalazła się w podobnej sytuacji ? jak potoczyły się losy? a może ktoś wie jaka jest realna szansa na to, że z dzieckiem będzie wszystko dobrze?.
Ze względu na problemy z krzepliwością krwi jakiś czas leżałam na oddziale ginekologicznym i tam prawie codziennie robiono mi usg, ostatnie tydzień temu w 7 tygodniu, z dzieckiem wszystko ok, serduszko bije i wielkość zarodka jak na wiek ciąży również była odpowiednia, czy to już jakiś dobry znak? czy o niczym nadal nie przesądza ? :(.
Będę wdzięczna za każdą radę, odpowiedź, pocieszenie , cokolwiek :(.
Dziękuje z góry..